Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Fach Z-562 Opinie

174 odpowiedzi na ten temat

#101 Share pawlon

pawlon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 19:25

Metal Fach Z-562 Opinie to są zwykłe łozyska. w pierwszych prasach były dospawywane podkładki a teraz juz są same łożyska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Metal Fach Z-562 Opinie Dzisiaj, 03:59
  •  

#102 Share Jane012

Jane012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 20:54

Metal Fach Z-562 Opinie Witam kupiłem metal fach i jeden bok beli owija dwa razy zacina się kółko

Edytowany przez Jane012, 04 lipiec 2012 - 07:13.

#103 Share MF3060

MF3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 15:17

Metal Fach Z-562 Opinie Mam kolejne pytanie. Na zegarze od MF Z-562 [to jest chyba LP-2] mozna zobaczyć w jakiś sposób liczbę bel wszystkich zrobionych, czy tylko ten dzienny licznik??

Edytowany przez MF3060, 07 lipiec 2012 - 15:24.

#104 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 19 lipiec 2012 - 20:58

Metal Fach Z-562 Opinie

Mam kolejne pytanie. Na zegarze od MF Z-562 [to jest chyba LP-2] mozna zobaczyć w jakiś sposób liczbę bel wszystkich zrobionych, czy tylko ten dzienny licznik??

A wogóle da sie zobaczyc dzinny licznik?? U mnie jest tylko pokazane ile zrobiłem ogólnie belek i nic nie pisze ile zrobiłem w jednym dniu.
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#105 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 19 lipiec 2012 - 21:06

Metal Fach Z-562 Opinie

mechanizm powinien załączyć sie w momencie gdy wskaźnik osiągnie koniec żółtego pola

Nie prawda!! Wszystko można ustawic. Ja na poczatku mialem tak ze mechanizm sie załaczał w srodku zółtego i belki były bardzo luźne no to pojechałem do kolegi co ma metal-facha od 3 lat i on mi wytłumaczył co zrobic zeby belka była lepiej zbita i zeby mechanizm załączał sie później. Teraz załącza mi sie na końcu czerwonego i robi lux belki

#106 Share MF3060

MF3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 19:05

Metal Fach Z-562 Opinie

A wogóle da sie zobaczyc dzinny licznik?? U mnie jest tylko pokazane ile zrobiłem ogólnie belek i nic nie pisze ile zrobiłem w jednym dniu.

To jest właśnie dzienny licznik i tę liczbę możesz skasować. Nowego dnia możesz zaczynać od "0"

#107 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 11:58

Metal Fach Z-562 Opinie

To jest właśnie dzienny licznik i tę liczbę możesz skasować. Nowego dnia możesz zaczynać od "0"

No ja wiem o tym. Pytałes jak mozna zobaczyc liczbe ogolnie zrobionych bel - poprostu nie kasowac licznika. Ja wcale nie kasuje tego licznika bo po co?

Edytowany przez farmtracker, 22 lipiec 2012 - 12:14.

#108 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2012 - 18:08

Metal Fach Z-562 Opinie to napisz co zrobiles zeby wszyscy z tego skozystali

#109 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 lipiec 2012 - 08:56

Metal Fach Z-562 Opinie @Jane012: miałem taki sam problem, jak otworzysz białą klapę(tą od sznurka), zobaczysz w lewym, górnym rogu kalamitkę, nasmaruj ją a następnie spójrz gdzie idzie sznurek (od początku), przechodzi on przez takie dwie blaszki, podkręć je( nie za lekko, nie za mocno) aby sznurek miał większy opór i dzięki temu kółko nie będzie się zatrzymywać( w moim przypadku pomogło) :)

Edytowany przez Luc826421, 29 lipiec 2012 - 09:31.

#110 Share pawlon

pawlon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 14:16

Metal Fach Z-562 Opinie

Nie prawda!! Wszystko można ustawic. Ja na poczatku mialem tak ze mechanizm sie załaczał w srodku zółtego i belki były bardzo luźne no to pojechałem do kolegi co ma metal-facha od 3 lat i on mi wytłumaczył co zrobic zeby belka była lepiej zbita i zeby mechanizm załączał sie później. Teraz załącza mi sie na końcu czerwonego i robi lux belki

zgadza się, wszystko mozna ustawić, byle z głową ale jak przesadzisz to siądzie Ci wał w skrzyni napędowej.

