Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU

52 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 17 luty 2013 - 17:48

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Pomysł super ale Wykonanie Nierealnie. Tylko rok został do rozpoczęcia nowego Budżetu więc moim zdaniem lepiej jest poczekać i zobaczyć co przyniesie nowa perspektywa.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Dzisiaj, 05:09
  •  

#22 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:08

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU

Dlatego Właśnie chciałbym wystąpić ze zbiorowym wnioskiem, aby z tych 5%, które stanowią niewielkie pieniądze - przeniesiono z innych działań PROW na rzecz OSI 1 Działania nr 112: Ułatwienie Startu Młodym Rolnikom. Jeżeli wystąpiłoby się z takim wnioskiem może udałoby się dostać to dofinansowanie, ponieważ powinno Ono działać, nie zaś być martwym punktem. Według mnie - nienormalnym nazwać można fakt, że pieniądze, które miały starczyć na 6 lat wydano w ciągu 4 a na 2 ostatnie stwierdzono - NIE OTWIERAMY PROGRAMU - TO JEST KRZYWDZĄCE. Skoro Kowalski w 2011 wziął 50 tysięcy to dlaczego Nowak w 2013 Wziąć ich nie może. Po co było zwiększenie dofinansowania, skoro i tak pieniędzy było za mało na 6 lat. DLATEGO WŁAŚNIE - DLA ZWYKŁEJ SPRAWIEDLIWOŚCI, należy złożyć taki wniosek. W naszym kraju dużo zrobiono w dziedzinie modernizacji dzięki funduszom europejskim, bardzo zmieniła się Wieś od roku 2004, jednak są gospodarstwa gdzie modernizacja nie dotarła, ponieważ rządzili tam ludzie starej daty z Unią na bakier - Dlaczego przez opór starszych mają cierpieć młodzi, którzy mają niełatwy start w samodzielne prowadzenie gospodarstwa.

Kolego premia na Młodego Rolnika w 2011 roku wynosiła 75tyś :D .

#23 Share rajtar1188

rajtar1188

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 luty 2013 - 21:32

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Ma być nabór w 2013. Dokładnie nie wiadomo na jakich zasadach. Odsylam http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/mlody-rolnik-w-ii-polroczu-co-z-prow-w-2013-r,41086.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Dzisiaj, 05:09
  •  

#24 Share elessar1410

elessar1410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 18 luty 2013 - 16:53

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Dzięki za INFO ;D

#25 Share zaLEWski

zaLEWski

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 luty 2013 - 19:24

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Osobiście uważam że możemy walczyć o to aby ta premia wynosiła tyle ile kosztuję średniej marki ciągnik o mocy 60-90 KM czyli 130-160 tys zł czyli premia w wysokości 125 tys, zł byłaby zadowalająca można byłoby kupić porządny traktor na te "20lat" za 75 tys zł nie kupi się ciagnika i nie kupi się wyposażenia do tego ciągnika przy obecnych cenach maszyn.Te 125 tys. to już jest praktycznie 30-60% obory gdy ktoś jest na vacie.Taki zastrzyk gotówki plus kredyt niskoprocentowy dałby "chęć" młodym rolnikom żeby coś konkretnego w gospodarstwie zrobić no i wymogi powinny być proste dostajesz kasę 5 lat gospodarujesz i pokazujesz na co wydałeś bez "wczuwania" się w szczegóły.Młody rolnik powinien czuć się pewnie bo jak raz się zraźi to straci chęć i zaufanie

Edytowany przez zaLEWski, 18 luty 2013 - 19:40.

#26 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 luty 2013 - 19:54

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Rozumiem że bez nowego ciągnika nie podejmiesz się pracy w rolnictwie?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#27 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 18 luty 2013 - 20:03

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU No ale rolnictwo to nie jest łatwy kawałek chleba, trzeba mieć swoje priorytety- Ty pieniądze przeznaczysz na nowy ciągnik a ja kupie maszyne która pozwoli mi lepiej uprawić glebe. Nie ma co być zbyt łapczywym, wiadomo że najlepiej jakby i pół miliona dawali ale 75 tyś na początek to niezła sumka.

