Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pasio    22

Ja mam obecnie pokryte 3 samice. Ile Wy macie ogółem samic w stadzie podstawowym? Ja mam na ten rok 5, chociaż ta liczba może ulec zmianie. Planuję dokupić nową rasę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Normalnie mam problem z nowym samcem w stadzie ;) jest strasznie nieposłuszny dziś przy czyszczeniu klatek przyatakował moja rękę pazurami i mnie podrapał skubany, co zrobić z delikwentem żeby tolerował moje sprzątanie w jego klatce, dodam ze nie Bylem dla niego zły, żadnego bicia, czy coś takiego. Poradźcie mi :P czy te samce Po prostu są takie niewdzięczne?


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja robię tak jak pisze @czarnyyyy, na czas czyszczenia klatek przekładam króliki do skrzynki i sobie spokojnie mogę czyścić ;)

 

Mam takie trochę głupie pytanie, ile samic może przypadać na 1 samca (samiec rasy kalifornijskiej) :P ?

 

Albo inaczej, ile może pokryć samic w np. tygodniu?

 

Nie ma głupich pytań. Mogą być jedynie głupie odp. andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Książkowo na jednego samca powinno przypadać minimum 5 samic.... Ile samiec może pokryć w tygodniu? Myślę, ze spokojnie 2 na jeden dzień;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Takiem czuł ze nic z delikwenten nie da się zrobić przyuczyć czy przyzwyczaić ;) a wiec teraz do czyszczenia klatek będę zakładał skórzane rękawice spawalnicze :P


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

My zawsze przekładamy do innej klatki raz żeby nie szalały a dwa żeby się nie nabiły na widły. Małe wyciągam do kosza żeby ich później nie szukać ;) Po prostu za uszy je i hop do klatki obok :P


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193
Książkowo na jednego samca powinno przypadać minimum 5 samic.... Ile samiec może pokryć w tygodniu? Myślę, ze spokojnie 2 na jeden dzień;).

Hehe rozbawiłeś mnie. A możesz powiedzieć w której książce tak pisze ?? A jak ktoś ma 1 samca i 4 samice to co wtedy ??

A tak na poważnie to na 1 samca powinno przypadać 20 samic (takie przeliczniki stosuje się na fermach - o ile nie stosuje się w nich sztucznego zapłodnienia). Samiec może pokryć jedną samicę rano i jedną wieczorem. Po 2 dniach krycia 1 dzień odpoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

To ja go dzisiaj trochę pomęczyłem-z braku czasu pokryłem 2 samice (jedna i zaraz druga) :):P .

 

Ale i tak za około tydzień zrobi się poprawkę ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Ja krzyżowałem z nowozelandem.

Przy kryciu samiec OB x samica NB młode były długie, miały gładką sierść w typie zajęczym, dopiero gdzieś od 4 miesiąca zaczęło im przybywać konkretnie tuszy. Efekt - królik dość duży, długi z masywnym, rozbudowanym zadem. Takie królice można zostawiać na matki do krycia dla dużych mięsnych samców typu WJS lub termond.

Przy kryciu samiec NB x samica OB młode również miały sierść w typie zajęczym, ale puchatą. Królik krótki, nabity, szybko uwidaczniają się w nim mięsne cechy. Przyrastają wolniej od NB. Taki nowozeland powiększony o kilkanaście procent. Gruby kościec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skup    0
kto ci płaci 6zł za kilogram? u nas 3,20zł na skupie płacą

 

 

 

Witam ja zajmuje sie skupem i płace po 3.85za kilogram przy większych ilościach będzie cena podniesiona

oto moje gg 11722301 proszę pisać

 

zależny od ilości sztuk jak większa to nawet 4zł przeszło

 

nie pis zposta pod postem !!!

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Spróbuj przemyc mu oczy. A od dawna łzawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

A czym przemyć ?

 

Nie wiem dokładnie od ilu dni, chyba od 3, najpierw jedno oko mu łzawiło, a teraz już oba ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Nie.

 

Tylko jeden królik tak ma (jest sam) ;) .

 

Dzięki @funkmaster1993 :P . Jutro spróbuje mu zakroplić.

 

A co myślicie o przemyciu mu oczu naparem z rumianku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Sam jest i tęskni za innymi. Wsadź go do innych i będzie wesoły ;):P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Rumianek na pewno nie zaszkodzi. Ja nawet małym jak niektóre miały zaropiałe oczy i nie chciały im się otworzyć to przemywałem rumiankiem i pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

Ciekawe dlaczego im się tak łzawią te oczy...u mnie na szczęście tego nie ma ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczka    0

My hodujemy króliki tylko dla siebie ponieważ prawie co roku się jakaś choroba przypląta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
    • Przez miki1624
      Witam wszystkich!
       
      Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 
       
      Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 
       
      Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj