Skocz do zawartości

Zdjęcie

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 20:04

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 ja bym brał zetora na pewno droższy ale mówią "co jest tanie to jest drogie":D może lepiej raz zapłacić i potem sprzęt zarabia na siebie a nie na serwis;p ale miło wspierać produkcje krajową PRONAR:)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 Dzisiaj, 20:11
  •  

#22 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 13 grudzień 2007 - 21:11

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 @Marcin974 masz racje, że już traci zaufanie bo akurat ja nie mialem doczynienia z ludźmi, którzy narzekają na Zetora ale nawet na samym AF w sieci można się dużo dowiedzieć a jest sporo użytkowników nowych Zetorów na forum i nie wszyscy je chwalą. Pronar natomiast wprowadził wersje P5 i może to być naprawde dobry ciągnik.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#23 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 21:20

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 nieznalazłem się ze sprzętem którego by wszyscy chwalili, poprostu każdy z nas na AF i wogóle też każdy z nas to ma inne wymagania, czego innego oczekuje wykładając określoną gotówkę i bardzo duże różnice w wykorzystaniu sprzętu, ja setki razy już pisałem że Zetor seria Forterra nie jest najlepsza wady też gdzieś wymieniłem zgadzam się z opinią ludzi którzy go skrystykowali błędy są powtarzalne ale też suma sumarą wiem że za średnie pieniądze jest to traktor poprostu przyzwoity nie luksusy ale i robotę się zrobi, nie hiper oszczędny na paliwo ale i gorszy niż średnia z zachodnich marek nie jest czyli ok.

#24 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 21:54

@Marcin974 masz racje, że już traci zaufanie bo akurat ja nie mialem doczynienia z ludźmi, którzy narzekają na Zetora ale nawet na samym AF w sieci można się dużo dowiedzieć a jest sporo użytkowników nowych Zetorów na forum i nie wszyscy je chwalą. Pronar natomiast wprowadził wersje P5 i może to być naprawde dobry ciągnik.

ja absolutnie nie twierdzę ze zetor jest zły, pronar tez nie rewelacja, ale jak w poście powyżej napisałem ,,zobaczymy jak trochę pochodzą" wtedy pokażą się slabe i mocne strony tych ciągników -na temat pronara jest więcej opini ponieważ jest to ciagnik jeden z najtańszych i dobrze sprzedajacych się ciągników :D

co do zetora to slyszalem o takim przypadku ze facet miał 82SA i sprzedał bo ,,moda" na zetory weszła, po sprzedaniu pronara i zakupie Proximy zmienił podejscie do zetora -przede wszystkim spalanie mu sie nie podobało
ja to tylko ,,słyszałem" i proszę nie brać tego na poważnie :)
wobec tych dwóch marek rozumowanie moje jest takie:
zetor jest uważany za rewelację bo nie słyszy się tyle o nim, a użytkownicy pronara czy mtz'a są szczerzy wobec forumowiczów i reszta mysli ze to szmelc :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#25 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 14 grudzień 2007 - 09:11

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 panowie w mojej okolicy zetor zawsze byl uwazany za dobra marke ale musze powiedziec ze teraz traci zaufanie poprzez pogorszenie jakosci produktu niestety jesli w ciagu 2 lat zwieksza sie produkcje o 100 % a nie inwestuje sie w najnowoczesniejsze montownie i inne technologie zwiekszajace wydajnosc i dokladnoac montazu to puzniej klient moze trafic na dosc klopotliwy egzemplaz moim zdaniem zetory ktore byly kupowane przed wejsciem programow pomocowych byly lepsze a dlaczego poniewaz nie montowano ich na ilosc tylko dbano o jakosc produktu finalnego ktory trafia do klienta niestety wprowadzenie programow unijnych spowodowalo dyrastyczny wzrost produkcji i pogorszenie jakosci nie mowie oczywiscie ze zetor to zla marka ale powinni dopracowac pewne elementy co tu duzo mowic nawet taka marka jak jd nie jest taka wspaniala moj znajomy ma magazyn z czesciami rolniczymi i jezdzi do przedsiebiorstwa o powiezchni 2500 ha maja same jd i jedna kubote i mowi ze wydaje mu sie ze w np jd placi sie za marke bo mit o bezusterkowosci tych maszyn w tym gospodarstwie juz nie istnieje wiec np zetor jest przynajmniej tani jesli cos sie w nim zepsuje to nie ma takiego dramatu a co do pronara zawsze mozna trafic na dobry ciagnik jak i na taki ktory bedzie stal stale zepsuty znam takie i inne przypadki o kurde ale sie rozpisalem

#26 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 14 grudzień 2007 - 11:27

panowie w mojej okolicy zetor zawsze byl uwazany za dobra marke ale musze powiedziec ze teraz traci zaufanie poprzez pogorszenie jakosci produktu niestety jesli w ciagu 2 lat zwieksza sie produkcje o 100 % a nie inwestuje sie w najnowoczesniejsze montownie i inne technologie zwiekszajace wydajnosc i dokladnoac montazu to puzniej klient moze trafic na dosc klopotliwy egzemplaz moim zdaniem zetory ktore byly kupowane przed wejsciem programow pomocowych byly lepsze a dlaczego poniewaz nie montowano ich na ilosc tylko dbano o jakosc produktu finalnego ktory trafia do klienta niestety wprowadzenie programow unijnych spowodowalo dyrastyczny wzrost produkcji i pogorszenie jakosci nie mowie oczywiscie ze zetor to zla marka ale powinni dopracowac pewne elementy co tu duzo mowic nawet taka marka jak jd nie jest taka wspaniala moj znajomy ma magazyn z czesciami rolniczymi i jezdzi do przedsiebiorstwa o powiezchni 2500 ha maja same jd i jedna kubote i mowi ze wydaje mu sie ze w np jd placi sie za marke bo mit o bezusterkowosci tych maszyn w tym gospodarstwie juz nie istnieje wiec np zetor jest przynajmniej tani jesli cos sie w nim zepsuje to nie ma takiego dramatu a co do pronara zawsze mozna trafic na dobry ciagnik jak i na taki ktory bedzie stal stale zepsuty znam takie i inne przypadki o kurde ale sie rozpisalem

A ja bym uznał tą wypowiedź za podsumowanie całej dyskusji a nawet pokusił bym się o stwierdzenie, że to morał tej bajki :) :D :)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#27 Share MrPrzemek

MrPrzemek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Hmmm... no pewnie, że rolnictwo, ale również motoryzacja ;) No i nie zapominajmy o dziewczynach ;P

Napisany 14 grudzień 2007 - 11:53

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 Drodzy koledzy, ale nie porównujmy dwóch zupełnie innych ciągników :D Pronar 1025 A który kosztuje 111 508 PLN brutto powstał przecież na starej białoruskiej konstrukcji. To jest MTZ opakowany w nowe szaty :) Ma bardzo dobry silnik ale hydraulika za to jest bardzo słaba ! ! ! Natomiast Forterra to już nowszy traktor, ma silnik spelniajacy wymagania EURO III, intercooler, dwustopniowy wzmacniacz momentu, mocniejsza hydraulikę itp. W Pranarze nie znajdziemy tych udogodnień, ale za to, zapłacimy o 35 000 PLN mniej :) W tym zestawieniu oczywiście wygra Zetor, lecz tak jak to ująłem wyżej, porównywanie tych ciągników nie ma sensu ! ! ! Dobrym zestawieniem było by, Zetor Forterra 11441 kontra Pronar 5130 lub 5135. Tutaj ciężko było by o jednoznaczny wynik, ponieważ oba te traktory maja podobne osiągi i wyposażenie, a walka o podium była by zażarta :) POZDRAWIAM ! ! !

