Skocz do zawartości

Zdjęcie

OSI Poland Foodworks.

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 13 luty 2012 - 19:38

OSI Poland Foodworks. Witam,otrzymałem propozycję sprzedaży bydła do OSI Poland Foodworks w Krotoszynie .Ceny poubojowe wydają się korzystne ,termin płatności 10 dni.
Niestety nic nie wiem o tej firmie ani nie znam nikogo kto tam sprzedawał bydło.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
OSI Poland Foodworks. Dzisiaj, 17:07
  •  

#2 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 18:09

OSI Poland Foodworks. Oddałem wczoraj do nich i powiem szczerze omijaj ten zakład szerokim łukiem. Według nich moje byki miały 53% wybicia średnio, wszystkie byki mieszańce z limousine w 50% i 75%. Sklasyfikowali 3/4 byków w klasie R, około 15% byków w klasie U i około 10% w klasie O. Dodam że oddałem dwa miesiące wcześniej byki do innej ubojni gdzie byłem przy uboju i średni procent wybicia wyniósł 57%, 3/4 byki w klasie U, 20% w klasie R i jedna sztuka była w O klasie (dodam że to był mój jeden jedyny HF, który wybił się 54%, a w OSI Poland FOODWORKS średnio miałem 53%!!!). Nie pojechałem tam na ubój ze względu na 400km drogi do ubojni i teraz mam za swoje. Poza tym zrobiłem jeszcze jeden błąd z tą firmą zaufałem na gębę co do ceny za bydło, oczywiście później dyrektor wszystkiego się wyparł i przyjął cenę z cennika. Nie polecam tego zakładu, a jeśli już to żądaj wszystkiego na piśmie z podpisem i najlepiej w obecności notariusza i koniecznie być przy uboju bydła.

Aha jeszcze jedno nie miałem wag przed ubojowych żywca ze względu, że niby waga się zepsuła, ale zadzwoniłem do zakładu na dział uboju i dowiedziałem się że waga była jednak sprawna. Jawne oszukaństwo!!! Wagi miałem swoje (waga legalizowana), tylko że zważyłem masę ogólną byków i stąd mogłem wyliczyć tylko wybicie średnie wszystkich byków.

#3 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 19:06

OSI Poland Foodworks. Też w międzyczasie sprzedałem im kilka sztuk i tyle mogę powiedzieć że szału nie robi waga żywa między moją a ich to minus 50 kg na sztuce no i wtedy wybicie wychodziło 59% ale według ich wagi .
Narazie zawieszam współpracę choć dziś dostałem plan kontraktacji na nowy rok.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 20:35

OSI Poland Foodworks. Ewidętnie robią w h.. Dodam że byki wyjechały ode mnie na czczo, bo przyjechali po nie o 5 rano, zanim dostały jeść, ale już kiedyś się przejechałem na morlinach, a to jest jedna brać, bo z morlin poprzechodzili do OSI (McDonalds)

Ewidętnie robią w h.. Dodam że byki wyjechały ode mnie na czczo, bo przyjechali po nie o 5 rano, zanim dostały jeść, ale już kiedyś się przejechałem na morlinach, a to jest jedna brać, bo z morlin poprzechodzili do OSI (McDonalds). 50 kg utraty masy po przewiezieniu to trochę dużo, mnie zwykle wychodziło góra 10-20kg różnicy na sztuce.

#5 Share yaro2088

yaro2088

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 23:07

OSI Poland Foodworks. kiedyś ponoć robili ewidentnie w h. to za czasów szefa Niemca. rabali na miesnosci. teraz się zmienilo, miesnosc ok, placa bez problemów, bija dużo, nie mam problemów, ale jak wszędzie trzeba uwazac.

#6 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 13 czerwiec 2013 - 09:33

OSI Poland Foodworks. Ja sprzedawałem dwa byki tam, wyszło nie najgorzej. Dostałem ok 400zł więcej niż jak bym sprzedał pośrednikowi. Pieniądze w tygodniu czasu dostałem. Niestety sztuki nie były ważone przed sprzedażą u mnie więc nie wiem jak jest z ich uczciwością.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#7 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 13 czerwiec 2013 - 12:07

OSI Poland Foodworks. nie chce robić im reklamy bo tego nie lubie. . . Ale prawdę mówiąc źle nie wyszedłem na szukach im oddany. . I to za kilkuletnie krowy mleczne naprawdę ostro wydojone:) ale ręki to za nikogo nie dam :)

#8 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 12:30

OSI Poland Foodworks. Jak tam kontraktuje ktoś tam bydło nadal.