Edytowany przez pawlon, 29 lipiec 2012 - 14:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 07:45

Metal Fach Z-562 Opinie

Witam kupiłem metal fach i jeden bok beli owija dwa razy zacina się kółko

też to przerabiałem, kółko ślizgało się na cienkich sznurkach nasmołowałem rowki których używam jakiś czas było ok i znowu to samo, okazało się że kółko ślizga się na ośce tam nie ma żadnego klina, więc wywierciłem otwór obok oski i wkręciłem śrubkę że tam o coś oparła i teraz jest ok,
ps. a może sznurek źle zakładasz bo ma być w około kółka obkręcony a nie tylko zakręcać na kółku

#112 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 10:04

Metal Fach Z-562 Opinie Mam pytanko do użytkowników Metal-Fach Z-562+rotor. Z jaką prędkością belujecie słomę np. po przenżycie? Wiem, że słoma słomie nie równa, ale chciałbym się dowiedzieć mniej więcej. Ja zwijam pokosy po kombajnie Claas z hederem 3,2m. Ciągnik Zetor 7745T 81KM Jak słoma jest dobra to jeżdżę na 1 biegu szosowym, jak słoma słabsza (cieńsze pokosy) to na 2 biegu szosowym i dobijam na półbiegu. Chciałbym się dowiedzieć jak to robią inni tą prasą i traktorem o podobnej mocy. Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#113 Share Adik92

Adik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 21:10

Metal Fach Z-562 Opinie Witam , otóż jak w temacie mam problem z owijaniem suchej słomy siatką , ustawiam siatkę na 3x razy żeby się owinęła bela , a gdy puszczam siatke kulką ją złapie ale zostaje w jednym miejscu kula nie jest owineta cała i bele są nieowiniente , czy to jakiś problem czy pro prostu ten typ tak ma ?:)

#114 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja

Napisany 07 sierpień 2012 - 22:05

Metal Fach Z-562 Opinie Słoma jest pewnie zbyt sucha i krótka. Kolego spróbuj późnym wieczorem lub rano, gdy jest rosa, wtedy powinno być ok. Miałem podobny problem, ale jakoś się dało. Owiniecie siatką 2x wystarcza.

#115 Share Adik92

Adik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 22:15

Metal Fach Z-562 Opinie no właśnie wyjechałem wieczorem koło 20 to szło ładnie . no ale wszystkiego nie da się zrobić wieczorem , 20 ha nie zrobie w wieczór lub poranek

#116 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 07 sierpień 2012 - 23:20

Metal Fach Z-562 Opinie mój kolega to w dzneiń troche pośpi a w nocy beluje bo nie ma szans zeby zrobic belke z suchej słomy
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#117 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 08 sierpień 2012 - 06:34

Metal Fach Z-562 Opinie Można zrobić belkę z suchej słomy w środku dnia ale nie polską prasą... Niestety będziesz musiał zmęczyć te 20 ha rano i wieczorem inaczej się nie da...

#118 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 07:04

Metal Fach Z-562 Opinie Ustawiacie w ogóle prasę do słomy według instrukcji obsługi ?

2.1.1 PRACA MASZYNĄ PRZY ZBIORZE SŁOMY.
Przy zbiorze słomy należy prasę belującą wyregulować według poniższych wskazówek:
- w mechanizmie dźwignia – linka (rys.4) przełożyć linkę w otwór 4 lub 5 dźwigni. Z praktyki
producenta należy wyregulować naciąg linki tak aby luz linki wynosił maksymalnie 20 mm (rys.6).
- przestawić wysokość zaczepu na otwór regulacyjny nr 2 (rys.7) (standardowo prasa ustawiona jest w
otwór regulacyjny nr 3).
- zdemontować docisk Z562 118.000.000 wg. katalogu części.

#119 Share pawel97

pawel97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 08 sierpień 2012 - 07:26

Metal Fach Z-562 Opinie Brat robi w środku dnia belki Metal Fachem. Więc sie da. Tylko że one nie sa wtedy takie jak te robione rano czy wieczorem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 08:20

Metal Fach Z-562 Opinie

Można zrobić belkę z suchej słomy w środku dnia ale nie polską prasą... Niestety będziesz musiał zmęczyć te 20 ha rano i wieczorem inaczej się nie da...

Możesz podać jakimi konkretnie prasami? http://www.agrofoto....amarol-df-18vd/ Jakoś ja w samo południe prasowałem. Z Sipmą także nie było nigdy żadnych problemów.

Sąsiad starą walcówką Welgerem prasuje w południe i także nie ma problemów mimo że walcówka.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy