johnyrs

Agrotron 200 obsługa biegów i ogólna. Jak eksploatować

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
johnyrs    21

Witam wszystkich

Kupiłem Agrotrona 200 2000 rok proszę o wskazówki jak dobrze go używać - jak zmieniać biegi, na co zwracać uwagę. Do czego służą przyciski w podłokietniku - pierwszy zmienia Power, Eko, Manual to wiem. Nie miałem wcześniej ciągnika z taką skrzynią i nie chcę go popsuć, nie chcę też w ciemno naciskać by czegoś nie zablokować. Czy jest możliwość ustawienia by na automatycznej skrzyni nie redukował biegów do jedynki po zatrzymaniu, tylko ruszał np z czwartego lub trzeciego biegu? A i jakie oleje?

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.post-49853-0-22746500-1354083522_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin2222    0

Witam, biegi można zmieniać na 2 sposoby, klasycznie poprzez popchnięcie do przodu lub tyłu tej małej dźwigienki, albo automatycznie przez komputer. Sterowanie auto ustawiamy po wciśnięciu sterownika z tyłu po prawej stronie. Ciągnik sam podnosi sobie obroty na ustawiana wartość i sam zmienia biegi. Do ustawiania trybu pracy służą wspomniane 3 przyciski. eco zmiana automatyczna przy ok1600-1800 a power zmiana przy ok 2200obrotów, ciągnik sam obługuje obroty silnika i sterowanie skrzynia. Natomiast manual polega na tym, że gdy silnik steruje obrotami na max, to zmiana biegów jest pozostawiana dla nas. Nie pamiętam dokładnie tego, bo wole sam zmieniać biegi i sterować obrotami gazem nożnym.

Co do ruszania, to po zatrzymaniu na krótką chwilę należy przytrzymać sprzęgło,i nie zmieniać na N rewersem, wtedy ruszamy z biegu jakim ostatnio jechaliśmy, po dłuższej chwili komputer sam redukuje i ruszamy od 1 biegu. Tego nie da rady się zmienić.

Oleje wg zaleceń producenta, ja leje Fuscha silnik 15w40, skrzynia i hydraulika 10w40.

DF użytkuje od 5 lat więc jak coś to służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16trebor    0

witam

kupiłem same rubina 160 z taką samą skrzynią biegów, jak zminiać biegi w tej chwili mam od 10 do 18 ustawione jak zejść niżej?? i jak przejść na te wolne biegi L ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Witam tam jest trochę inna skrzynia u mnie jest 9 biegów (zając/żółw) zmienia się malutkim dżojstikiem w podłokietniku są też przyciski od programowania zakresu biegów.

Do biegów L i H jest dźwignia przy podłodze spotkałem się kiedyś że ta dźwignia była zablokowana bo coś się uszkodziło ale to było w same 150 którego chciałem kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16trebor    0

Ta dzwignia w podłodze odblokowuje sie dopiero gdy zejdziemy poniżej 10 biegu, zabezpieczona jest elektro magnesem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FilipHury    0

Witam

 

Dołączam się do pytania. W następnym miesiącu mam zamiar kupić ciągnik o mocy ok 200 koni. Na chwilę obecną faworytem jest Deutz Agrotron 200. Nie znalazłem wielu opinii o tym ciągniku, a wybór w chwili obecnej opieram raczej o sprawdzoną przeze mnie markę (mam już Deutza AgroXtra) niż o dany model. Ciągnik w 99% będzie pracować z mulczerem / kruszarką leśną przy usuwaniu zakrzaczeń i samosiejek. Mulczer wymaga od 140 do 240 koni więc pod względem mocy powinno być ok. Wadą jest brak kierownicy do jazdy na wstecznym biegu, no i nie wiem jak wygląda sprawa z biegami wstecznymi pełzającymi tzn. optymalna prędkość pracy to 1 km/h na wstecznym przy obrotach na wom 1000 obr. Nie mogę znaleźć specyfikacji ile km/h ciągnik osiąga przy żółwiu na wstecznym przy skrzyni 27/27. Generalnie będę wdzięczny za każdą opinię. Na ciągnik mam przeznaczone ok 90 tys.

 

Pozdrawiam

 

30.01.2016 - na serio nikt nic nie wie o tym modelu? Chyba, że wszyscy właściciele chcą się go pozbyć i nikt nie powie złego słowa:)

 

 

Edytowano przez FilipHury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Wiem że temat już dość stary ale dla potomnych coś napisze. Mam Agrotrona 200 mk3 2000 rok, 4400 mth, zrobiłem nim 100 mth na wiosnę i oprócz błędu od gazu ręcznego ( uszkodzony potencjometr) wszystko jest ok. Ciągnik bardzo mocny i oszczędny. Biegi to poezja a mam skrzynie 9 biegów i 3 zakresy. W kabinie cicho i wygodnie. Mogę go polecić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj