master20002

Co sprawdzić przed sezonem

Polecane posty

aro1975    324

Chodzi mi o tą z drutami zaraz za końcem podsiewacza

 

ta półka to rozpórka - mocowana czterema śrubami do ściany od strony podsiewacza powinien być gumowy fartuch. raczej trzeba wyjechać z podłogą trochę do przodu aby to prawidłowo zamontować zwłaszcza fartuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Panowie potrzebuje porady. Chodzi o sieczkarnie. Jak załączam i chodzi sobie bez obciążęnia wszystko jest ok. Nic nie skacze, nie trzęsie. Jak tylko dostanie obciążenia to podkakuje, trzęsie całym tyłem. Na ostatnim kawałku w żniwa tak trzepało, że rozwaliło mi koło pasowe. Dobrze, że nikt nim nie dostał bo jak uderzyło w heder to tylko dziura została. Może to być wina niewyważonego wału? Niby jak nim obracam to zatrzymuje się w każdym miejscu.

 

A noży nie ostrzyłeś czasem? Jak wszystko jest po dokręcane to zostaje ci tylko zawieść wał do wyważenia, raczej nie obejdzie się bez wymiany noży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Tylko że jak to robiłem w rekordzie to był problem bo nie dało sie odkręcić tych wzdłużnych śrub mocujących podsiewacz z koszem sitowym, poprostu nie było miejsca na klucz:( A tych pionowych też nie dało sie odkręcić bo pod podsiewaczem są nakrętki które się obracają. Ciekaw jestem czy przypadkiem fabrycznie nie jest to składane w komplecie z podsiewaczem ale jak w takim razie fartuch przykręcili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie noże nie były ostrzone ani wymieniane i są wszystkie. Podrzuca nią tylko przy obciążeniu. Jak sobie chodzi na luzie nawet na pełnych obrotach to wszystko jest ok. Wytrząsacze są w porządku, żadnych luzów. Macie jakiś namiar na zakład co robi wyważanie wałów gdzieś niedaleko mnie? Odrazu wymieniać noże przed wywarzaniem?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kolego to może być prawdopodobne bo jak zmieniałem kąt natarcia tej listwy z ostrzami to w miarę jej opuszczania rzucało troche mniej. Dzięki. Po wymianie trzeba wywarzać wał? Chyba raczej, nie?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A ma ktoś kontakt do takiej firmy co się tym zajmuje?? Na podkarpaciu jest taki zakład? Bo nic konkretnego w necie nie mogę znaleźć.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wyważanie to tylko chyba w zakładach produkcji sieczkarni.Najbliżej to będą Kielce ale skoro ty piszesz że beż obciążenia nić się nie dzieje to bym wymienił nowe noże i przepuścił trochę słomy i sprawdził jak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Jak na pusto nic się nie dzieje to nie jest to wina wyważenia wału. Jakby wał był niewyważony to i bez obciążenia na obrotch miałby bicie i by nim rzucało. Ja bym zaczął od wymiany noży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Przyglądałem się tym nożom dzisiaj i postanowiłem, że je obrócę bo drugą stronę mają bardzo ostrą. I założę drugą listwę z tymi ostrzami bo kupiłem używaną. Jak to nie pomoże po próbie ze słomą będę próbował wyważać. Dzięki wszystkim za pomoc.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    674

Jeżeli chodzi o wymiane noży to na jakie najlepiej wymienić na te nacinane czy na gładkie? A w ogóle które są lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Witam panowie! Sprawdzając bizona, zauważyłem, że nie mam fartucha pod gardzielą, a zamiast niego jest podłożona jakaś blaszka. Jednak nie spełnia ona swojej roli. Postanowiłem więc założyć oryginalny fartuch i tutaj powstaje moje pytanie. Jak go założyć? Trzeba ściągać gardziel, czy wystarczy otworzyć od dołu chwytacz kamieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jeśli masz nowy typ i chodzi ci o fartuch na tych drzwiczkach od chwytacza kamieni to otwórz normalnie te drzwiczki i masz wszystko na wierzchu, nie trzeba odpinać gardzieli.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jeżeli chodzi o wymiane noży to na jakie najlepiej wymienić na te nacinane czy na gładkie? A w ogóle które są lepsze?

Lepsze będą nacinane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Chciałem się doradzić, mam do wymiany cepy i mam w związku z tym parę pytań? Domyślam się, że gardziel trzeba zrzucić ale co dalej, czy cały bęben się wyciąga czy zakłada się na kombajnie i co z tym wyważaniem. Jest to konieczne czy nie do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Trzeba ściągnąć gardziel i jak kupujesz cepy to te które będą przykręcone po przeciwnych stronach bębna powinny mieć taką samą wagę. Wtedy obejdzie sie bez wyważania. Bębna się musisz wyciągać bo to droga przez męke...

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dokładnie. Dobieraj tak, żeby wagowo były takie same. Jak będziesz wymieniał łożyska uważaj, żeby przy zabijamiu nowego nie przesunęła Ci się oś. Ja tak miałem przy odrzutniku. Mysiałem troszkę spiłowywać skrzydełka odrzutnika, żeby nie obcierało. Na bębnie już to nie przejdzie. Do nowych łożysk nie żałuj smaru. Ściąg ostrożnie te pokrywki, nałóż ile się da i dokłądnie je załóż. Ma być na lata.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Pasiu66 jak już założysz nowe cepy zrzuć pas zaznacz jeden cep i obracaj bębnem i patrz czy się nie zatrzymuje w jednym miejscu możesz go jeszcze wyważyć dodając jak by trzeba było nakretki na kontry na śrubach mocujących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

czy ktoś może podać namiary gdzie regenerują akumulatory hydrauliczne od bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Aku hydrauliczny w ubiegłym roku kupiłem regenerowany w sklepie rolniczym, oczywiście stary trzeba oddać. Koszt 200zł Ale z tego co sie orientowałem to jest sporo firm zajmujących sie regeneracją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jutro jadę po alternator 100A od opla omegi 2.0 16v, jest dobry mam taki też w c330, ma dwa szeroko rozstawione uszy na śrubę mocującą fi10 przez co mocowanie jest solidne. Jeszcze szczotki i tulejki do hybrydowego rozrusznika rozrusznika z c330 i Bizona którego dzisiaj stworzyłem, o dziwo wszystko pasuje idealnie czyli Plug&Play, bardzo ciekawi mnie czy przeróbka na 12V rzeczywiście wypali...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj