Gość minio

Jaki pług obrotowy za 6-8 tys. zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość minio   
Gość minio

Witam,

 

potrzebuję porady jaki pług obrotowy wybrać do ciągnika 81KM - chciałbym, aby miał regulowaną szerokość orki i może gumowe koło. Natomiast nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę - w co powinien być wyposażony aby orka była przyjemnością. No i podstawowe pytanie czy za kasę rzędu 6-8 tys. zł znajdę coś ciekawego na rynku.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/plug-3-skibowy-obrotowy-frost-mosel-i2714963365.html nawet fajny :)

http://allegro.pl/plug-3-skibowy-obrotowy-i2735664594.html od rolnika więc może być dobry

http://otomoto.pl/plug-krone-mustang-3-skibowy-dowoz-A231267.html

pług nie może być spawany , krzywy itd. jężeli chcesz kupić pług obrotowy kiieruj sie dobrymi markami takimi jak lemken rabe werk krone overum Kverneland vogel noot po to aby części byłu wmiare do znależienia i jeszcze muścisz sie kierować stanem odkładnic i zabiezpieczeniami jakie potrzebujesz to chyba wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zico99    4

Wiem Ibisa 3 skiby z możliwością dołożenia , od rolnika cena 7tys jak byś chciał więcej info to pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Aby orka była przyjemnością to;odstępy między korpusami min.100cm,wysokość słupicy min 80 cm.przedpłużki wysokie(kukurydziane-do poplonów),ścinacze skiby ,duże odkładnie.To moim zdaniem kilka istotnych aspektów wpływających na przyjemną pracę pługiem.Myślę że za te pieniądze,którymi dysponujesz, na rynku wtórnym można całkiem dobrą,markową obrotówkę wyrwać,jest w czym wybierać.Osobiście polecam jakiś zachodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4658

Szczerze powiedziawszy za tą kasę nic ciekawego z dobrych marek nie kupisz. Nawet te 3 z linków powyżej to starocia. Ze zbyt wąskimi szerokościami na korpus. Nie wiem jakie gleby masz. Ale do ciągnika 80 km optymalny na średnich glebach był by pług o szerokościach 35-40-45 cm. Oczywiście 3 skibowy. Niestety takie pługi z nowego typu ramą umozliwiająca regulacje pierwszej skiby i punktu ciągu za pomocą śrub rzymskich sa drogie. Myśle,że jakieś 10-12 tys. Zakup uni może być tu dobrym pomysłem. Ponieważ nie jest to może marka o najwyższym prestiżu, ale ma nowego typu ramę i taki zakres regulacji jakpisałem wyzej. Ale to tez za 8 tys cięzko będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minio   
Gość minio

Dzięki za info - ziemia to głównie 4-5 klasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

Mam na sprzedaż rabe werka. Kupiłem go dla siebie ale do ciągnika 120 km okazał się za mały. Oddałbym go za 5 tys. Pług ma 4 skiby a szerokość orki to ok 32 cm na skibę. Obrót na jeden wąż. Jak coś to pisz na priv wtedy wyśle Ci zdjęcia jeżeli będziesz zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja w tamtym roku kupiłem 3+1 obracaną vanlengerich zabezpieczenia kołkowe od rolnika za niecałe 7tys. Kupiłem tylko lemiesze i dłuta. Ważne żeby rama była cała i odkładnie w miarę dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4658

Co do tych lemkenów ten drugi nie ma zmiany szerokości orki. Podejżewam, że jest gdzieś z lat 80 tych. Ten z pierwszego linku ma nowego typu ramę ale chyba nieruchome korpusy. Latem stałem przed podobnym wyborem. Pożądna 4 skibowa obrotówka zachodnia kosztowała by mnie 14-16 tys. Mogłem kupić nową agromaszu, ale musiał bym dokupić jeszcze obciążniki za kolejne 2 tys. Koniec końców zamiast skansenu wybrałem nowego jednobelkowego agromasza. Póki co jestem zadowolony. Dałem za niego 8500. Jeszcze jednym argumentem przeciwko obrotówce było u mnie to, że posiadammałe kawalki pól i bywa,że po przejechaniu 100m musiał bym pług obracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minio   
Gość minio

Wiem Ibisa 3 skiby z możliwością dołożenia , od rolnika cena 7tys jak byś chciał więcej info to pisz na priv

Kolego napisałem na priv - odezwij się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MICH4Ł
      Witam. Posiadam pług Kuhn i ma problem z obracaniem. Liniuje i nie chce obrócić musze 2 raz hydrauliką ruszyć żeby obrócił. Gdzie szukać przyczyny, może ktoś się spotkał z takim czymś? Z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez Przemek15
      Czy może mi ktoś wyjaśnić parę rzeczy z tym związanych, bo miałem przyjemność orać, ale nie miałem przyjemności ustawiać pługa. Coś nie coś o tym wiem, ale różne źródła różnie podają o różnych regulacjach. Do czego właściwie służy i czym jest regulacja szerokości pierwszej skiby? W Agromechanice napisali, że dostosowuje się ją do rozstawu tylnych kół ciągnika. W RPT piszą, że: "...regulacji pirwszej skiby dokonujemy w drugim przejeździe. Pierwszy korpus powinien nieco nadkładać, aby wyrównać powierzchnię z poprzednim przejazdem". Piszą też, że ma to związek ze ściaganiem pługa, albo, że ma to wpływ na równomierną szerokość pozostałych skib. W starszych pługach zagonowych ramowych zawieszanych mamy w stojaku oś wykorbioną, która podobno służy do regulacji właśnie pierwszej skiby a zarazem punktu pociągowego (w obracalnych jednobelkowych te ustawienia dokonuje się razem lub oddzielnie śrubą rzymską albo siłownikiem). Ale przecież za pomocą tej os wykorbionej za pomocą korbki nie zmieniamy w rzeczywistości szerokości tylko pierszej skiby, ale wszystkich jednocześnie zmieniając przy tym jakby kąt natarcia lemiszy. I inne źródłą podają, że zmiana tej szerokości powinna być następstwem zmiany głebokości orki tak, aby był zachowany jednakowy stosunek szer. do gł. korpusu. Im głebiej tym szerzej i na odwrót. Na zimę znowu lepiej zostawić glebę w ostrej skibie (wysztorcowaną), czyli głęboko i wąsko. Zupełnie innym zagadnieniem jest regulacja szerokości roboczej pługa, która w starszych pługach nie występuje. Może być mech. skokowa albo hydrauliczna płynna i co ciekawe zmiana tej szerokości nie zmienia kąta natarcia lemiesza. Bodajże chodzi o zasadę czworoboku przegubowego. Jeszcze innym zagadnieniem jest zmiana szerokości orki poprzez odejmowanie i dokładanie korpusów. Belka w takim przypadku musi mieć budowę kołnierzową, czy jak kto woli teleskopową, aby po odjęciu od tyłu korpusu nie wystawałą "pusta" belka. W Agromechanice jeszcze bardziej motają, bo piszą, że ustawia się szerokość orki przy pomcy dwóch regulacjI
      -poprzecznej, czyli ustawienia szer. pierszej skiby
      -podłużnej, czyli ustawienia pługa po takim kątem, aby uzyskać nominalną szerokość pługa i optymalny nacisk płozu na ściankę bruzdową
      Po pierwsze jak może być coś takiego jak podłużna reg. szer. orki? A potem piszą, że pożadana jest też możliwość regulacji szerokości orki. To już mamy jakieś trzy regulacje szerokści orki. I jak tu się nie zgubić?
      I jak to jest jest z tą regulacją głębokości w nowszych pługach obracalnych? Bo piszą, że ustawiamy za pomocą kółka kopiującego, a to jakaś bzdura, bo obecnie stosuje się regulację siłową a nie kółko, chyba, że pług przyczepiany, ale te zostawmy, bo jeszcze większy mętlik będzie. Regulacja siłowa czy pozyzycyjna wyklucza kółko kopiujące na pewno, a jak ktoś chce pracować za pomocą regulacji kopiującej (kółka) to musi ustawić podnośnik na dociążąnie (regulację ciśnieniową), czyli podnoszenie pod mocno zmniejszonym ciśnieniem tak aby nie dało rady podnieść pługa od ziemi (wiadomo wtedy tracimy dociążanie tylnej osi masą pługa). Jeszcze inną regulacją jest w nowszych pługach przesuwanie wzdłużne pługa tak, aby wychylić pierwszy koprus poza rozstaw kół ciągnika i wtedy obydwa koła jadą po caliźnia. Co to daje tylko praktycznie? O poziomowaniu nie wspominam, bo jest dla mnie zrozumiałe, ale prosiłbyłbym Was o jakieś uporządkowanie tego, ewentualne poprawienie i wyjaśnienie co kiedy w jakich pługach (z wyjątkiem przyczepianych) i w jaki sposób oraz po co. Chodzi mnie głównie o pługi zawieszane zagonowe (starego typu bez reg. szer. rob.) oraz jednobelkowe obracalne zawieszane.
    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez dawidosos11
      Witam serdecznie czy ma ktoś na sprzedaż trzymanie wieży do pługu huard470 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj