Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie na temat mieszadła do nawozów pylistych

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krejzol3000

Krejzol3000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 15:41

Opinie na temat mieszadła do nawozów pylistych Witam,

Będę w tym roku miał dwa(a może nawet trzy) samochody mielonego wapna do rozsiania i zastanawiam się czy dam radę to zrobić swoim Sulky DR1150, z tym że ma on standardowe mieszadło do nawozów drobnoziarnistych,

http://tinyurl.com/bpd7eya

podejrzewam że na tym mieszadle wapno będzie się zbrylało i nici z siania, stąd moje pytanie czy ktoś miał doczynienia z "Mieszadłem do nawozów pylistych"

http://tinyurl.com/bl4zbtj

czy warto sobie zawracać głowę i to dokupić, czy najlepiej sprawdzi się stary, poczciwy rozsiewacz do wapna z taśmą tzw, "wózek". Wolałbym zrobić to Sulky, gdyż wózek jest do remontu.

Zwracam się z prośbą o opinie na temat tego czy takie mieszadła dają dobrze radę przy wysiewie wapna.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie na temat mieszadła do nawozów pylistych Dzisiaj, 00:27
  •  

#2 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 08 sierpień 2012 - 18:00

Opinie na temat mieszadła do nawozów pylistych Przerabiałem w ostatnich dniach ten temat.Rozsiewałem wapno Rauch ZSB z tradycyjnym mieszadłem,sąsiad na ciągniku a ja z łopatą w rozsiewaczu ,28 ton dało nieźle popalić,ręce mam po kolana.Daj sobie spokuj z sianiem pylistych nawozów rozsiewaczem do granulowanch.Zaczepiaj od razu jakiś rozsiewacz taśmowy i sprawę załatwisz jak trzeba i bez zbędnego wysiłku.To wapno zawiesza się piekielnie czasem od samego początku nie chce lecieć.Taśmowy,taśmowy i jeszcze raz taśmowy...!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Krejzol3000

Krejzol3000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 19:53

Opinie na temat mieszadła do nawozów pylistych O tym, że tradycyjnym mieszadłem się nie da wiem doskonale, bo czasem nawet WAP-MAG potrafi się zbrylić i zablokować.Pytanie natomiast czy ktoś ma doświadczenie z mieszadłem do materiałów pylistych i czy to daje sobie radę z wapnem. Jeżeli taśma to jedyne wyjście nie pozostanie mi nic jak tylko odremontować wózek i siać nim, chociaż prawdę mówiąc to liczyłem na to mieszadło i wtedy pozbył bym się tego wózka a zyskał sporo miejsca w garażu.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Dodaj odpowiedź