Skocz do zawartości

kanadyjskie buhaje HF

259 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2012 - 22:27

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kanadyjskie buhaje HF Dzisiaj, 16:14
  •  

#2 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 23:39

kanadyjskie buhaje HF osobiscie bym polecil jordana u mnie dobrze sie nim zacielaly

#3 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2012 - 15:25

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:09.

#4 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 19:50

kanadyjskie buhaje HF nie wiem tego jeszcze nie mialem alesame superlatywy o nim slyszalem ale wiesz... najlepiej przekonac sie na wlasnym stadzie

#5 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 28 marzec 2012 - 19:58

kanadyjskie buhaje HF W tym roku z kanadyjskich kryłem Longtime na 10 słomek 7cielnych niedługo bedą sie cielić, Manifold po nim jak razie wszystko zaskakuje od razu bez powtórek także polecam, miałem tez na słabsze krowy Achievera ale słabo po nim sie zacielały ogólnie teraz przeżuciłem sie na WWS i kryje CM i Maxumem.

#6 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2012 - 20:43

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:10.

#7 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 21:30

kanadyjskie buhaje HF iu mnie manifold 50/50 iec moze trak ci sie trafilo nasienie z bykami :) plukasz zarodki od niej?? sprzedajesz??

#8 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 28 marzec 2012 - 21:42

kanadyjskie buhaje HF Witam!
Ja też korzystam z wyżej wymienionych buhajów. Z Konrada ich nasienie panowie bierzecie? U mnie sporo po tych buhajach ładnych byczków się rodzi (nawet większość). Wolałbym żeby było więcej jałówek. To nasienie idzie na sztuki które są u mnie najlepsze. :) U mnie z zacielaniem było dobrze, średnio 1,8 słomki na krowę. Imiona tych buhajów to: Jordan, Windbrook, Sleeman, Longtime, Manifold, Lauthority. Więcej nic nie powiem. Jak ich córki dorosną, to będę mógł coś o nich powiedzieć. :)

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#9 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2012 - 23:26

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:10.

#10 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 07:48

kanadyjskie buhaje HF a jak wyglada kwestia wlozenia przygotowania krowy i zaplaty place jak sie przyjmie czy nie zaleznie od tego czy przxyjmie czy nie to place ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 07:57

kanadyjskie buhaje HF

Witam!
Ja też korzystam z wyżej wymienionych buhajów. Z Konrada ich nasienie panowie bierzecie? U mnie sporo po tych buhajach ładnych byczków się rodzi (nawet większość). Wolałbym żeby było więcej jałówek. To nasienie idzie na sztuki które są u mnie najlepsze. :) U mnie z zacielaniem było dobrze, średnio 1,8 słomki na krowę. Imiona tych buhajów to: Jordan, Windbrook, Sleeman, Longtime, Manifold, Lauthority. Więcej nic nie powiem. Jak ich córki dorosną, to będę mógł coś o nich powiedzieć. :)

Jeżeli chcesz mieć większe szanse na jałóweczki to wykonuj zabieg inseminacji troszeczkę wcześniej, o jakąś godzinę. Nasienie z X-em jest cięższe i mniej ruchliwe, ale za to bardziej żywotne. Może dłużej czekać na jajo. Oczywiście bez przesady :) .

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#12 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2012 - 13:32

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:11.

#13 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 29 marzec 2012 - 15:19

kanadyjskie buhaje HF A korzystałeś z nasienia takich firm jak AMS Genetics, CRI, ABS Global?

#14 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 29 marzec 2012 - 16:30

kanadyjskie buhaje HF @nhcr nie korzystałem, w moich okolicach przedstawiciel ABS Global się kręci. Czasami przyjeżdża, jakiś katalog przywiezie lub pocztą czasami coś przyślą. Ostatnio zakupiłem 20 porcji nasienia z firmy Altia. W Polsce nasienie z tej firmy rozprowadza MCHiRZ w Łowiczu. @nhcr zadowolony jesteś z nasienia pochodzącego od tych firm co wymieniłeś? Z AMS Genetics i z CRI również nie korzystam. Trzeba będzie pomyśleć nad sposobami które spowodują wzrost ilości rodzących się jałówek. :rolleyes:

Edytowany przez sebekwolkasos, 29 marzec 2012 - 16:32.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#15 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2012 - 19:24

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:11.

#16 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 29 marzec 2012 - 20:43

kanadyjskie buhaje HF

@nhcr nie korzystałem, w moich okolicach przedstawiciel ABS Global się kręci. Czasami przyjeżdża, jakiś katalog przywiezie lub pocztą czasami coś przyślą. Ostatnio zakupiłem 20 porcji nasienia z firmy Altia. W Polsce nasienie z tej firmy rozprowadza MCHiRZ w Łowiczu. @nhcr zadowolony jesteś z nasienia pochodzącego od tych firm co wymieniłeś? Z AMS Genetics i z CRI również nie korzystam. Trzeba będzie pomyśleć nad sposobami które spowodują wzrost ilości rodzących się jałówek. :rolleyes:

Ja nie korzystam, bo nie mam krów, ale widzę po rankingach że najlepsze buhaje należą do tych firm co napisałem oraz do tych co wymienił @rmiecz8

#17 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 20:58

kanadyjskie buhaje HF ja bralem z ABS-u garetta focusa dobermana mc cormica i powiem szczeze ze sa problemy z zacieleniami na 10 porcjii tylko 4 ciaze wiec szalu nie bylo ale buchaaje takie jak garrett sa dobre :)

z semenzo mialem activ i parocas to na 3 mam jedna cieliczke po activie i 2 po parocasie piekne sztuki

#18 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2012 - 22:29

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:12.

#19 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 23:02

kanadyjskie buhaje HF slyszalem ze niezle jaja były z tym bostonem jako testem .... ze nie byl ogolnie dostepny tylko dla wybranych chodowcow go dawali ,, sam chcialem i nie dostsalem , wiesza ty masz jadro to inna sprawa duzo porcjii ci wrzucili??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2012 - 07:23

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:12.