#9 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 06:47

OSI Poland Foodworks. mał ktoś z was doczynienia ostatnio z tą firmą?
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#10 Share boogii

boogii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 07:04

OSI Poland Foodworks. Ja cały czas oddaje praktycznie, byk tak jak wszędzie ale krowa i jałówka naprawde dobrze wychodzi. Ja mam niby jaka s dopłate za umowe i certyfikat 30 gr do kg ich przedstawiciel mi to zrobil a nie zobowiązuje mnie to zeby im oddawac. I kasa do 6 dni jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 07:48

OSI Poland Foodworks. a po jakim czasie odbierają bydło od momentu im zgłoszenia?
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#12 Share boogii

boogii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 20:22

OSI Poland Foodworks. Ja mieszkam od nich ok 100 km i około 2-3 dni przewaznie

#13 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 14:51

OSI Poland Foodworks. a ważysz je w domu żeby mieć porównanie jak wyszły by na żywo?

#14 Share boogii

boogii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 18:38

OSI Poland Foodworks. Ważyłem w tamtym roku i pojechalem do nich na wage i uboj( było wtedy 10 szt i nie chcialem wtopic). Bylo do 20 kg roznicy z moja waga teraz w sumie nie waze. Przynjamniej tutaj pewny jestem ze zapłacą bo jeden przewoznik od 3 lat wisi z kasą. Tak czy inaczej przy tej cenie sie nie wzbogacimy:/

#15 Share dreamtime18

dreamtime18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 11:32

OSI Poland Foodworks.

To powiem wam tak maja coraz wiekszy region i z cena leca w kulki wage  trzeba pilnowac przed ubiciem i w dniu ubicia bo obicnaja czasem nawet 100kg jak ktos nie skontroluje. Sprzedaje tam od ponad 10lat moze 12  nie pamietam juz ile . Zawsze bylo ok ale teraz jest coraz gorzej, mam takze umowe doplacanie do sztuki ale to jest tylko na papierze  ladnie napisane w rzeczywistosci teraz nic nie doplacaja , umowa jest po to aby tylko oczy zamydlic rolnika. czyli pic na wode nie daje nic, sprzedaje  po uboju. Jest skup w mojej okolicy i bydla duzo to juz prawie kazdy przestaje sprzedawac tam z okolic jedynie z daleka ciagna bydlo  bo miejscowi przekonali sie ze niestety robia za przeproszeniem w h...

Mi ostatnio  ocieli na cenie 50gr i takze na wybiciu wiec na byku bylem  stratny 800zl a to droga nie chodzi

Edytowany przez dreamtime18, 09 listopad 2014 - 11:30.

#16 Share kw22

kw22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 20:30

OSI Poland Foodworks.

osi 20 szt sprzedajesz 1 szt utylizacja

#17 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 21:38

OSI Poland Foodworks.

To powiem wam tak maja coraz wiekszy region i z cena leca w kulki wage  trzeba pilnowac przed ubiciem i w dniu ubicia bo obicnaja czasem nawet 100kg jak ktos nie skontroluje. Sprzedaje tam od ponad 10lat moze 12  nie pamietam juz ile . Zawsze bylo ok ale teraz jest coraz gorzej, mam takze umowe doplacanie do sztuki ale to jest tylko na papierze  ladnie napisane w rzeczywistosci teraz nic nie doplacaja , umowa jest po to aby tylko oczy zamydlic rolnika. czyli pic na wode nie daje nic, sprzedaje  po uboju. Jest skup w mojej okolicy i bydla duzo to juz prawie kazdy przestaje sprzedawac tam z okolic jedynie z daleka ciagna bydlo  bo miejscowi przekonali sie ze niestety robia za przeproszeniem w h...

Mi ostatnio  ocieli na cenie 50gr i takze na wybiciu wiec na byku bylem  stratny 800zl a to droga nie chodzi

Rzeczywiście te umowy to jakiś pic płacą słabo i nic nie dokładają, a jak się podpiszę to myślą że człowiek im za darmo odda. Chętnie im sprzedawałem na żywą bo z płatnościami jest dobra sprawa. Ale ostatnio zaprzestałem bo handlarze przebijają ich o 40 gr.

#18 Share boogii

boogii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 20:36

OSI Poland Foodworks.

Witam. A harmonogramy na nowy rok odsyłaliście? Cena faktycznie jest srednia ale wydaje mi sie ze chociaz na wagach nie oszukuja i placa na czas.

#19 Share LokiLokii

LokiLokii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 17:05

OSI Poland Foodworks.

Witam, radzę omijać tę firmę szerokim łukiem, sprzedałem 12 krów ważone u mnie średnia waga 530 kg , na każdej ucięte od 30 do 80 kg dodam że jedna krowa była hf , 3 limousin , a reszta mieszańce .Wyliczyłem sobie że mam w plecy około 10 tyś.Radzę uważać Złodzieje !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 23 lipiec 2015 - 14:10

OSI Poland Foodworks. Pierwszy post i negatywna opinia? Może z konkurencji jesteś? O OSI tyle jednak złych opinií napisano na tym forum, że dziwię síe rolnikom, którzy im sprzedają.

P.S.
Co to były za krowy o średniej wadze 530kg?!!:-|