Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tractorpulling w Polsce

126 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 19:50

Tractorpulling w Polsce Bobek-jak jesteś "niemieckojęzyczny" to poczytaj tą stronę-http://www.trecker-t...deutschland.de/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tractorpulling w Polsce Dzisiaj, 14:26
  •  

#22 Share PSTP

PSTP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Tractor Pulling, AgroFoto, traktory, maszyny rolnicze i rolnictwo :)

Napisany 02 czerwiec 2012 - 20:47

Tractorpulling w Polsce

Jakie są oficjalne klasy w zawodach TP i jakie obowiązują w nich wymogi techniczne?
Jak przebiegają zawody, jeżeli kilku zawodników uzyska fullpull to liczy się czas przejazdu, czy zwiększa się masę przyczepy do momentu wyłonienia najlepszego zawodnika?
Czy są organizowane oficjalne Mistrzostwa Europy? Który kraj posiada najwięcej "lig"?

Dzięki za fajne pytania.

Na pierwsze odpowiem później. Klas jest kilka od niemodyfikowanych, fabrycznych, poprzez średnio modyfikowane kończąc na modyfikacjach bez ograniczeń. Liczy się waga traktora, 3,5 T, 4,5T, 950 kg. Ale sporo tego zatem może systematycznie będę opisywał konkretną grupę.

Jak mamy 2 fullpulle w 2 przejazdach, robiony jest 3 przejazd - tam sledy (te sanie) są już tak dopakowane cieżarami, że bardzo trudno zrobić fullpulla.

No i oczywiście, że są ME. Wystartowały już w tym roku - cykl mistrzostw można śledzić na www.tractorpulling.com. Pracujemy nad tym aby cykl ME był również w Polsce w niedalekiej przyszłości.
No zdecydowanie najwięcej zwodów odbywa się w Holandii. W tym malutkim kraju jest ponad 200 oficjalnych, spełniających normy i dodatkowe, nazwijmy to 'samoróbki'. Jest to bardzo popularny sport, również w przypadku maszyn fabrycznych.

#23 Share pulsarus

pulsarus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 06:49

Tractorpulling w Polsce Nie ma co się za bardzo przejmować negatywnymi wypowiedziami coponiektórych, podziwiam ludzi, którzy chcą coś robić. Niestety przeważają murudy i malkontenci, którzy nic w nie zrobili i nie osiągnęli i tylko narzekają.

Od jakiegoś czasu zainteresował mnie ten sport. Poszedłem o krok dalej i jestem w trakcie budowy sanek
Dodany obrazek

#24 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 11:21

Tractorpulling w Polsce Nie orientuje się ktoś kiedy taka impreza będzie organizowana najlepiej w czechach lub w Polsce chociaż nie słyszałem żeby w Polsce coś takiego organizowano

#25 Share PSTP

PSTP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Tractor Pulling, AgroFoto, traktory, maszyny rolnicze i rolnictwo :)

Napisany 03 czerwiec 2012 - 11:58

Tractorpulling w Polsce

Nie ma co się za bardzo przejmować negatywnymi wypowiedziami coponiektórych, podziwiam ludzi, którzy chcą coś robić. Niestety przeważają murudy i malkontenci, którzy nic w nie zrobili i nie osiągnęli i tylko narzekają.

Od jakiegoś czasu zainteresował mnie ten sport. Poszedłem o krok dalej i jestem w trakcie budowy sanek
Dodany obrazek

brawo! skąd jesteś?

Nie orientuje się ktoś kiedy taka impreza będzie organizowana najlepiej w czechach lub w Polsce chociaż nie słyszałem żeby w Polsce coś takiego organizowano

W czechach nie uświadczysz. W Polsce pierwsze demo show będzie w tym roku. W przyszłym roku rozpoczynamy Mistrzostwa Polski.

#26 Share pulsarus

pulsarus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 13:17

Tractorpulling w Polsce

brawo! skąd jesteś?

