Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3939 odpowiedzi na ten temat

#341 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 10:22

Buhaje HF @tadzik sporo po tym Socratesie synów z tego co wiem /Blitz na Prelude/
ja bym go bał nawet O-man powinien na nim dobrze wyjść

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 13:45
  •  

#342 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 16:47

Buhaje HF co sadzicie o tych 3 buhajach ktory jest wedlug was najlepszy?
Climax http://www.kisamen.p...og&entry&id=118
Maniac PS http://www.kisamen.p...og&entry&id=133
Sheriff http://www.kisamen.p...og&entry&id=145

#343 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 10 listopad 2012 - 18:00

Buhaje HF Ja wziołbym tego po shottle bo on gwarantuje dobry pokrój i wyską produkcje

#344 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 10 listopad 2012 - 19:51

Buhaje HF w sumie jak na tą firmę to wszystkie niezłe,climax pochodzi z tej obory co shogun (po oman),wpiszcie na you bube -ponstar shogun,i zobaczycie cudaka i jego hodowle,zwróćcie uwage na średnią z obory i skład mleka

#345 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2012 - 19:56

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 25 wrzesień 2013 - 22:33.

#346 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 21:37

Buhaje HF

w sumie jak na tą firmę to wszystkie niezłe,climax pochodzi z tej obory co shogun (po oman),wpiszcie na you bube -ponstar shogun,i zobaczycie cudaka i jego hodowle,zwróćcie uwage na średnią z obory i skład mleka

No krowy zacne, potężne. Czy u nich cross compilance nie działa czy co? Krowy na sznurkach, milion poideł, zaworów pewnie nie wymienia, tylko całe poidło zakłada, jedzenie pod nogami. Ale wydajność powala, czyli z drugiej strony krówkom pewnie dobrze u niego. A temu Shogunowi to się chyba postronek w rogi już wrósł.

#347 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 21:46

Buhaje HF Buhaje nie najgorsze ale ja za KI Samen dziękuję - dostałem kiedyś nasienie gdzie słomka była klejona super-glue. Nie muszę dodawać że wcześniej oczywiście złamana i rozmrożona.

#348 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2012 - 21:54

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 25 wrzesień 2013 - 22:34.

#349 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 21:58

Buhaje HF wydajność 18tys z obory czy jak? A te poidła to jak dolne sciółka zastoją to krowki z górnych piją heh

#350 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2012 - 22:59

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 25 wrzesień 2013 - 22:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 08:24

Buhaje HF szogun to już hamburgery,w tam tym roku noge złamał czy coś,pierwiaski po nim były na NRM 2012 w Ultrechcie,bardzo dobrze się zapowiadał i nie pykło mu.te krłówki to po tonie mają,czytałem o nim na holenderskim forum ,tam kilka firm hodowlanych europejskich zarodki płucze z tych krów.

#352 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 08:55

Buhaje HF @Rmiecz ja krylem niewiele od nich aczkolwiek teraz mam juz jaloszke po Climax i wczesniej pare sztuk w sumie ze 4 jalowki mam po nich nieraz jak powtarza to zrobie jakims hf od nich bo z HG mialem tylko te najlepsze wiec jak 2 razy nie zlapie to szkoda i ta jaloszka Climax jest po jalowce tez po ich byku Exact no to zapowiada sie naprawde niezle w sumie drobniutka jest jak na moje stado ale za to wymie piękne zrobila i po 3 dniach od wycielenia 13-14l na udoj to zwiastuje niezla produkcje a co do Shoguna po Utrechcie w 2010r porcja kosztowala 120zl troche przegieli ale zrobilem dwie sztuki ale niestety nie zlapały a teraz nasienie juz jest niedostepne i stanialo chyba w maju bylo ostatnie 120porcji po 100zl a przed Utrechtem 2010 kosztował 80zl ale wtedy jego jalowki zrobiły tam furore i cena z dnia na dzien poszla .Byk na wyglad kapitalnie zbudowany ale spojrz na wyniki matki Maniaca w 275dni ponad 25tys kg przy tluszczy 4.96 i bialku 4.29 i zreszta ta shoguna matka wcale nie gorsza

@Kombinat a u nas niedaleko inseminator z mchirz zapładniał woda zamiast nasienia i go zlapali wiec bez sensu jest mowic o jakims jednym przypadku bo akurat slomki w Ki samen wymieniaja bez najmniejszego problemu jezeli jest cos nie tak co sie zdarza bardzo rzadko i z HG plus tez mialem przypadek ze Paraomunt tłoczek wylecial samoczynnie i nasienie wyleciało i nawet bez slomki na slowo przysłali mi nowa

#353 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2012 - 09:55

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 25 wrzesień 2013 - 22:36.

#354 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 11:15

Buhaje HF nie ja nie bylem ale czytalem relacje w czasopismach w 2010 r z tego co pamietam to w top agra bylo opisane i wtedy ze niby po Paramount wzbudzily najwiekszy zachwyt a co do KI samen no to jest jak w kazdym kraju jest kilka firm ale jest ta jedna ktora ma zdecydowanie lepsze ale wedlug mnie KI samen bedzie sie rozwijał bo chyba od 20lat jest obecne na rynku ale maja niektore byki z super rodzin i ogolnie tez uwazam ze to HG to nie maja narazie polotu ale tak jak mowisz jest kilka moze 5 buhajow ktore napewno nie sa złe i mozna byloby nimi pokryc a zwlaszcza tak jak ty na sucha mase to maja kilka takich bo wybitnych mleczarzy raczej nie maja w ofercie .Ale Lighting to trzeba im oddac zrobił kariere niezla w czerwonej rasie mnustwo jest go w rodowodach no w tej chwili rzeczywiscie nie ma zabardzo z czego na ojcow bykow brac ale w przeszlosci mieli kilka w holandi bo w polsce to nie wiem

A nawiązujac jeszcze to tego filmiku to u nas sie przestrzega zeby bron boze nie zatuczyc sztuki i jak cos sie z krowa dzieje nie tak to jest pierwsze podejrzenie na rolnika ze zatuczyl a na tym filmiku niektore sztuki to nie krowy tylko czołgi :) nie widac ani kregoslupow ani kosci na zadzie wiec nie wiem jak to jest

Edytowany przez komodo, 11 listopad 2012 - 11:56.

#355 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 11:55

Buhaje HF ja raz z hg jeżdziłem,ale to był może 2005,też u knouf,byliśmy,i jakaś regionalna wystawa była i ta czysta bezroczysta w głowe waliła-tragedia. teraz po tumult rw od nich w styczniu będę miał,apotem słonecznikiem robiłem to też kilka ciąż jest-ale to już wiosna,te czerwone od nich czy z hg ,jedna ekipa.-tyle ze jak pani łucja przyjeżdza to taki kontakt utrzymujemy,mam takie śmieszne wiaderka od niej ze smoczkiem zawieszane i takie tam.

#356 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 12:01

Buhaje HF no bo KI samen ma sporo swoich [przedstawicieli i jezdza a HG jest Sacken i Fijołek i to wszystko i wydje mi sie ze dzieki temu ze nie ma tej całej floty samochodow i przedstawicieli ceny na nasienie u nich sa naprawde bardzo dobre

#357 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 12:13

Buhaje HF był w czwartek pan janusz,reszte canwasa przywiózł,nawet czasu dłużej pogadać nie ma tak to się sprzedaje.

#358 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 13:49

Buhaje HF i duzo bylo go jeszcze?

#359 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 14:08

Buhaje HF jak dzwonił to jeszcze 40 porcji było i to już rozsprzedał,nie ma i nie będzie.jak kiedyś to mogę poratować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 15:22

Buhaje HF no ja jak na wielkosc swojego stada to mam jeszcze sporo bo okolo 20 porcji musialbym policzyc dokładnie Paramounta mam 2 Kodaka 1 i Arbelunda sex tez 1 takze wykorzystam te pozostale od Canvasa i bede zamawial juz cos innego z ABS a Canvas niech sobie lezy narazie moze kiedys sprzedam jego porcje za cene jakiegos obrazu Picassa :) hehe