Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remontować c-360 czy kupić coś innego?

119 odpowiedzi na ten temat

#21 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:41

Remontować c-360 czy kupić coś innego? ja sprzedałem u 3514 w niezłym stanie w zeszłym miesiącu szkoda bo do handlarza poszedł

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remontować c-360 czy kupić coś innego? Dzisiaj, 09:39
  •  

#22 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:42

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Co do instalacji elektrycznej np. to trzeba wymienić: aku, alternator, wszystkie światła, rozrusznik, do tego oblachowanie, opony trzeba kupić, kabinę, do tego wspomaganie, jeszcze trzeba sprzęgło, chłodnicę wymienić silnik też trzeba otworzyć bo niekiedy chodzi jak na 3 cyl, do tego nowa pompa i rozdzielacz by się przydał bo wyjścia działają w jedną stronę.

#23 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:46

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Człowieku raz piszesz, że nie jest tak źle, a za chwilę, że to ruina. Przesadzasz z tymi kosztami, myślisz, że kupisz cudo bez potrzeby napraw? Każdy się kiedyś psuje.

wystarczy jedna spacja między wyrazami

Edytowany przez Marcin91, 09 grudzień 2012 - 10:12.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#24 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:53

Remontować c-360 czy kupić coś innego? piszesz że ferguson ma mało biegów ale c330 ma jeszcze mniej ja bym wolał mf255 dużo więcej nie spali od c330 a prędzej nim coś zrobisz
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#25 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:57

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Wszystko zależy do tego ile możesz przeznaczyć pieniędzy i czy masz czas na ewentualne remonty. Jeżeli masz ograniczone środki to bym remontował, a jak potrzebujesz ciągnik sprawny i nie chcesz się bawić w remonty to lepiej kupić. Wg mnie kompletnie bezzasadne jest kupowanie C-330, słabszy do C-360, biegi słabo dopasowane. C-360 ze zdrowym silnikiem spali niewiele więcej, a prace szybciej skończysz. Tylko jak chcesz kupić kabinę itd to wyniesie taki remont nawet ponad 10tys...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#26 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:59

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Dobra muszę wyjaśnić kilka faktów: Mam mf 3050, c-360 a w najbliższym czasie dołączy c-330 (nic innego nie kupię do tej kasy) a c-360 jest może nie wstanie agonalnym ale dorypana ładnie. Wymieniałem u góry co jest do wymiany wwięc jeśli to mało sory. Blachy i kabina z 3500zł, 2500zł opony, naprawa hydrauliki 500zł, elektryki 1000zł, sprzęgło 500zł razem z chłodnicą. Więc wychodzi +- 8 tys. Chcę mieć 3 ciągniki o mocy 70-80KM, 50-60 no i 30KM. Rozumiecie? Nie wymieniam c-360 na c-330 tylko c-330 przybędzie osobno. Znowu z kasą to nie szaleję ale chcę kupić coś takiego które by było lepsze od c-360.

Edytowany przez FajnyMarcus, 06 grudzień 2012 - 22:01.

#27 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:01

Remontować c-360 czy kupić coś innego? za dobrą kabinę trzeba teraz dać ok 3 tys
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#28 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:06

Remontować c-360 czy kupić coś innego? To kup Zetora 6245 i masz troche silniejszy i z 4x4 no i komfort
Mój Wladimirec podbija świat

#29 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:08

Remontować c-360 czy kupić coś innego? No więc nawet ten remont wyjdzie w granicach 10tys. A to dalej będzie c-360 tylko w pełni sprawna i może ładniejsza.

Do 25 tys zetora nie kupię, żadnego z serii xx45 a stare są stare i tyle. Jak coś to bym wolał 5245 bo mniej pali i zwrotniejszy ale nie ta kasa.

#30 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:17

Remontować c-360 czy kupić coś innego? to sam widzisz, że nic lepszego nie kupisz.

Edytowany przez Marcin91, 09 grudzień 2012 - 10:17.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:21

Remontować c-360 czy kupić coś innego? mam do wyboru Belarusa 550, ursus 4512, zetor 5211, ltz 55, jest w czym wybierać (brak 4x4 bym przeżył jakoś byle by pozostałe było lepsze niż w c-360)

#32 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:39

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Witam na cholerę ci ten 330 ciągnik do niczego większy rozsiewacz czy opryskiwacz i sobie nie da rady a na dwa dni w roku do owijarki nie warto kupować na twoim miejscu sprzedał bym 360 dołożył to co masz wydać na ciapka i kupił jakiegoś zetora z Seri 7x45

Edytowany przez jan2130, 06 grudzień 2012 - 22:39.

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#33 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 12:25

Remontować c-360 czy kupić coś innego? ja ci moge zaoferować mtz 82 zdj masz w galeri w granicach 18tyś

#34 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 07 grudzień 2012 - 13:49

Remontować c-360 czy kupić coś innego? @fajnymarcus ja bym skłonił się do ltz-a 55. Fajny, zwrotny dość silny,4x4 a co najlepsze mniejsze spalanie od c-360 :) i do 25 spokojnie kupisz jeszcze Ci zostanie kasy na różne pierdółki jakby trzeba było go do szykować. Sąsiad miał i sprzedał za 15 tyś, a teraz sie po głowie klepie, że go sprzedał. Ja mogę go śmiało polecić bo praktycznie miałęm taki ciągnik na oczach codziennie. I dużo, dużo lepiej radził sobie w talerzówce 2m czy w pługu 3x35xcm niż c-360.

Jeśli masz jakieś pytania co do tego ciągnika to zapraszam na PRIV.
Pozdro HondaMtx
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#35 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 20:07

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Potrzebujesz mocniejszy czy z większym uciągiem ciągnik to 60-kę sobie daruj. remontami jej mobilności nie poprawisz. Budżet widzę niewielki to i wybór czegoś uczciwego będzie mały. Zetora za tyle to ciężko trafić fajnego. Dolicz sobie 3-65 koła na ewentualnego zonga. Poza tym trzymają się w cenie. Ltz też bym nie kupował. Mało tego jeździ do tego specjalnie nie chwalą. Osobiście zastanowił bym się nad mtz-tem. Jest duży wybór, rocznikowo nie są drogie, części masa, jest dosyć uniwersalny. 80-konny ciągnik co ledwo 4 tony waży.
KPK Kumurun Team

#36 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 15:27

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Jak byś czytał uważnie to byś wiedział że mam mf 3050 i potrzeba mi ciągnika 45-65KM z 4x4 najlepiej i do 25-30 tys ale im więcej kasy tym więcej wymagam.

#37 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 16:19

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Czytałem czytałem. Napisałem ci tylko co myślę. Poza tym 15 koni różnicy to nie dużo jeśli chodzi o twoje potrzeby ich nadmiar na pewno cie nie zaboli.. Sam zresztą zastanawiałeś się nad mtz 550 a on ma prawie 70 koni. A to praktycznie to samo, silnik niewiele słabszy i brak reduktora do tego mało ich na rynku w porównaniu do zwykłego mtz-ta. Więc w czym problem?
KPK Kumurun Team

#38 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 22:09

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Może się zdziwisz ale w pewnym sensie się zgadzam że przydało by się kupić taki ciągnik drugi 80KM, ale na pewno nie teraz, za kilka lat to tak. Po pierwsze swojego pola mam 7ha, ale dużo też mamy dzierżaw i wszystkiego razem wychodzi ponad 20ha. Tata pracuje sezonowo, i nie mamy zbyt wiele czasu. Z zakupu wielu rzeczy zrezygnowaliśmy bo nie mamy czasu, np zakup opryskiwacza, beczki, rozsiewacza bo jak nam jest coś takiego potrzebne to przyjeżdża i mu się płaci a maszyna nie stoi w garażu. Nie potrzebny nam jest ciągnik na wyrost, a na pewno tak by było gdyby kupiłbym takie belarusa, bo po 1 u mnie nie ma większych łąk jak 0,5ha, niekiedy jest kilka w kupie ale rzadko z resztą u mnie są asfaltowe drogi ale takie które mają max 250cm szerokości, bez poboczy więc za dużych sprzętów nie nakupię. Przyczepą to też tak okazjonalnie jeżdżę siano zbierać. Zbóż zawsze mam w granicach 2,5ha, to tylko część własnych potrzeb po prawie wszystko dokupuję bo gdzie na 5-4 klasie urośnie duży plon. Więc taki drugi 80KM może by się przydał w przyszłości jak postawimy większą oborę i przestawimy się na rolnictwo w 100%, a na razie potrzeba mi mniejszy ciągnik do naszego rozrzutnika, przyczepy, no i może jak kupię do to do owijarki samozaładowczej z załadunkiem bocznym bo c-330 by sobie raczej rady nie dała ciągać pod górę.

#39 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 22:15

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Bez urazy, ale ty się zastanów czy w ogóle potrzebny wam ten 3 traktor, a zresztą i tak tata będzie decydował pewnie

Edytowany przez Marcin91, 09 grudzień 2012 - 10:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 23:13

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Moi znajomi na takim areale z łąkami radzą sobie z c330, sąsiedzi co maja ponad 20ha mają po jednej c360 w domu a łąk nie maja, tylko ziemie 1-2-3 i wszystko orne, jak dla mnie troche bezsens kupować kolejny traktor do pomocy stojącym traktorom.
Ja sam wole pożyczyć traktor i zapłacić czy odrobić niż wywalić przynajmniej 45-50tys za byle co dobrego, za 25-30 to najwyżej mtz.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Dodaj odpowiedź