Kujawsko pomorskie, Świecie nad wisłą

W czechach nie uświadczysz. W Polsce pierwsze demo show będzie w tym roku. W przyszłym roku rozpoczynamy Mistrzostwa Polski.

Wiadomo dokładniej kiedy będzie w Polsce demo show ? Konkretna data i miejsce ?

#27 Share PSTP

PSTP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 14:53

Tractorpulling w Polsce pracujemy nad tym. nie możemy jeszcze podać szczegółów. Jak wszystko zostanie dopięte podzielimy się czym-prędzej tą wiadomością.

#28 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 czerwiec 2012 - 18:56

Tractorpulling w Polsce Tak jak pisze @PSTP, po co te kwasy?? Przecież "TP" nie powstał od tak i od razu z maszyn o koniach mechanicznych liczonych w tysiąciach.... :huh:
Jesli mówimy o TP w Polsce, to przecież odrazu nie zaczniemy od profesjonalnego sprzetu, bo wiadomo,ze nie każdego stać na takie modyfikacje...
Ale cofnijmy sie do początków TP... czy to były takie modyfikacje, które jak dla mnie to wogólę nie przypominają ciągników a raczej silniki odrzutowe na kółkach.... i czy to można nazwać Tractorpulling(TP)??? :blink: ja to z traktorem to mam mało co wspólnego... ale ja byłbym za tym aby tworzyć TP w Polsce od podstaw... gdzie modyfikacja ciągnika ograniczała się do wstawienia zwykłej rury zamiast tłumnika i podkrecenia dawki na pompie paliwowej... Bo przecież w tym chodzi o zabawę a nie o rywalizację kto jest lepszy i kogo stać na najlepsze turbiny... Podejdzmy do tego z dystansem... ;) O to link do tego jak powinnismy zaczynać TP w Polsce... ;) dla mnie sie to podoba...

Jak coś to ja pomógłbym zorganizować takie coś na Mazurach... ;) takich kołysek u mnie jst mnustwo ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#29 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 19:54

Tractorpulling w Polsce @FINN dobrze prawi B)
Maszyny w TractorPulling już nie przypominają ciągników rolniczych. To są maszyny do wygrywania a nie pracy w polu.
Filmik fajny chociaż nie ma zbyt wiele adrenaliny. Można by do atrakcji dołączyć przeciąganie liny przez ciągniki i inne rozmaitości typu jazda w jakimś błotnistym terenie symulującym zrywkę leśną.
Może także jakieś ładowarki + akrobacje jazdą na dwóch kółkach. Zagranicą się to sprzedaje. Chętnie bym się wybrał na taka imprezę :rolleyes:
Widok podkręconych Ursusów i Zetorów ( z czasów PGRów ) byłby bezcenny :P

#30 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:35

Tractorpulling w Polsce @tomi382, dzieki ;) ja byłem na takich zawodach kiedyś nazywały sie Tractorcross ;) i właśnie jeździły ciągniki po polu i po bagnach normalnie super widok, a te ryki ... :D
Ale takie zabawy są jeszcze strasze niż sam TP ;)A tam jak się bawili to grubo... nawet stara szopa nie stanowiła problemu... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 czerwiec 2012 - 22:13

Tractorpulling w Polsce Naprawdę tak lubicie oglądać niszczenie ciągników? Tak samo jak palenie fabrycznie nowych opon? O ile wyścigi, rajdy rozumiem, jest to korzystne dla motoryzacji, przyśpiesza rozwój, to TP jest dla mnie katowaniem sprzętu.
Zastanówcie się po co jest ten temat. Szukają naiwnych, którzy poświęcą swój czas i pieniądze, aby rozkręcić ich biznes. Chyba nikt nie uwierzy, że ktoś(TP) ładuje spore pieniądze w niszowy sport bez powodu.

