pawel372

popsuta pompa wodna zetor 6340 i inne usterki

Polecane posty

pawel372    1

witam

kupilem pare dni temu zetora 6340 eco 2003 r

Leci mi plyn z chlodnicy wina to chyba pompy wodnej ona chyba go wypycha a pozniej na postoju czy po zgaszeniu sie cofa

czy pompa jest do wymiany czy cos innego ??

Jak wsiadam do kabiny zaczyna piszczec w trakcie jazdy lewa strona kabiny trzeszczy czy juz sie skonczyly poduszki czy co??

Gdy jade 5 biegem na maxa cos "wyje" nie jezdze na przednim napedzie od razu mowie zetor ma niecale 3 tys mtg

a i wskaznik temp silnika przestal dzialac trzeba go wymienic czy moze cos z kablami jest

chcialbym tez sie dowiedziec jak rozpoznac czy tylne opony nie byly bieznikowane w traktorze bo przyszedl taki jeden

ogolnie to ludzie nie sa zadowoleni w wiosce ze kupilem traktor... i powiedzial ze opony bieznikowane tylne

prosze o pomoc;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a trzeszczenie to mi się wydaje że jak masz wajchę do przedniego napędu to tam jest taki plastik wsadzony może się wydarł czy coś takiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

nie dubluj się w temacie bo ktoś da ci pouczenie !tak aby zdjąć pompę musisz zdemontować chłodnicę , tylko uważaj na nia przy wyciąganiu i wkładaniu , przy okazdjii gdy ją wyciągniesz możesz popatrzeć jej stan czy czysta i nie pozaginana :) ta woda Ci leci z wężyka od nadmiaru , tak? Może chłodnica jest zakitowana i ma słaby przepływ ...przy duzych obrotach .. złap też za smigiełka od wentylatora chłodnicy i zobac czy pompa nie ma luzu ...... kabina może trzeszczy bo trze metal o metal , stań koło ciągnika i poruszaj za nią , posłuchaj gdzie i co piszczy !


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

trze z lewej strony prawdopodobnie to podobno poduszki

nie wiecie co z ta pompa oryginal dzis dzwonilem kosztuje 450 netto czy li 550 z groszami

nie wiem czy czasem glowica nie jest do remontu

czy na niskich czy na wysokich obrotach i tak plyn leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

mi sie wydaje zepompa jest w porzadku tylko masz przez chłodnicę słaby przepływ...


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

plyn leci z pompy wodnej leci plyn otworem od dolu na srodku od spodu nawet na postoju na zgaszonym silniku ucieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

wystarczy zregenerować pompe i bedzie latać dalej :) mieliśmy to w c-360:)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

i jaki jest koszt regeneracji ?

mysle ze zamowie raczej nowa oryginalna czeska podroby napewno nie zamontuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

jak go kupowales to nie widziales co bierzesz B) 3 tys to mial chyba do awarii licznika[wszystkie na allegro tyle maja] :D , most wyje bo ma naped wlaczony, woda wyplywa z chlodnicy czy z pompy bo roznie piszesz- jak z pompy to kup nowa a jak z chlodnicy to uszczelka pod glowica poszla, przy takim przebiegu to opony tylne powinny byc jak nowe-bieznikowane poznasz po bokach musi byc slad nalewania,. czujnik temperatury nie dziala bo ugnil kabelek od masy na termostacie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

opony jak nowe co ty koles piszesz....

50% sa a te obwodki to nowe traktory co stoja na placu tez maja

wiec twoja niby wiedza sie nie przyda jak ktos chce pomoc to niech nie zgrywa cwaniaczka a w dodatku zero wiedzy^^

na napedzie nie jezdze pisalem juz ... czytaj ze zrozumieniem

jak kupowalem to dzialal licznik tylko potem jak jechalem nim ze 130 km to plyn lecial i dolewalem wiedzialem ze leci ale wart byl to kupilem;)

w trakcie jazdy plyn rozpryskiwal sie na inne kable i przestal dzialac wskaznik

 

EDIT Gdzie jest czujnik temperatury cieczy chlodzacej silnik

Edytowano przez pawel372

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrjako    4

@jacus to doświadczony użytkownik zetora i się na nich zna i wie co pisze, stawiam na uszczelkę pod głowicą jak przelewem wyrzuca ci płyn, na oponach nalewkach powinieneś poznać że był doklejany bieżnik, czujnik temp jest między pompą wody a termostatem i powinien być podłączony kabelek i bardzo często on nie łączy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

nic nie jest nadlewane po prostu znajomy tak powiedzial poniewaz jak konczy bieznik opony jest taka obwodka szukalem i nawet nowe traktory maja to obwodke

dzieki za info gdzie on jest panu wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Do autora tematu: kolega @Jacus ma rację opona bieżnikowana powinna mieć ślad bieżnikowania po bokach-nie wiem jakie macie te traktory na placu ,ale pierwsze słyszę aby nowe opony maja w tym miejscu taki ślad nadlewania czy tam jakąś obwódkę.

 

Co do liczników to często obroty pokazuje a mth stoją w miejscu(sprawdz czy się przesuwają) i stąd są takie małe przebiegi.

Co do pompy wody to podaj link gdzie taką drogą pompę znalazłeś? Ja widziałem oryginał czeską za około 200zł.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

dzwonilem po skadnicach i 550 zl powiedzieli ze kosztuje ona jest na 2 paski ta pompa

a licznik temp juz dziala wsadzil go ojciec dalej i laczy;p

daje link do tego filmiku z agrofoto

http://www.agrofoto....rterra-135-16v/

patrzcie uwaznie ;)

 

edit nic nie pisalem o liczniku mtg bo dziala dobrze i o obrotomierzu

EDIT2 Jakos teraz nikt nic nie pisze moze dla tego ze nie mieliscie racji co do opon hmm>?

Edytowano przez pawel372

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj