Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Typy odkładnic

Zdjęcie

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze?

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 październik 2011 - 18:54

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? I jakie wrażenia po tej zamianie? Te odkładnie pasują bez zadnych przeróbek??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Dzisiaj, 07:10
  •  

#22 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 październik 2011 - 18:57

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Nie pisałem słowo w słowo tego samego streszczałem to i układałem w logiczne zdania i skracałem bo tam jest 4 strony o tym ;)

#23 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 październik 2011 - 20:07

I jakie wrażenia po tej zamianie? Te odkładnie pasują bez zadnych przeróbek??

Odwracanie skiby nieporównywalne, nawet przy powolnej jeździe. Zakłada się bez problemu ale są trochę wyższe. Moje "łamacze" nie pasowały, bo w moich pługach są niskie korpusy więc byłby przyczynek do zapychania się i poszły pod płot. Teraz ciężko zapchać pług słomą, suchym-opryskanym perzem. Oryginały kosztują ok. 200, zamienniki 80zł. Znajomy też ma założone pół-śrubowe do większych i dawało się nimi orać łąkę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Typy odkładnic zobacz »

•  

#24 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 24 październik 2011 - 20:46

Grządziele muszą mieć odpowiednie pochylenie bo jak jak będą miały pochylenie w kierunku zaoranego pola to spowoduje to znaczy wzrost oporów orki ;) Takie odkładnice sprawdzą się na glebach zlewnych i wilgotnych,dlaczego warto wybrać takie odkładnie a dlatego że będą one lepiej kruszyć zwięzłą glebę pozostawią pole wyrównane i ciągnikowi będzie lżej w porównaniu do odkładnic całych.Tak jak też wcześniej pisałem trzeba się przestrzegać właściwej regulacji.Kupujesz nowy pług czy tylko wymiana z całych?bo tutaj ceny takich odkładnic do różnorakich pługów od 540zł do nawet 1 tyś. zł ;)

No a przy odkładniach ażurowych prawie wręcz przeciwnie,no ale też przy odkładniach całych z prędkością nie można zbytnio przesadzić.Według mnie jazda za wolna spowoduje zbyt wolne przemieszczanie się gleby i słaby jej odrzut oraz ponowne spadanie do dopiero co wyoranej bruzdy,z kolei zbyt szybkie poruszanie się ciągnika z pługiem powoduje gwałtowne i dalekie odrzucanie odorywanej od calizny gleby,więc orka powinna być z umiarkowaną prędkością każdy to potwierdzi :) Unia dała dobre udogodnienie bo odkładnic nie trzeba regulować przed każdą orką aby były one na swoim miejscu ponieważ są one wykonane z jednego kawałka metalu :) Tyle ode mnie B)

Nie streściłeś tylko żywcem przepisałeś mądre fragmenty i dodałeś po kilka słów z przodu i z tyłu żeby się wydawało że sam to wymyśliłeś.
Pogrubione fragmenty twoich postów to słowo w słowo przepisane z rpt.

#25 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 październik 2011 - 11:07

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Dajcie spokój już z tym przypisywaniem, ważne że na temat i może komuś pomoże. A co do prędkości orki to żadna nowość że szybciej daje się orać tylko z odkładnicami pół-śrubowymi i śrubowymi, a to nie ze względu na to czy to cała odkładnia czy ażurowa tylko charakterystyka pracy takiej odkładnicy. Mało tego przy odkładnicach śrubowych problem stanowi wolna orka, widać na polu każdy korpus gdzie pracował a jak szybciej to pięknie rozsypie, ja jeżdżę ok 8km/h i jest ok, a czasami próbowałem szybciej to nic złego się nie robi, w przeciwieństwie do tradycyjnych odkładnic gdzie przy większej prędkości to skibę u sąsiada trzeba szukać:). Może się to komuś przyda to dodam że w tym roku z ojcem oraliśmy na dwa i ja miałem kvernelandy 40cm na korpus z odkładnią pół-śrubową a ojciec uni 3x30cm na tradycyjnej, ziemia ciężka (rędzina) i zarówno jedne jak i drugie bryły robiły, ale co się dziwić jak pod dużym kołem w ciągniku bryła się nie rozpadała tylko jak kamień:). Za to dalej gorczyce też oraliśmy to już niebo a ziemia, gorczyca gęsta ok 1m wysokości to widać było gdzie który pług orał, z uni zielono a po tych długich odkładnicach tylko ziemia na wierzchu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 25 październik 2011 - 12:02

Jaki odkłodnie do pługa są lepsze? Jeśli cytuje się czyjś tekst to trzeba to odpowiednio zaznaczyć.

W UG 4 mam odkładnie półśrubowe. Ladnie pracują.
http://www.sklep-gre...oducts_id/13754

Edytowany przez Indiana, 25 październik 2011 - 12:18.