Ten post jest całkowicie zgodny z regulaminem forum. Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania więc nie widzę żadnych podstaw do jego usuwania

#32 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 12:26

Tractorpulling w Polsce chciałbym się przejechać na takie zawody ale nigdy nic nie wiem co gdzie kiedy takie zawody występują.fajnie by było jakby ktoś zorganizował taką wycieczkę gdzie by się odbywały zawody to napewno chętnych by było

#33 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 15:08

Tractorpulling w Polsce

Naprawdę tak lubicie oglądać niszczenie ciągników? Tak samo jak palenie fabrycznie nowych opon? O ile wyścigi, rajdy rozumiem, jest to korzystne dla motoryzacji, przyśpiesza rozwój, to TP jest dla mnie katowaniem sprzętu.
Zastanówcie się po co jest ten temat. Szukają naiwnych, którzy poświęcą swój czas i pieniądze, aby rozkręcić ich biznes. Chyba nikt nie uwierzy, że ktoś(TP) ładuje spore pieniądze w niszowy sport bez powodu.

Mariusz a kto kogo zmusza????????????!!!!!!!!
Twoje "ale" jest jakieś niezrozumiałe. A lubisz katowanie fiata w lesie?
Kupujesz Białoruśkę za parę zł i katujesz a jeżeli możesz wygrać cos wartościowego lub troche kasy to dlaczego nie ulepszyc slinika silnika i polepszyc uciąg? Jeden ma luźne 300 000zł to kupi jakiegoś Fendt'a z Vario i nim zaszaleje a drugi kupi białoruśkę i też będzie rogal na twarzy. Takie teksty zachowaj dla siebie :rolleyes:
Ja chętnie sie wybiorę na takie zawody jako obserwator bo na dożynkach to parę c330 jeździ przez chwile po polu i koniec atrakcji :(

Edytowany przez tomi382, 07 czerwiec 2012 - 15:12.

#34 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 19:33

Tractorpulling w Polsce a może kolega/ stowarzyszenie @PSTP, może nam przedstawi jakąś wizję to jak to wszystko widzi?? w jaki sposób chce rozwijać ten sport w Polsce?? czy zaczynając od zachęcenia rolników w braniu udziałów w takich "małych" zawodach, czy od razu duże firmy z maszynami traktoropodobne które mają sporo kasy w ładowanie w rywalizację między sobą??

#35 Share PSTP

PSTP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 21:12

Tractorpulling w Polsce

Przecież "TP" nie powstał od tak i od razu z maszyn o koniach mechanicznych liczonych w tysiąciach.... :huh:
Jesli mówimy o TP w Polsce, to przecież odrazu nie zaczniemy od profesjonalnego sprzetu, bo wiadomo,ze nie każdego stać na takie modyfikacje...
Ale cofnijmy sie do początków TP... czy to były takie modyfikacje, które jak dla mnie to wogólę nie przypominają ciągników a raczej silniki odrzutowe na kółkach.... i czy to można nazwać Tractorpulling(TP)??? :blink: ja to z traktorem to mam mało co wspólnego... ale ja byłbym za tym aby tworzyć TP w Polsce od podstaw... gdzie modyfikacja ciągnika ograniczała się do wstawienia zwykłej rury zamiast tłumnika i podkrecenia dawki na pompie paliwowej... Bo przecież w tym chodzi o zabawę a nie o rywalizację kto jest lepszy i kogo stać na najlepsze turbiny... Podejdzmy do tego z dystansem... ;) O to link do tego jak powinnismy zaczynać TP w Polsce... ;) dla mnie sie to podoba...

No oczywiście, że nie od razu Rzym zbudowano. TP w wydaniu wysokokonnym to ostatnia liga zabawy. Porównując do sprzętów samochodowych - takie rajdowe samochodowe mistrzostwa świata w wydaniu aut WRC. Z autem normalnym też nie ma nic wspólnego, a jednak auto. Tutaj jest tak samo.

Prawdziwa zabawa to jednak maszyny niemodyfikowane, lub modyfikowane lekko - tak jak piszesz. I tutaj liczymy na Wasze zaangażowanie i zbudowanie dobrej ligi i prawdziwych Mistrzostw Polski. Do tego nie trzeba kilku tysięcy.

