Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarki Pronar

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maverickt4

maverickt4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:mechanika, majsterkowanie, motoryzacja, VW T4 Syncro i jeszcze coś na pewno się znajdzie.

Napisany 28 styczeń 2012 - 11:40

Kosiarki Pronar Poszukaj moich postów i komentarzy do moich zdjęć tam jest sporo o kosiarce Z-157, to model przed ALKĄ. A jakbyś miał jeszcze jakiś pytania to odpowiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki Pronar Dzisiaj, 07:31
  •  

#22 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 13:17

Kosiarki Pronar U mnie PDT290 kosi już trzeci rok. Jak narazie wszystko OK bardzo polecam tą kosiarkę.

#23 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 15:10

Kosiarki Pronar Obecnie jak można przeczytać w kwartalniku Pronaru jest wdrażana do produkcji ich własna listwa tnąca, która zastąpi dotychczasową Comer, przy czym zwiększy się szerokość robocza o 10 cm.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#24 Share kuba3395

kuba3395

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 20:04

Kosiarki Pronar -- połączono --

Co sądzicie o kosiarce dyskowej Pronar PDT250? Kupiłem własnie taką kosiarke. Jest to pierwsza moja kosiarka dyskowa . jak ona sie sprawuje? Czy są z nia duze problemy czy dam rade sezonik wykosic ? :D

Edytowany przez Marcin91, 13 styczeń 2013 - 21:20.
dublowanie tematów

#25 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 13 styczeń 2013 - 20:19

Kosiarki Pronar kolego ja mam też PDK210 i nie na rzekam śmiga z fendem 309 wiec bardzo sie nie na pracuje kosiarka bo troszke za mała, według mnie bardzo dobra ma małe zapotrzebowanie mocy, jak na taką kosiarke jest jedną z tańszych, ja nie mam jak do niej narazie zarzutów

#26 Share chmielziom1812

chmielziom1812

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:55

Kosiarki Pronar -- połączono --

Witam.Chciał bym się dowiedzieć jak sprawuje się kosiarka dyskowa pronar pdt290. Prosił bym o opinie o tej maszynie (jak się sprawuje, wytrzymałość, wrażenia z użytkowania )ponieważ planuje zakup takiej maszyny. Prosił bym również o opinie na temat zgrabiarki pronar zkp420 oraz rozbijacza pokosów pronar pwp530. Z góry dziękuje :).

Edytowany przez Marcin91, 23 styczeń 2013 - 21:13.
dublowanie tematów

#27 Share kuba3395

kuba3395

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 luty 2013 - 18:44

Kosiarki Pronar hehe ja ci nie pomogę ponieważ sam kupiłem dopiero co ten sprzęt i zobaczymy w polu jak to bd sie sprawować :D

#28 Share chmielziom1812

chmielziom1812

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:20

Kosiarki Pronar dużo zapłaciłeś za te maszyny? Może znasz kogoś kto posaida taki sprzęt? :)

#29 Share kuba3395

kuba3395

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 luty 2013 - 20:05

Kosiarki Pronar zapłaciłem za kosiarke dyskową 15 tysie po obnizce 25 % i przetrząsarke za 13 tysi :P i niestety nie znam nikogo kto by miał tej firmy. Wszyscy moi sąsiedzi mają znanej firmy np Kuhn Pottinger

#30 Share chmielziom1812

chmielziom1812

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:14

Kosiarki Pronar Te ceny są netto czy brutto? I czym kierowałeś się wybierając tą firmę? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kuba3395

kuba3395

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 luty 2013 - 19:06

Kosiarki Pronar ja kierowałem się tylko i wyłącznie cena bo nie stać mnie na markowe kosiarki takie jak np pottinger. mam małe gospodarstwo około 35 sztuk bydła w tym 15 dojnych.Te ceny oczywiście są brutto. Kosiarka kosztowała by cos ok 22 tysi juz sam nie pamietam ;p w tym -25% no i oczywiscie odlicze od tego vat. Myśle że bedzie chodzic dobrze bo co najważniejsze moim zdaniem jest listwa tnąca a ta listwa jak wiem jest od włoskiej firmy ktora produkuje nie tylko listwy ale także i przednie mosty do Zetora. Pierwszy raz będę kosił kosiarką dyskową poprzednio kosiłem rotacyjną ale zaczeła sie psuć i poprostu miałem dość :P

#32 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 08:47

Kosiarki Pronar Pod koniec 4-go sezonu koszenia w mojej PDT290 miałem pierwszą awarię: uszkodziło się uszczelnienie przekładni i zaczął uciekać olej. Naprawa jest stosunkowo prosta a uszczelniacz jest standardowy dostępny w polskich sklepach. Teraz zaleję przekładnię olejem SAE 85W140. Wcześniej był SAE 90 i widocznie nie wytrzymał wysokich temperatur.

#33 Share stefan_1987

stefan_1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 03 styczeń 2015 - 19:27

Kosiarki Pronar

Witajcie forumowicze planuje zakup kosiarki dyskowej o szerokości około 3 m. Bardzo poważnie myśle o zakupie kosiarki Pronaru. Ma ktoś może taką? Jeżeli tak to proszę o opinie.

#34 Share Grabos1981

Grabos1981

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 153 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 20:12

Kosiarki Pronar ja mam PDT 300 i złego słowa o niej nie powiem. warta swoich pieniedzy.
:-)

#35 Share stefan_1987

stefan_1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 04 styczeń 2015 - 08:56

Kosiarki Pronar

cena pronarki jest kusząca no i w tej cenie jest już centralne zawieszenie jednak poczytałem kilka złych opinii o niej i teraz zaczynam się wahać. Dodam , że będę nią kosił około 20 ha rocznie.

#36 Share John6930

John6930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 11:01

Kosiarki Pronar Na 20h możesz zaryzykować :D raczej nie będzie się u ciebie przemęczać, widzę jak u mnie chodził samasz ponad 50h rocznie kosił i nie wymiękał, ale ramka lubiła pękać.

#37 Share Grabos1981

Grabos1981

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 153 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 19:02

Kosiarki Pronar Tylko czy te opinie są faktycznych użytkowników czy zakochanych w zagranicznych sprzętach małolatów. Przecież lely kosi tak pięknie ze nawet na pole nie musi jechać.....
:-)

#38 Share stefan_1987

stefan_1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 07:43

Kosiarki Pronar

też tak myśle, że czasami zachodnie marki są przereklamowane. Znam sporo przykładów na to, że nowe zachodnie maszyny wcale nie są aż tak dużo lepsze niż nasze rodzime marki jak to zwykło się mawiać. Poza tym słyszałem, że tylko kilka firm na świecie produkuje listwy tnące, tak więc może tak się zdażyć, że taka sama listwa może być w poronarze i w wychwalonym kuhnie czy felli. 

#39 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 18:32

Kosiarki Pronar

każda będzie kosić najpierw po kieszeni potem się zobaczy jak dużo nie będzie kosić to poco płacić kupę kasy a tak po za tym na 20ha kupować 3m kosiarkę ja kosze bardzo dużo i zamierzam kupić 3-3,20 i też nie wiem co kupić lelka z dolnym zawieszeniem kosztuje 28netto a tak jak piszecie za taka kasę np:PRONARA można kupić brutto i centralne zawieszenie ale sam się zastanawiam co z robić 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share stefan_1987

stefan_1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 19:19

Kosiarki Pronar

za własne pieniądze nigdy nie kupowałbym takiej kosiarki wystarczyłaby polska rotacyjna ale 100 tyś na młodego rolnika trzeba jakoś wykorzystać :D