Co do MR, orientuje sie ktoś czy trzeba być ubezpieczonym w KRUSie zeby z tego programu skorzystac?

KS Falubaz

#28 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 18 luty 2013 - 23:38

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Aby korzystać z Młodego Rolnika trzeba przejąć gospodarstwo i ubezpieczyć w KRUS tylko z tego co pamiętam nie można być posiadaczem więcej niż rok'

#29 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 19 luty 2013 - 00:11

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU no z gospodarstwem to akurat wiem, ale w którymś temacie wyczytałem że trzeba być jeszcze minimum rok ubezpieczonym w KRUSie zeby korzystac z MR, ale skoro tak mówisz to pewnie ktoś coś pomieszał

KS Falubaz

#30 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 19 luty 2013 - 00:16

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Nie wiem bo ja byłem przy przepisie ubezpieczony jako domownik;

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zaLEWski

zaLEWski

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 luty 2013 - 09:01

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Nie chodzi o to że ja jestem łapczywy tylko o to że jak mamy o coś walczyć razem(w zbiorowej prośbie) to właśnie o coś takiego....Zastanawiają się jak zachęcić młodych rolników do konkretnego gospodarowania -podałem konkretny przykład.Nie zamierzam przeznaczyć tych pieniędzy na nowy traktor tylko na zakup ziemi bo nie wydaję mi się (tak jak zrobili moi koledzy) żeby kupno nowego ciągnika i obrabianie dzierżaw bez dopłat na III IV i V klasie ziemi było dobrą inwetystycją ale to ich pieniądze i ich wybór

#32 Share paulo9999

paulo9999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 21 luty 2013 - 19:11

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Mam pytanie, mam 25 ha i jakbym chciał kupić nowy ciągnik i skorzystać z dofinansowania na taki zakup, to czy sam wybieram sobie jakiej mocy ciągnik chcę, czy to oni obliczają jaki mi przysługuje do tych ha?

#33 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 21 luty 2013 - 19:46

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU paulo9999 Oni obliczają jaki ciągnik w jakim przedziale mocy dostaniesz,Ale możesz napisać dokładnie niewiem czy to był jakiś wniosek czy coś że np warunki w twojej okolicy są bardzo niekorzystne Np tereny górzyste lub jakieś podtopienia czy coś i wtedy jest szansa że dostaniesz ciągnik w większym przedziale mocy.

#34 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 22 luty 2013 - 13:24

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Dziś oglądałem Agro-Biznes i informowali że jest tak mało kasy że nie warto ruszać z programem ale jeśli do żniw będą korzystne warunki do rozwoju i zbioru plonów i nie będzie trzeba wypłacać pomocy w związku z klęskami to w drugim półroczu uruchomią MR,więc wszystko zależy od pogody.

#35 Share paulo9999

paulo9999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 22 luty 2013 - 18:55

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Dzięki domino5654321. A czy może wiesz jakie mają tam przeliczniki? Chciałbym sprawdzić jaki ciągnik by mi przysługiwał.

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2013 - 13:24

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU http://www.tvp.pl/in...3-1210/10223723

agrobiznes 18.03.2013

#37 Share koper1990

koper1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 22:25

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU przelicznik ok 3 km na ha

#38 Share lukaszn

lukaszn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 maj 2013 - 16:00

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Nie chcialo mi sie czytac calego,ale mam takie pytanie-czy trzeba posiadać dużo ziemi ,żeby dostać pieniądze na młodego rolnika.Może mi ktoś napisać jak to działa?

#39 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 28 maj 2013 - 20:03

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Jak Ci się nie chce nawet przeczytać to nam tym bardziej pisać. Dla takich jak Ty to kasy raczej nie ma z tego programu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 29 maj 2013 - 13:54

MŁODY ROLNIK 2013 - ZBIOROWA PROŚBA DO MINISTERSTWA O OTWARCIE PROGRAMU W TYM ROKU Fakt, całe dwie strony są w tym wątku (i nie chciało Ci się czytać??). We właściwym temacie o MR jest dużo więcej czytania.