#28 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 12:16

Drodzy koledzy, ale nie porównujmy dwóch zupełnie innych ciągników :D Pronar 1025 A który kosztuje 111 508 PLN brutto powstał przecież na starej białoruskiej konstrukcji. To jest MTZ opakowany w nowe szaty :) Ma bardzo dobry silnik ale hydraulika za to jest bardzo słaba ! ! ! Natomiast Forterra to już nowszy traktor, ma silnik spelniajacy wymagania EURO III, intercooler, dwustopniowy wzmacniacz momentu, mocniejsza hydraulikę itp. W Pranarze nie znajdziemy tych udogodnień, ale za to, zapłacimy o 35 000 PLN mniej :) W tym zestawieniu oczywiście wygra Zetor, lecz tak jak to ująłem wyżej, porównywanie tych ciągników nie ma sensu ! ! ! Dobrym zestawieniem było by, Zetor Forterra 11441 kontra Pronar 5130 lub 5135. Tutaj ciężko było by o jednoznaczny wynik, ponieważ oba te traktory maja podobne osiągi i wyposażenie, a walka o podium była by zażarta :) POZDRAWIAM ! ! !

Wszystko ok...ale kolega nie wie który ciągnik ma wybrać...chce kupić ale nie wiem który... :) :)

#29 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 14 grudzień 2007 - 12:55

A ja bym uznał tą wypowiedź za podsumowanie całej dyskusji a nawet pokusił bym się o stwierdzenie, że to morał tej bajki :D :) :)

moze byc i moral nie ma nic doskonalego jesli ktos mysli inaczej to jest w glebokim bledzie

#30 Share smokus1234

smokus1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 13:34

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 wiadomo ze zetor przybajerzony i za te same pieniądze co pronar ma sie dużo wygodniejszego i komfortowego zetorka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 13:43

wiadomo ze zetor przybajerzony i za te same pieniądze co pronar ma sie dużo wygodniejszego i komfortowego zetorka

Nie za te same pieniądze... :D

Pronar 1025a kosztuje około 89tys. ( netto )... :)

Zetor 11441 kosztuje około 118tys. ( netto )... :)

POZDRAWIAM...

#32 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 13:53

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 Pronarów 1025a nie ma w mojej okolicy ale są mniejsze 82SA pracują bardzo dobrze ludzie nie narzekają sam miałem okazje pracować Pronarem z agregatem uprawowo siewnym radził sobie doskonale.
Zetora 11441 ma mój znajomy na 200ha jako ciągnik główny od roku nie miał z nim problemów
Gdybym ja miał wybierać to chyba jednak bym wziął Pronara

#33 Share metik

metik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 13:55

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 mój ojciec już wybrał jednak kupuje zetora teras to by się przydał pług do niego i agregat

#34 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 13:59

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 Jakie masz ziemie znajomy Zetorem 11441 ciąga pług cztero skibowy obrotowy Uni

#35 Share metik

metik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 14:06

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 ja mam ziemie różne ale zazwyczaj to 1-2 klasa

#36 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 14:48

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 Masz jakieś górki...??? :D

Ile masz hektarów pola...??? :)

#37 Share metik

metik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 15:55

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 górek żadnych nie mam a pola to tak około 40 45 w tym sporo w dzierżawę wzięte w tym roku

#38 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 16:12

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 Ja bym jednak brał Zetora.Jednak jest częściej chwalony jak Pronar.Ale fakt faktem że jak nie będziesz dbał o Pronara czy Zetora to jeden i drugi będzie awaryjny :)

Lecz ja bym jeszcze nie zaryzykował Pronara.Na twoim miejscu wybrał bym zetora.Choć Pronar podobno teraz jest dużo lepszy :D

#39 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 16:20

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 Pług obrotowy 4 skibowy... :)

Agregat uprawowo - siewny 3 metrowy... :)

Agregat uprawowy jeżeli byś chciał mógłby być 5 metrowy... :D

Zerknij do tego tematu...

http://www.agrofoto....o...ic=4400&hl=

POZDRAWIAM... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Pronio82SA

Pronio82SA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Szybkie samochody oraz Bardzo drogie ciagniki :PPPP

Napisany 01 luty 2008 - 17:43

co wybrac pronara 1025a czy zetora forterra 11441 A ja bym wybrał Pronara 1025A.
Mój wujek ma takiego samego!
Miał do wybory Zetora i Pronarai wybrał pronara.
Dealer pomagał wujkowi przy wybraniu ciągnika i wójek stwierdził że Pronar jest lepszy.
Zapina do niego pług kvernelanda ES-95,siewnik Kverneland Acord 3M ITP...
Traktor chodzi na dośyć ciężkiej ziemi 1-4klasa :D
Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Dodaj odpowiedź