Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa do 60tys.

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 01 listopad 2012 - 16:31

Prasa do 60tys. Wydaje mi się że między Vd a Dd różnica jest tylko w tylnej części komory ;) Jedna na klapie ma walce a druga łańcuch i to wszystko ;)
Kiedyś była akcja wymieniania w Unii tylnej części komory i uznawali ją tak samo jak w Zetorze Proxima Power wymieniano centralki rewersu.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa do 60tys. Dzisiaj, 23:27
  •  

#22 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 16:47

Prasa do 60tys. No właśnie ten łańcuch i występująca z nią klapa to już dzieło naszych konstruktorów, prasy Deutz-Fahr, Greenland czy też Vicon w takiej konfiguracji nie wystepowały

#23 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 23:47

Prasa do 60tys. No tak, one były walcowe nie ale reszta jest robiona na bazie DF-ki. Rodzaj komory możesz sobie wybrać jaki ci najbardziej pasuje. Słyszałem że walcówki Unii (D lub Dd) dobrze idą w suchej słomie.

#24 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 00:40

Prasa do 60tys. Tak, idą dobrze ale ja teraz otwieram bele z takiej prasy ze słomy pszenicznej i straszna sieka jest :D nie wiadomo jak to brać :P w środku beli gdzie nie było kontaktu z walcami słoma jest ok ;)

#25 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 09:29

Prasa do 60tys. Łopatą do śniegu :P Jak belka była pełna to słoma już nie miała miejsca gdzie wejść i belka dociskała na walce a te zaczęły się ślizgać i ocierały o nią i stąd sieczka. Ja w tym roku przywiozłem słomę pociętą przez myszy z drugiej stodoły (pozmiatane resztki z klepiska) to łopatą nosiłem bo na widły nie dało się brać. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 20:07

Prasa do 60tys. Podłącze się pod temat mam do wydania max. 80 tys. netto na prasę zwijająca, prasa ma być nowa bo jest brana na MGR i tak mam we wniosku, parametr to szerokosc podbieracza 1,8-2.2m. Bardziej skłaniam się ku prasie pasowej z rotorem ewentualnie z nożami, prasa pracowała by więcej przy słomie trochę sianokiszonki z MTZ 82. Myślałem nad feraboli extreme 265 lub 220 ale cena 265 z nożami i rotorem to ok. 93 netto, więc odpada nie wiem ile bez noży kosztuje musze się wybrać do dilera. Sipma pasowa z rotorem i nożami ok 75 netto. Co byście jeszcze polecili co myślicie prasie feraboli?

Edytowany przez Laver, 09 listopad 2012 - 20:08.

#27 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 11 styczeń 2013 - 00:00

Prasa do 60tys. Witam.
Jak możecie do sianokiszonki polecać prasy walcowe czy walcowo-łańcuchowe? Mam wrażenie, że Ci, którzy je polecają ani balota sianokiszonki nie zrobili w życiu. W sianokiszonce najważniejsze jest pozbyć się jak największej ilości powietrza czyli uzyskać jak największy zgniot, jak największą gęstość materiału. Wszelkie testy jakie są dostępne pokazują dobitnie, że pod tym względem pasowe prasy zmiennokomorowe nie mają sobie równych. Fizyka się kłania. Niby jak prasa walcowa ma zbijać rdzeń, zbija balota przy wypełnieniu komory w min. 50-60%. Walcowa z docinaczem to mnóstwo materiału, który zamiast być w balocie wraca między walcami na pole. Dodatkowo pamiętać trzeba, że większa gęstość balota = mniej balotów, mniej zużytej siatki, mniej zużytej folii.

Chcesz dobrą i wydajną, a przy tym uniwersalną prasę ... kupuj sprawdzone konstrukcje zachodnich producentów. Omijaj polskie szerokim łukiem. MetalFach ... prażka. Po 5 latach męczarni daliśmy sobie spokój. Sipma ... niby z polskich chyba też najlepsza, ale być najlepszym ze złych to jednak nieciekawe wyróżnienie. Warfarma z naklejką Ursusa ... nie miałem styczności, ale póki co nie słyszałem by ktoś je wybitnie zachwalał.

Za 60.000 nowej prasy kupić się nie da, ale już używanego Welgera RP 520 czy Claasa Varianta 280 RC jak najbardziej. Niestety ... są to duże i ciężkie prasy więc z włączonymi nożami 95 konny ciągnik raczej nie pojedzie zbyt szybko. Przydałoby się mieć min. 110 KM na silniku i conajmniej 80 KM na wałku.

@Laver ... Do słomy daruj sobie noże bo będziesz musiał za nie zapłacić przy zakupie, a nigdy ich nie użyjesz zwłaszcza z jednak tak "słabym" ciągnikiem. Niestety za te pieniądze będzie Ci ciężko coś znaleźć. Chociażby czytając na forum ceny nowych maszyn powiedziałbym, że poniżej 90.000 PLN netto nic nie znajdziesz. Jak napisałem wyżej ... omijaj szerokim łukiem polskie prasy. Zachodnia wytrzyma Ci dużo dłużej, a i sprzedać ją w razie czego będzie łatwiej. Feraboli to ogólnie nienajgorsza marka choć popatrzyłbym za Viconami i ogólnie wśród marek Kvernelanda. Welger, Claas ... nie ta półka cenowa.

Pozdrawiam.
RafZielak

#28 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 03 luty 2016 - 13:19

Prasa do 60tys.

Co sądzicie o prasach marki Feraboli?

Można ją kupić nową za podobne pieniądze co polskie (55-60 tyś).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 07 luty 2016 - 19:33

Prasa do 60tys.

Feraboli entry 120 jest nawet tańsza od sipmy faster o jakieś 10 tys. Ale mi się wydaje że jednak sipma ma lepszą kulture pracy i ten wałek dogniatający słomę. 

Sam jestem ciekaw opinii użytkowników tej prasy, bo ich tu nie ma zbyt wiele.