Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pęknieta glowica

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 21:54

Pęknieta glowica witam was chciałbym się dowiedzieć czemu mogła pęknąć głowica 3 z kolei w ciągu 5 lat i traktor był na plynie i nie był przegrzany pękła od szpilki do kanału wodnego i nie wiem czemu ta głowica pochodziła raptem 3 mies

Edytowany przez milanreal1, 07 listopad 2011 - 17:26.
orty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pęknieta glowica Dzisiaj, 19:53
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 22:01

Pęknieta glowica a termostat jest? dobry? od czego i z jakiego materiału ta głowica? czym była dokręcana ? kluczem przez rure?operator to jakiś pegeerus? pisz tu wypracowanie, wszystko co wiesz
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 04 listopad 2011 - 22:05

Pęknieta glowica Może należałoby splanować płaszczyznę bloku silnika, która styka się z głowicą?
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#4 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 23:03

Pęknieta glowica termostat był wyjęty traktor nie miał nigdy ciężko bo sprzęt miał mały jak do niego dokręcałem kluczem dynamometrycznym mi się wydaję że coś jest z blokiem nie tak bo 3 głowica w tym samym miejscu pękła i to nie może być wina operatora ani głowicy tylko czegoś innego ale nie wiem czego a głowica to nie taki mały koszy bo w granicach 2500tys

głowica jest żeliwna bo to perkins i była po regeneracji zaworów była planowana i w ogóle

Edytowany przez milanreal1, 07 listopad 2011 - 17:27.
orty

#5 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 23:42

Pęknieta glowica "termostat był wyjęty" ciecz chłodząca w obiegu wymuszonym bez termostatu ma lżej wracać przez pierwszą i drugą głowicę czyli jak najbliżej pompy wodnej niż płynąć do 3-4 głowicy , czyli w dalszym obiegu jest wolniejszy przepływ cieczy tym samym wyższa temperatura tym samym większe różnice rozszeżalności cieplnej miedzy 1 a 3i4 cylinndrem tym samym pękanie głowic i bloków, zrób se z tą wiedzą co chcesz, nie obchodzi mnie to załóż następną głowice, albo termostat i głowice, ale jeżeli zawsze szlag trafia 3 głowice to musi jak dla mnie być lekko zwichrowany blok w tym miejscu albo na chama była dociągana ta głowica, albo zaniedbania przy montażu typu niewyczyszczone płaszczyzny, a jeżeli głowica to monolit to nie trzyma któraś ze szpilek, pewnie ta obok której pęka.
Pytałem co to za silnik, co to za traktor typ, rok podaj
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#6 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 08:15

Pęknieta glowica kolego to jest massey ferguson silnik perkins 4 i to jest głowica całościowa ja obstawiam na blok właśnie bez termostatu ma lżej i mniejszą temperaturę ma bo ma układ otwarty cały czas termostat ma to do siebie że w zime szybciej temperaturę łapie ja myśle że coś jest z blokiem nie tak bo to nie możliwe głowica była sobrze dokręcona bo kluczem denamometrycznym głowica była planowana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 05 listopad 2011 - 10:47

Pęknieta glowica Mam nadzieję, że dokręcałeś śruby zgodnie z kolejnością dokręcania :) bo to też BARDZO WAŻNA!!!! sprawa przy dokręcaniu głowicy.
Wg mnie:
1. Planowanie bloku,
2. Nowa głowica z termostatem (dobrej firmy a nie firma "kogucik" - wziął pieniądzie i ucik ;p ,
3. Sprawdź czujnik temperatury,
4. Przy montażu głowicy zachowaj kolejność dokręcania śrub. Śruby najpierw dokręć lekko, a później coraz mocniej, zwiększając moment na kluczu dynamometrycznym. Robiąc szybciej nic nie zyskasz, niestety taka prawda.

Powodzenia

Edytowany przez Michufarmer, 05 listopad 2011 - 10:47.

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#8 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 20:04

Pęknieta glowica Panie Rafale0079 dowiedz się czy jest coś takiego w mechanice jak obieg otwarty , to nie układ krwionośny gadów, weż liniał i sprawdź płaszczyznę bloku, choć pewnie bedzie dobra, napewno bedzie to wina złego dokrecania i braku termostatu, pytałem co to za traktor, model podaj, silników perkinsów 4 wychodziło ze 20 rodzai

#9 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 11:59

Pęknieta glowica kolego bobytempelton wiem co to jest obieg otwaty i mysle ze to jest coś z blokiem ponieważ głowice dobrze przykęciłem to wc to odpada ale rozmawiałem z mechanikiem i mówił ze moze to być przyczyna że silnik kiedyś został przegrzany i takie obiawy mogą być że głowice pękają bo są delikatne a to jest silnik perkins 4 A4-318:)

Edytowany przez milanreal1, 07 listopad 2011 - 17:24.
orty

#10 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 12:05

Pęknieta glowica Sprawdź czy kanały wodne w bloku przy tej głowicy są drożne.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#11 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 15:31

Pęknieta glowica asharot o takie mi wypowiedzi chodzi a sprawdzę kolego :)

Edytowany przez milanreal1, 07 listopad 2011 - 17:28.
caps lock

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 07 listopad 2011 - 12:51

Pęknieta glowica Kolego rafal0079 wstaw nowe tuleje i odaj blok do planowania wraz z glowica chyba ze bedzie nowa. Ta jak kolega asharot pisal spr. kanaly wodne bloku i glowicy i zobacz czy pompa wodan jest sprawan i ktorejs lopatki nie ma urwanej, ale ja obstawiam na blok i teramosta musisz miec, tak jak wczesnie pisal kolega bobytempelton. To nie 30 ze bedzie sobie latac,a perkins musi byc "dopieszczony" jesli chodzi o uklad chlodzenia. A mam takie pytanko, jak wam grzeja te ferdki chodzi mi o nagrzewnice bo u mnie niby wszystko jest drozne a nie chce grzac??

Edytowany przez KamilK199, 07 listopad 2011 - 12:52.

Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)