Jednak TP promowany przez PSTP to prawdziwy tractor pulling. Nie możemy sobie pozwolić na takie zabawy jakie załączyłeś, bo to... nie jest pulling :) Ale fajoskie :) Zaangażowanych i chętnych w pomoc w rozwoju tractor pullingu już wkrótce zaprosimy do składania deklaracji członkowskich. Każdy z Was będzie mógł zostać takim członkiem.

#36 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 21:19

Tractorpulling w Polsce jesli będzie kusząca oferta członkowaska to ja się pisze jak najbardziej :)
no ale wiecie, czymś na początek trzeba zachecić rolników aby brali udział w takich zawodach... może nie od razu w pullingu, ale tak jak załaczyłem... bo teraz trzeba zebrać tą grupę rolników ze swoimi sprzętami... ;) którzy będą tymi przodownikami tego sportu w Polsce ;)

#37 Share PSTP

PSTP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 21:28

Tractorpulling w Polsce

a może kolega/ stowarzyszenie @PSTP, może nam przedstawi jakąś wizję to jak to wszystko widzi?? w jaki sposób chce rozwijać ten sport w Polsce?? czy zaczynając od zachęcenia rolników w braniu udziałów w takich "małych" zawodach, czy od razu duże firmy z maszynami traktoropodobne które mają sporo kasy w ładowanie w rywalizację między sobą??

@FINN - chętnych do udziału w Mistrzostwach Polski jest naprawdę wielu i tak jak pisałeś wcześniej to jest jedna z dróg rozwoju tractorpullingu w Polsce. Czyli praca u podstaw i tzw. farm pulling. Obok pojawią się też z pewnością pozostałe kategorie maszyn modyfikowanych, bo takie maszyny już w Polsce są. Na sam koniec cykl Mistrzostw Europy, czyli najlepsi z kontynentu będą u nas walczyć. To tak w wielkim skrócie. Tak samo działa ten sport w całej Europie. Pozdrawiam .

Sam kiedyś startowałem w rajdach. Spędziłem w tym sporcie około 4 lat, ostatecznie odszedłem. Do teraz jestem jednak wielkim fanem i mam wielu znajomych nadal jeżdżących. Rajdy dla mnie zaczęły się w Cinquecento, potem Skoda Fabia, potem troszkę lepsze. Zawsze jako pilot. Ale wiem z jaką pasją do tej zabawy podchodziliśmy. Zaczynaliśmy normalnymi autami, potem pojawiły się modyfikacje, klatki, inne zawieszenia, pasy, ubrania, kaski... Tak to się rodzi... z pasji....To taka wrzutka myślowa.

Edytowany przez PSTP, 07 czerwiec 2012 - 21:23.

#38 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 21:28

Tractorpulling w Polsce to w takim razie czekam na to aż to się rozkręci, bo sam z chcecią bym wzią udział w ciągnikach nie modyfikowanych... czekamy na jakis harmonogram zawodów.. ;)

#39 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 10:39

Tractorpulling w Polsce @pstp

dlaczego usuniety zostal wpis mariusza x? tutaj mozna pisac tylko pochlebne opinie? Pytam, bo pozniej cala nagonka o cenzurowanie, usuwanie postów spada na modów

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share PSTP

PSTP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 11:49

Tractorpulling w Polsce W tej grupie nie będą tolerowane wypowiedzi obraźliwe i kłamliwe. Kolega już wcześniej był proszony o racjonalną dyskusję. Tak samo na przyszłość proszę nie poruszać takiej dyskusji tutaj publicznie, bo są od tego inne miejsca. Tutaj rozmawiamy o tractorpullingu a nie jakimś człowieku, który w każdej wypowiedzi obraża innych.

Oczywiście dyskusja merytoryczna zawsze będzie akceptowana, również po stronie tego użytkownika.