Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę)

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share malina3

malina3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 18:08

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) Mam pytanie czy agregat bierny z pełnym wałem (pakera) nadaje się na ciężkie gleby (glinę), ponieważ mam za słabe ciągniki aby kupić agregat aktywny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) Dzisiaj, 23:15
  •  

#2 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 18:45

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) http://www.agro-plus...kera-poettinger coś Ci to moze podpowie, Ja myślę, że w twoim przypadku było by to dobre rozwiazanie.

#3 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 styczeń 2013 - 20:14

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) no pewnie, że tak.. jesli masz cięższe i mieszane gleby to spokojnie da rade... ja mam 1224 i do tego 3m agregat bierny z Moskita, zerknij do galerii, i polecam wał przedni rurowy, nie strunowy :)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#4 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 20:29

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) będzie dobrze ja mam taki agregat,
miałem w nim z przodu rurowy i po 2 latach popękał i się połamał a teraz złożyłem strunowy. strunowy jest dzielony, ma na środku podporę rurowy był ciągły 3m i dla tego się połamał.

#5 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 04 styczeń 2013 - 20:43

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) @FINN uzasadnij wybór wału rurowego na przód.. nie bardzo rozumiem.. chyba ze orzesz bez wału?
ArturKowalewo

#6 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 21:11

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) na wał do przodu agregatu... na lekkich ziemiach nie zapada się mocno w glebę a gliny ładnie kruszy... bo dodam, że nie bronuję przed siewem, tylko od razu wchodzę na ostrą skibę po orce... miałem brać ze strunowym z przodu, ale dostałem z rurowym... i nie narzekam, a wręcz chwale to sobie... :)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

#7 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 21:21

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) rozumiem:) chciałem dopytać bo zaciekawiło mnie to, dzieki za odpowiedż!! sam posiadam uprawke ze struną na przodzie i uwazam ze nic innego na moich glebach nie dałoby sobie rady (II i III klasy w przewadze) nawet jeden obrót łacznikiem centralnym sprawia ze wał atakuje pełną parą (jest juz drugi z prostymi płaskownikami, skośne struny powyrywały sie) a rury na tylnim pieknie obijaja glebe.
ArturKowalewo

#8 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 10:39

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) no widzisz, ja mam ciagany agregat, i mam z przodu rurowy, 3 rzędy zębów 90 stopni, i packer... i mam 3,4 gleby z glinami, ze jak przeschnie to robią się skały... i powiem że w tym roku jak siałem w orkę , abyło orane 3-4 dni wcześniej... że żadnym innym kultywatorem by tego nie rozbił, nie licząc grubera( bo przez ostatnie 2-3 lata uprawiałem gruberem przed siewnie, to dopiero wtedy gliny były pokruszone... a po tym agregacie wszystko ładnie pokruszone i wschody równe na glinach :) bo oto mi chodziło :)

#9 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 16:56

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) no i mam kolejne pytanie:) powiedz mi taką rzecz jak sie sprawdza uprawa gruberem jako przedsiewna? wiem z uczelni ze należy prowadzic uprawe przedsiewna na taka sama głegokość co głębokośc siewu, w praktyce jest to troche więcej zawsze ale pomijąjąc fakt.. nie zauważyłeś zbytniego przesuszenia gleby wykonujac zabieg agregatem ścierniskowym? czy praktycznie do tego podchodząc zauważyłeś różnice we wschodach?
ArturKowalewo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) Dzisiaj, 23:15
  •  

#10 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:45

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) no wiadomo, ze nie da się utrzymać odpowiedniej głębokości... ale jeśli chodzi o porównanie pod brony i kultywator, to agregat podorywkowy o wiele lepiej zdaje egzamin, na glinach... bo masz elegancko rozbitą glinę... i ładnie zpulchniona glebę... dodam ,że ja mam Silo-wolfa na 3 m 13 łap... na glinie masz o wiele lepsze wschody

#11 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:00

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) A jaki polecacie wał na średnie gleby przy czym prawie na każdym polu jest kawałek piachu albo kawałek cięższej ziemi. Chodzi mi o uprawowo siewny na przód strunowy a z tyłu packer? To modne ostatnio zestawienie lecz czy rura nie będzie dobra na tył? Czy packer na piachu ciężko nie idzie? Z drugiej strony wydaje mi się że packer rozbije bryły wystarczająco gdyż narazie jest 81KM i za szybko sie nie pojedzie.

#12 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:18

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) @goodfarmer otóz moj znajomy, sasiad przez miedze posiada uprawke ze struną na przodzie a z tyłu ma cabridge crosskil ale co ciekawe o pierścieniach z bardzo twardego tworzywa, sa duzo lżejsze niż żeliwo a efekt pracy jednakowy. o ile dobrze pamiętam agregat z famarolu

Edytowany przez RobertKowalewo, 05 styczeń 2013 - 21:22.

ArturKowalewo

#13 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:23

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) Widziałem na yt agregat Henryk Batyra z gumowym wałem crosskil i dość ciekawie to wyglądało. Pewnie mniej się bedzie zalepiał niż żeliwny ale czy tak samo trwały? Pierścienie są zbrojone ale czy nie będą pękać z czasem? Jest to dość ciekawa alternatywa i przede wszystkim lekki.

#14 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:32

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) o zalepianiu nie ma mowy bo są samoczyszczące.. a trwałość hmm zależy od producenta, jak ze wszystkim:) prawidłowo uzytkowany posłuży napewno, jesienia rozmawiawiłem ze znajomym o tym wale własnie mowi ze jeszcze nic nie uzupełniał a ma komplet. uwazam również ze to ciekawe rozwiązanie dające spore możliwości zastosowania na różnych rodzajach gleby
ArturKowalewo

#15 Share marcin1975

marcin1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:50

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) witam wszystkich , jestem tu nowy i potrzebuje pomocy, mianowicie jaki agregat uprawowo siewny i siewnik wybrać do zetora proximy 90 , diler polecił mi zastaw 2,5m co wy na to?

#16 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:58

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) @marcin1975 powiedz cos więcej:) jaki masz areał do obsiewania, jaką technologie chcesz stosować, rodzaje gleby, wszystko ma znaczenie..
ArturKowalewo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 13:54

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę) na ciezkie ziemie sprawdza sie kompaktor w jednej maszynie mam 5 elementow pracuje tak jak wspominaliscie wyzej zachowanie wilgotnosci
jest wazna sprawa zwłaszcza pod rzepak...droga sprawa to stroktora grozełkowata na ileastych ziemiach i na bardzo zwiezłych niestety musze poprawiac po 2 razy..ale mam ziemie pefekcyjnie przygotowana pod zasiew
wałek strunowy +3 rzedy zebow+włuka+wałek stronowy+croskil......wada tego zestawu to nied sie pracowac w błocie...i na gżąskich piaskach

zeby wasz agregat dobze kruszył gline i grudki musi miec mase powyzej 700kg na 1 metr szerokosci pracy najlepiej około 1000kg na 1 metr
...a nie tak jak unia kombi szerokosc pracy 4 m waga 1200kg

zapraszam na yt na moje skromne filmiki..z pracy agregatem