Zaloguj się, aby obserwować  
MaRoO

prasa welger RP 200

Polecane posty

MaRoO    0

Witam. Planuje zakup prasy welger RP 200 1996r, rotor noze siatka sznurek centralne smarownie. Wiec mam pytanie co sadzicie o tej prasie? jak sie sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Mam taką od 2008 r. i sprawuje się nieźle. Prasuje nią zielonkę na kiszonkę więc trzeba uważać na stan łożysk szczególnie na dolnych 3-4 walcach bo one dosyć szybko się w takiej robocie kończą, po 2-3 sezonach (zależy ile belek). Sąsiadowi się zatarło i trochę zboża się spaliło. Ja mam bez noży, szeroki podbieracz. Przy kupnie zwróć uwagę czy poprawnie działa nóż od siatki (pasowałoby podpiąć ją do ciągnika). Centralne smarowanie działa bez zarzutu tylko trzeba lać czysty olej a nie przepracowany, byle jaki ale czysty. Minusem jest to, że czasem się zapcha i trzeba belę wyrzucić nieowiniętą siatką - szczególnie przy słomie, ale to już trzeba ustawić odpowiedni stopień zgniotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaRoO    0

a jak sprawuje sie przy słomie? bo słyszalem wiele opinii, począwszy od zlego zbicie do nieudolnego owijania sznurkiem :)

 

a wiesz jakie jest zapotrzebowanie na ta prase z rotorem bez wysuniętych noży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Generalnie to dobrze ale potrafi się niekiedy zapchać i wtedy bela jest nie do owinięcia i trzeba ją nie owiniętą wywalić. Najczęściej dochodzi do tego w słomie krótkiej, drobnej jak jęczmienna. Zbija dobrze i równo no chyba że jest wąski pokos słomy. Jeździłem zetorem 7211 i sobie dobrze radził chociaż jak dobijałem to miał trochę ciężko. Teraz jeżdże proximą 100 KM i no problem. Ja owijam siatką, sznurkiem nigdy bo coś mi nie chciało działać owijanie jak próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@xerion3800 w jaki sposób to zrobić bo nie mam pojęcia? Jak lekko podniosę tylną klapę to i tak bela nie chce się obracać. Wyczyścić gardziel??? Może jakiś filmik, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Jeżeli nie chxe się obracać to jest przyczyna tego że masz gładkie walce. Pomaluj je podkładem żeby były szorstkie i po kłopocie a co do odpychania gardzieli to na kolana i z podbieracza wyciągasz wszystko co w nim jest a potem prubujesz kręcić kluczem żeby wszystko cofnąc. A chyba wiesz gdzie się zakłada go w prasie o ile go masz.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Walce mam coś w stylu wału przegubowo-teleskopowego w kształcie rury (nie frezu).Chyba wiesz o co chodzi. Pomalowane niczym nie są. Klucza żadnego nie mam i nie wiem gdzie się go zakłada. Jak kręcę wałkiem WOM w lewo to nic się nie cofa (gdy prasa jest odczepiona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Klucz powinien być koło koła zębatego od napędu rotora. zakłada się do nie go jeden profil od wyrzutnika bali i masz klucz chyba jest to wymiar około 50mm. Zakłada się go na taką specjalną nakrętkę co jest przy tym kole zębatym od rotora.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj