Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup 20 ha na kredyt

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 20 luty 2012 - 17:56

Zakup 20 ha na kredyt Tak agencja wyceniła ziemie na 15tys/ha a tam jest 280ha+budynki i maszyny. Ja sobie tej ceny nie wymysliłem a całość to 3mln. Mógłbyś mi to wytłumaczyć jak to kuzyn musiałby zrobić jesli wiesz.
No mi kuzyn mówił ze bierze ziemie na grunty ale on tak mówił jakby sam nie wiedział co to znaczy więc mógłbyś mi wytłumaczyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup 20 ha na kredyt Dzisiaj, 01:32
  •  

#22 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 21 luty 2012 - 16:05

Zakup 20 ha na kredyt Gdzie te ziemie sa w Bytowie @dentka17? W jakich okolicach i gdzie ten PGR jest bo ja nic nie wiem zeby byl. W strone Lęborka, Koscierzyny czy Kartuz maja ziemie? Sam bym kilka ha dokupil czegos lepszego III lub IV niz teraz same piachy VI klasa.

#23 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 21 luty 2012 - 18:18

Zakup 20 ha na kredyt A zkąd jesteś kolego? Może sie znamy :lol: Ja z Mądrzechowa. W strone kościerzyny. Tam nie ma nic lepszego, nie dość że góry to piaski i glina, najlepiej pod lasu albo osiedle.

#24 Share xxmlody19

xxmlody19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 16:57

Zakup 20 ha na kredyt witam

czy ktoś wie jakie byłby koszty kredytu preferencyjnego 340tys zł na zakup 17 ha ziemi sprzedający chcą po 25tys za 1ha ale zeszli by na 20tys za 1 ha fakt że ziemia jest niezadbana i łąki trzeba by było odnowić znaczy zaorać i na nowo obsiać trawą i wykopać rów gdyż łąka jest trochę podmokła to na 6ha reszta jest ok ukończyłem technikum i mógłbym się starać o premię dla młodego rolnika ale teraz nie ma naboru i nie wiem czy podołam ze spłatą kredytu planowałbym chów opasów i interesuje mnie jak jest z karencją tego kredytu jakieś 2 lata przy kredycie na 15 lat ale czy przez te 2 lata nie spłacam nic czy płacę jakąś ratę ale mniejszą byłbym wdzięczny za odp

#25 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 11 listopad 2012 - 20:05

Zakup 20 ha na kredyt nie jestem pewien ale przez te 2 lata płacisz, ale najperw same odsetki tego kredytu

#26 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 17 listopad 2012 - 08:20

Zakup 20 ha na kredyt wiesz to zależy jaki kredyt wezmiesz ja jak po brałem kredyt listopadzie to płaciłem 1rate dopiero za rok ale odsetki są naliczane co miesiąc

koszt preferencyjny zależności od banku 0,5% ale przy takiej sumie można coś utargować z bankiem

#27 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 18:35

Zakup 20 ha na kredyt

witam chciał bym kupić gospodarstwo rolne dom+obora+21hektarów ziemi ornej nie mam szkoły rolniczej to pierwszy problem musiał bym starać się o kredyt na ten zakup to wszystko jest warte 630000 tyś na tyle wycenia właściciel wkładu własnego też nie posiadam a żaden bank nie sfinansuje mi tego zakupu w całości dodam też iż nie posiadam stałego dochodu pracowałem za granicą ale się urwało ale chciał bym prowadzić własne gospodarstwo rolne czy mam jakieś szanse proszę o porady z góry dziękuje pozdrawiam

#28 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 08:59

Zakup 20 ha na kredyt

Idz do banku i niech Ci zrobią symulację na ile lat byś go wziął i obliczą jakie będą raty , zobaczysz czy będziesz w stanie to spłacać . Czy masz jakiś sprzęt ; ciągnik i jakieś maszyny .jak wszystko na kredyt to chyba bym się nie pchał pod górkę może zarób za granicą żebyś miał chociaż jedną czwartą wkładu bo coś mi się zdaje że bank to nie bardzo będzie zainteresowany .

#29 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 09:59

Zakup 20 ha na kredyt

dzwoniłem do właściciela i mówił że sprzęt jest jakieś maszyny ale co dokładnie to nie wem . właśnie tak jak mówisz musze pierw uzbierać na swój wkład w to a nie wiesz może jakie kwalifikacje rolnicze są potrzebne aby kupić to gospodarstwo ?

#30 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 10:21

Zakup 20 ha na kredyt

Nawet gdybyś miał bardzo dobrą historię kredytową i uzyskał kredyt na bardzo dobrych warunkach, to przy tej kwocie miesięczna rata wyniesie ok. 6500-7000 zł.(przy 15-letnim okresie spłaty). By z takim obciążeniem w miarę normalnie funkcjonować, musiałbyś mieć roczny dochód min. 120 000 zł. Na 21 ha musiałbyś prowadzić bardzo opłacalną produkcję, ta jednak wymaga inwestycji, bo same zboża nie wystarczą.

Nie mając wykształcenia, nie dostaniesz MR, nie łapiesz się też na modernizację. Pech. Po 5 latach samodzielnego gospodarzenia zostałbyś uznany (prawnie) za rolnika, ale MR już nie dla Ciebie... Pech.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 10:47

Zakup 20 ha na kredyt

a są możliwe raty sezonowe? 

#32 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 11:46

Zakup 20 ha na kredyt

nie prosciej iść do BGZ czy BS czy WBKBZ i o wszystko zapytać zrobiać Ci symulacje spłaty i dowiesz sie wszystkiego a nie pytać na forum w BGZ PB możesz miec raty miesieczne, kwartalne i roczne

ZETOR TEAM

#33 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 12:41

Zakup 20 ha na kredyt

dzięki

#34 Share gosciu506

gosciu506

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
Napisany 30 styczeń 2016 - 14:22

Zakup 20 ha na kredyt

A ja mam trochę inny problem i pytanie a nie chcę zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum obecnie mam 7,70ha i chcę kupić po sasiedzku od sasiada który kończy gospodarzenie kolejne 5ha zaplecze sprzetowe mam  (dwa traktory łącznie 180km roczniki 1999 i 1994 i cały sprzet wspołpracujacy)i o to sie nie martwie tylko to że ten zakup 5ha cały na kredyt i czy te łaczne 12ha "spłaca" kredyt za te 5ha dodatkowo pracuje zawodowo ja i moja żona i spłacamy jeszcze kredyt z domu na 20lat 100tyś  wiem jaka jest opłącalnosc uprawiam pszenicę motylkowe kukurydze rzepak może w przyszłości ziemniaki za te 5ha bede pewnie musiał zapłącić 250 000.

Co radzicie brać to czy nie? Checi sa i lubie to robić  

#35 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 marzec 2016 - 14:47

Zakup 20 ha na kredyt

No pewnie, że bierz. Jak odłożysz wszystko co zarobisz z gospodarstwa plus całe wypłaty z pracy, to może starczy na połowę spłaty. A żył będziesz z pomocy społecznej.

#36 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 07:53

Zakup 20 ha na kredyt

@elektrotechnik Ty to potrafisz pocieszyć człowieka

ZETOR TEAM

#37 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 08:10

Zakup 20 ha na kredyt

Tu nie chodzi o pocieszanie - elektrotechnik napisał po prostu prawdę. Bo w przypadku posiadania 7ha i zakupu 5ha w 100% na kredyt to nawet żeby nie było kredytu na dom to i tak nie da się zarobić na spłaty z gospodarstwa. A i pensja musiałaby być bardzo wysoka żeby starczyło na spłaty. 

#38 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 08:12

Zakup 20 ha na kredyt

Lepiej tak, niż go namawiać na założenie pętli na szyję. 250 000 zł. kredytu + odsetki, wyjdzie min. 350-380 000 zł do spłacenia! Kiedy te 5 ha na to zarobią?

Rozumiem że ludzie chcą się rozwijać, ale taki "rozwój", to najprostsza droga do bankructwa.

#39 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 11:12

Zakup 20 ha na kredyt

A ja mam trochę inny problem i pytanie a nie chcę zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum obecnie mam 7,70ha i chcę kupić po sasiedzku od sasiada który kończy gospodarzenie kolejne 5ha zaplecze sprzetowe mam  (dwa traktory łącznie 180km roczniki 1999 i 1994 i cały sprzet wspołpracujacy)i o to sie nie martwie tylko to że ten zakup 5ha cały na kredyt i czy te łaczne 12ha "spłaca" kredyt za te 5ha dodatkowo pracuje zawodowo ja i moja żona i spłacamy jeszcze kredyt z domu na 20lat 100tyś  wiem jaka jest opłącalnosc uprawiam pszenicę motylkowe kukurydze rzepak może w przyszłości ziemniaki za te 5ha bede pewnie musiał zapłącić 250 000.

Co radzicie brać to czy nie? Checi sa i lubie to robić  

Kupując ziemię za 250 tys .musisz mieć na wkład własny około 50 tys.plus prowizja i koszty przepisu to jest ok.6 tys.Jeśli dostaniesz kredyt np. na 10 lat (preferencyjny) to same odsetki w pierwszym roku 6 tys plus kapitał 20 tys.Sam sobie policz czy Cię stać .Nie wspomniałem tu jednak jeszcze o nakładach jakie będzie trzeba ponieść na zakupionym gruncie.Nie raz można załatwić się na całe zycie jedną błędną decyzją ,tak więc więcej ROZWAGI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 20:32

Zakup 20 ha na kredyt

Tu nie chodzi o pocieszanie - elektrotechnik napisał po prostu prawdę. Bo w przypadku posiadania 7ha i zakupu 5ha w 100% na kredyt to nawet żeby nie było kredytu na dom to i tak nie da się zarobić na spłaty z gospodarstwa. A i pensja musiałaby być bardzo wysoka żeby starczyło na spłaty. 

Chyba mojej ironi nie zrozumiałeś

ZETOR TEAM