Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki.

117 odpowiedzi na ten temat

#61 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 21:49

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Też miałem taki patent w 965. To jest sprzęgło kłowe, włączane ręcznie. Po prostu trzeba popchnąć ręką żeby kły się zazębiły i pociągnąć żeby rozłączyć. Minus obowiązek gaszenia silnika, bo tak jak mowicie napęd bezpośrednio ze silnika.
Przy tym patencie po rozłączeniu sprzęgła musi przestać napędzać sieczkarnie.
Sprawdz dokładnie jak sprzęgło się rozłącza.
DEZERTER

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dzisiaj, 01:20
  •  

#62 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 07:51

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. kolego majranjd właśnie u mnie jest ten patent tylko że jak odpale silnik to jest ok. dopiero jak wejdzie w obroty silnik to sieczkarnia zaczyna działać tylko że potem jest problem bo wg mnie ona powinna się rozłączyć na wolnych obrotach spowrotem a tu niestety tak się nie dzieje i przy kolejnym odpalaniu cięzko odpalic sprzęta bo musi ciągnąć razem z sieczkarnią. nie wiem czy to tak ma być czy jest coś nie tak?

#63 Share maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 08:11

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. kolego beni u mnie jest chyba tak samo jak u Ciebie ale jeszcze nie sprawdzałem bo mam go dopier pierwszy sezon i sieczkarni nie uzywałem.Ale z tego co mił popszedni wlasciciel to tak dziala i jest to wkurzajace bo musisz zgasic kombajn do zalaczania i do rozlaczania sieczkarni.U mnie musze ta oslone odkrecac przy wylaczan iu jak probowalem bo przy zalaczaniu da rade ja wlaczyc z zakrecona oslona.Pozdrawiam i zycze bezawaryjnych zniw

#64 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 14:43

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. kolego maxi777 a sprawdz u siebie czy jak odpalisz z sieczkarnia i wejdziesz w nią na obroty i ujmiesz całkiem gazu czy ona będzie nadal pracowała czy się zatrzyma. U mnie się nie zatrzymmuje i ciężko pali przez to. No chyba że trzeba po każdym załączeniu rozłączyć ją i załączyć z powrotem. A dlaczego u siebie musisz tą osłone odkręcać?przecież dostęp do tego "kła" jest dobry

#65 Share maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 17:39

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Ok jak sprawdze to napisze bo mam jeszcze do koszenia 1.5 ha jeczmienia ozimego tylko sie rozpadalo.

#66 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 09:05

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Napęd tak jak jest w moim wstawiłem do galerii tylkio mam zdjęte elektro- sprzegło

#67 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 20:42

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dzieki za zdjęcia. A `powiedzcie mi czy da się przerobić sieczkarnie załączaną mechanicznie na załączaną elektrycznie?jeśli nie to co jest potrzebne aby coś takiego zrobić?

Chyba doszedłem co było przyczyną ciężkiego palenia z załączoną sieczkarnią - otóż gasiłem za szybko chyba i sieczkarnia jescze nie zdołała się rozłączyć a potem ruszało razem z nią

#68 Share maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 06:44

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. KOlego beni sieczkarnie wlaczylem i kombajn normalnie odpalil po schodzeniu z obrotow sieczkarnia dziala na zasadzie kosoarki rotacyjnej czyli wydaje takie ''klekotanie'' ale u mnie sieczkarnia sama sie nie rozlacza trzeba zgasic kombajn i dopiero mozna rozlaczac sieczkarnie i tak za kazdym razem.W mojej sieczkarni podoba mi sie to ze nie musze nic rozkrecac przykrecac wychodze z kombajnu odchylam blache ktora znajduje sie pod wytrzasaczami jej zadaniem jest kierowac slome albo na sieczkarnie albo na pole i oczywiscie wlaczam sieczkarnie.Mysle ze moja wypowiedz cos Ci pomoze .Pozdrawiam

#69 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 08:05

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Kolego maxi777 a mógłbyś przesłać pare zdjęć odnośnie sieczkarni?chciałbym zobaczyć jak to jest rozwiązane z tą klapą z tyłu u Ciebie. Ja niestety musze opuszczać i podnośic sieczkarnie i jest to troche denerwujące.

#70 Share maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 15:59

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam kolege tak jak zrobie zdjecie to dodam do galerii .U mnie wlasnie to jest super tylko odchylam blache i niz nie musze odkrecac.Tylko prosze o czas bo nie wiem kiedy bede mial troche wolnego.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dzisiaj, 01:20
  •  

#71 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 20:55

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam panowie. Podczas żniw pojawił się obok mnie John 1177. niby podobne ma parametry jak 975 ale niestety nie dałem rady go dogonić. Wiecie może czym różnią się te modele tak bardzo od 975?widomo wiekiem ale chodzi mi o sprawy techniczne

#72 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 01:32

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Jakie zboże kosił on jakie ty poczęsci pewnie tez operatorem na temat parametrów nie wypowiadam sie bo nie znam

#73 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 10:51

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam serdeczne po sezonie. Nadszedł wolny czas i mam takie pytanie odnośnie Johna 975 otóż jak jest u was z wysypem zboża ze zbiornika? Ja po sezonie stwierdziłem że za dużo zostaje w zbiorniku tzn ślimak tak jak by miał za dużą przestrzeń i nie zgarnywał maksymalnie wszystko. Regulacji jako takiej nie ma. Napiszcie jak jest u was z tym. Na rurze zauważyłem że są takie szczotki na ślimaku założone. Może dokupić coś takiego ale gdzie takie coś można dotac?

#74 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:47

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam posiadaczy JD 975. Chciałbym prosic aby ktos kto ma ori kabine w tym modelu napisał w jaki sposób ma mniej więcej wytłumioną kabine. Ja mam nie orginalną i chciałbym troche polepszyc efekt w środku.

Napiszcie czy macie za plecami, pod nogami czy gdzies jeszcze indziej

Pozdrawiam

#75 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 03 luty 2013 - 23:17

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. panowie kupiłem ostatnio JD 975 wariator z lewj strony od przyśpieszacza tak dziwnie pyka jakby jakies łożysko było rozsypane czy cos mieliście juz taki przypadek ? jak nie łozysko to co innego ? Pozdrawiam i dzięki ;)

#76 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 04 luty 2013 - 13:55

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Łozysko raczej by wyło lub robiło sie gorace. a robi tak cały czas czy tylko podczas ruchu tłoka ??

#77 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 05 luty 2013 - 12:43

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Panowie a macie może jakieś sugestie na temat moich wcześniejszych pytań w postach/???

#78 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 05 luty 2013 - 20:49

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Łożysko to tak jak Gomez01 napisał, byłyby też inne oznaki. Wiesz trudno coś powiedzieć, bo napisałeś, że "dziwnie pyka"- tak na prawdę nie wiadomo jaki to dźwięk jest, bo każdy będzie sobie wyobrażał go inaczej :). Popuść pasy na napinaczu przy wariatorze i poruszaj kołem to zobaczysz czy łożysko nie ma luzu.
Co do wygłuszenia kabiny, to w moim 970 żadnego takowego nie mam. Z resztą nie mam klimy i jeżdżę z otwartymi drzwiami to by mi nic nie dawało :).

#79 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 19 luty 2013 - 13:20

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam czy spotkał się już kotoś z takim o to klimatyzatorem wodnym w kombajnie bądz też innej maszynie rolniczej?

http://www.sklep.miz...e2d208c63485b66

Chciałbym coś takiego kupić do mojego John 975 ale nie wiem jak to wogóle się sprawuje w polskich warunkach i czy wogóle to daje taki efekt jak tam piszą.

Jak by ktoś miał jakieś opinie na ten temat to czekam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 09:09

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam. Natknałem się w pewnym poście na temat panewek na wytrzasaczach i mam takie pytani czy należy co sezon wyjmować je i smarować czymś?u mnie te co nałożyłem to nie mają kalamitek i trzeba by było wyciągac i smarować ewentualnie. Luzów jako takich nie ma po sezonie a i jeszcze któryś użytkownik pisał że gotuje w oleju i ma spokoj na sezon.
Jakie są wasze sugestie

mam pytanko jeszcze do kolwgi maxi777 bo nie da sie da sie do Ciebie na priv napisac, pisałem kiedyś do ciebie na forum abys zrobił jakies fotki jak masz zrobioną sieczkarnie u siebie tzn z ta klapą co kieruje słome na sieczkarnie bądz omija ją.dał bys fotki

Chciałbym jeszcze zapytać czy w tej twojej kabince jak zamkniesz ją szczelnie to czy jest w miare cicho?i czy jest tam jakos wyciszone czyms np na podłodze czy tylnej ściance czy tylko goła blacha?

pozdrawiam

Dodaj odpowiedź