smolenr

JD 6830 czy CLAAS ARION 630

Polecane posty

smolenr    0

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem tego forum, prosiłbym kolegów o poradę, który ciągnik wybrać - JD 6830 czy CLAAS ARION 630?

 

Oba ciągniki mają ten sam silnik ale inne skrzynie. Jeździłem po placu jednym i drugim no i przy obsłudze jest zasadnicza różnica.

 

Chciałbym do tego uzyskać informację czym różni się wersja R od M w JD (dawniej były wersje Premium i Comfort), bo przedstawiciel każe mi iść oglądać 2 ciągniki i porównywać, a przecież nie o to chodzi.

Jakie są typowe usterki JD 6630 jak sprawuje się hudraulika, a jak skrzynia i silnik oraz czy nie ma problemów z elektroniką i dodatkowym osprzętem ciągnika.

 

Odnośnie ARIONA słyszałem, że są problemy z hydrauliką, ale co dokładnie to nie wiem. Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć tego samego co JD tzn. typowe usterki, zachowanie skrzyni, silnika, elektroniki i dodatkowego osprzętu. Interesowałaby mnie wersja CIS.

 

No i ostatnia rzecz, jaki jest komfort pracy, który jest bardziej intuicyjny w obsłudze, tańszy w eksploatacji oraz jak wygląda sprawa napraw serwisowych.

 

Bardzo bym prosił o wypowiedzenie się użytkowników tych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie jestem użytkownikiem 6830 (ale mam dwa inne konie z tej stajni) i właśnie jestem na etapie teoretycznych rozważań nad zmianą jednego z nich, jeśli chodzi o serię 6x30 to właśnie 6830 z 6 cylindrowych ciągników charakteryzuje się najlepszymi parametrami, nie wiem jak jest z claasem, ale odnośnie do JD to teraz z wyboru między wersjami jest wyłącznie comfort do końca lipca (albo 6R) i jest to banalny w obsłudze, prosty i niezawodny ciągnik (koniecznie należy wziąć z mocniejszą pompę hydrauliki), patrząc na specyfikację claasa to odrzuca przekładnia 16x16, w jd jest 20x20 i przełożeń troszeczkę brakuje, ten JD kosztuje ok 270tys zł netto(z TLS czyli miękką osią), także zważając na korzystną cenę, trwałą i co ważne sprawdzoną już konstrukcję nie ryzykowałbym z claasem jeśli nie będzie on sporo tańszy (no chyba, że ma on wyposażenie bliższe klasie premium w JD z 4 zaworami na cylinder itd), bo przekładnia w tej klasie ciągniku to rzecz najważniejsza a 16 przełożeń nie przystoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

@kissmy Arion w wersji CIS ma skrzynie z 24 przełożeniami przód/tył(skrzynia taka sama jak w fergusonie serii 64xx)

Silnik w CIS ma te 4 zaworki na cylinder i resztę bajerów. W środku, uproszczona wersja Cebisa, sterowanie zaworami hydr.jest na linki, można domówić elektropilot. podłokietnik coś na wzór Commandarm w JD. A wiosną jak się pytałem o cenę Ariona 620 CIS to z przednią ośka amortyzowana powiedzieli mi 230 tys.netto.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolenr    0

a JD comfort ile ma zaworów na gar? a użytkował ktoś w ogóle skrzynie DirectDrive w JD?

A może ktoś posiada u siebie na podwórku obie firmy i mógłby je porównać z punktu widzenia użytkownika

Edytowano przez smolenr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Direct Drive to nowość więc wątpię, żeby ktoś miał z tym duże doświadczenia. Na pewno jest lepsza od Power/Auto Quad bo jest dwusprzęgłowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUSI    2

...Chciałbym do tego uzyskać informację czym różni się wersja R od M w JD (dawniej były wersje Premium i Comfort), bo przedstawiciel każe mi iść oglądać 2 ciągniki i porównywać, a przecież nie o to chodzi...

 

to co z niego za przedstawiciel, skora każe Tobie iść i samemu "doszukiwać" się różnic, czyżby nie zależało mu na sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolenr    0

Temat do zamknięcia.

Kupiłem JD 6830 Comfort, mam zrobione 150 mth od grudnia, póki co to jestem zadowolony z niego zaczepiamy do niego pług 4-skibowy obrotowy GB i i seiwnik 3m kverneland. Claas wychodził droże z amortyzowaną osią niż JD. Przy uruchamianu pługa serwisant od Korbanka stwierdził, że jest to o wiele lepszy wybór niż MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj