Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Alfaholik

Alfaholik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 24 październik 2012 - 19:40

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne Witam
Mam problem w rzepaku o powierzchni 2,5ha na 5% tej uprawy pojawiły sie place z liscie rzepaczane o kolorze zołto-brunatnym i miejscami filotetowymi reszta uprawy ciemno zielona
Czego może brakować na tej powierzchni i jaki moze mieć to wpływ na planowanie rzepaku ?
Dodam jeszcze ze w tamtą sobotę zasilałem Go dolistnie potasem (OSD Mineral 3kgx2 na całą działkę oraz 2l terra Sorb complex ) a wcześnie Mikro rzepak i Bor z grupy OSD a przed siewiem było dawane 250kg/ha Lubofos Rzepak i 100kg Mocznika /ha i oczywiście był skracany i pryskany na owady

i

Edytowany przez Alfaholik, 24 październik 2012 - 19:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne Dzisiaj, 15:22
  •  

#2 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 październik 2012 - 20:49

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne Wydaje mi się ze brakuje potasu

#3 Share marcinekmen11

marcinekmen11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 październik 2012 - 20:53

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne brak fosforó i potasu kolego ja też to mam i rozmawiałem z gościem co mi go prowadzi to do wiosny kazał go zostawić . a na wiosne dać fosfór i potas

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 24 październik 2012 - 22:12

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne Osobiście słyszałem opinie że OSD nie za bardzo działa. Ja teraz z niego zeszłem i weszłem w Intermag.

#5 Share Alfaholik

Alfaholik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 25 październik 2012 - 04:37

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne A jak by teraz kupić worek soli poatsowej i w tych miejscach sypłą doło by coś jeszcze czy już za pózno jest na nadanie soli dokramninie dolistne na chwilę obecbną odpada we wzgledu na rozebrany w mak opyskiwacza
Co to tego OSD to nie mogę narzekać po każdy dosilnieniu widać jakieś efekty a cena jest dostępna dla każdego
A jak wygląda cena Intermag wzgledem OSD?

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2012 - 12:04

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne To sa zwykle przebarwienia chyba spowodowane zimnymi nocami , ja dawalem na rzepak akurat na kawalku 350kg amofoski /ha z duza zawartoscia pk w glebie tez sa zabarwienia i to nie malo takze nie ze brakuje nawozu tylko ze nie moze go pobrac moze za sucho albo te noce

#7 Share Alfaholik

Alfaholik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 25 październik 2012 - 15:34

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne Okey dziękuje
a mam jeszzce jedno pytanie soswwał ktoś może na wiosne nawóz Polifoska N - 21%, Mg - 4%, S - 31%?

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2012 - 17:08

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne mi sie wydaje ze zamiast tego lepiej saletrosan zastosowac 27 % N i 13 S i 1% dolomitu jakos niecaly

#9 Share Alfaholik

Alfaholik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 25 październik 2012 - 17:13

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne Tylko tam gdzie kupuje nawozy w ofercie nie mają saletrosan-u :-(

#10 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 25 październik 2012 - 17:53

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne Drogo wychodzi ten saletrosan przeliczając na składniki :/ ja go już przez cenę nie będę stosował

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 25 październik 2012 - 19:00

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne Intermag jest praktycznie w tej samej cenie co OSD. Zaletą intermagu jest formulacja.U nas wszystkie duże gospodarstwa na nim lecą.

#12 Share Alfaholik

Alfaholik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 październik 2012 - 04:32

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne To jak Go znajdę w Katach Wrocławskich to na pewno sprobuję

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 26 październik 2012 - 07:19

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne Zadzwoń na firmę to ci przyślą co chcesz za dwa dni.

#14 Share Alfaholik

Alfaholik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 październik 2012 - 18:58

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne Tylko jak zamówię ponad tonę to nie wiadomo ile wezną za transport tego

#15 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 26 październik 2012 - 19:37

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne Ode mnie nic za przywiezienie nie brali. Przywozili mi z Poznania, Gdańska i teraz z Olkusza. Wszystko w cenie środków. Przeważnie firmy na każdy region mają swoich przedstawicieli.
Jedna firma Bor 21% po nie całe 12 zł/kg przywiozła mi osobiście.

#16 Share Alfaholik

Alfaholik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 październik 2012 - 09:38

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne Okey skontaktuje się z przedstawicielem na dolnylsląsk i zobaczymy co i jak
czy dawka 400kg na ha wiosną w dwóch dawkach plus sól potasowa 100kg/ha jest dobrym rozwiązaniem ?

Edytowany przez Alfaholik, 30 październik 2012 - 22:23.

#17 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 17:02

A jak by teraz kupić worek soli poatsowej i w tych miejscach sypłą doło by coś jeszcze czy już za pózno jest na nadanie soli dokramninie dolistne na chwilę obecbną odpada we wzgledu na rozebrany w mak opyskiwacza
Co to tego OSD to nie mogę narzekać po każdy dosilnieniu widać jakieś efekty a cena jest dostępna dla każdego
A jak wygląda cena Intermag wzgledem OSD?

teraz nie ma sensu na wiosne jakies 120 kg soli sypnij i bedzie ok . ten problem pojawia sie coraz czesciej jedno to za male nawozenie drugie to wczesny siew dluga ciepla jesien rzepakowi brakuje papu. to jest ypowa oznaka braku fosforu co wiaze sie z niskim ph stad te place a nie cale pole kup sobie plyn do ph i zmierz sam zobaczysz ze ph jest cos kolo 5 .
ja zauwazylem ze tam gdzie wystapia takie objawy na jesieniu t pozniej kiedy zawiazuja sie luszczyny lubi sie zrobic fioletowy troche drugi rok z rzedu tak obserwuje. Na to dobry jest tez rosahumus mam taki rzepak na plu gdzie ph bylo 4-4.5 max poszlo wapno weglanowe i po tonie tlenku do tego rosahumus i rzepak wyglada super zadnych przebrawien intensywny ciepnozielony kolor az chce sie patrzec.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2012 - 20:01

Rzepak ozimy-Liście zołto-brunatne ile weglanowego dawales na hektar ? i czy za rok dalej planujesz dokladac cao?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Alfaholik

Alfaholik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 19:26

teraz nie ma sensu na wiosne jakies 120 kg soli sypnij i bedzie ok . ten problem pojawia sie coraz czesciej jedno to za male nawozenie drugie to wczesny siew dluga ciepla jesien rzepakowi brakuje papu. to jest ypowa oznaka braku fosforu co wiaze sie z niskim ph stad te place a nie cale pole kup sobie plyn do ph i zmierz sam zobaczysz ze ph jest cos kolo 5 .
ja zauwazylem ze tam gdzie wystapia takie objawy na jesieniu t pozniej kiedy zawiazuja sie luszczyny lubi sie zrobic fioletowy troche drugi rok z rzedu tak obserwuje. Na to dobry jest tez rosahumus mam taki rzepak na plu gdzie ph bylo 4-4.5 max poszlo wapno weglanowe i po tonie tlenku do tego rosahumus i rzepak wyglada super zadnych przebrawien intensywny ciepnozielony kolor az chce sie patrzec.

Dzięki za radę.Napewno przyda mi się wiosną