Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki?

132 odpowiedzi na ten temat

#121 Share agka88

agka88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 16:32

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? W moim POLMOCIE 9014H olej w hydraulice grzeje się do tego stopnia, że nie można dotknąć do przewodów i wysadza pompę hydrauliczną. Olej z hydrauliki przedostaje się do silnika. Serwis wymienił już dwie pompy hydrauliczne, nadal jest ta sama sytuacja – olej nadal się grzeje.
Czy ktoś miał podobną sytuację i co może być przyczyną tak silnego grzania się oleju hydraulicznego. W moim przypadku mimo interwencji serwisu olej hydrauliczny osiąga bardzo wysoką temperaturę - nie można się dotknąć, bo grozi poparzeniem.
Co robić? Ciągnik już od pierwszej reklamacji stoi dwa miesiące. Nie mogę pracować takim ciągnikiem, bo znów wysadzi pompę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Dzisiaj, 16:50
  •  

#122 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 19:57

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Mniemam że ciagnik jest na gwarancji więc dlaczego ciagnik stoi? Wsiadaj w niego i buta. Serwis z podwórka a Ty jazda w jak najcięższą robote a jak wysadzi to na drugi dzień telefon do serwisu i niech robia. Do puki masz gwarancje to jest ich problem bo jak skończy sie gwarancja to bedzie twój problem. Nie ważne co jest tego przyczyna ale skoro robi sie to tylko tobie to ciagnik ma jakas wade wiec serwis musi to usunać lub wymienic na ciagnik wolny od wad. Swoja drogą to co to za serwis skoro dwa razy wymienili to samo i nadal jest problem. Pewnie okres gwarancji dobiega końca i chca dociagnać do końca a później powiedzą że do wymiany jest cos innego i kosztuje tylko 10 tyś.

#123 Share adam30

adam30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 20:56

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Według mnie to wina rozdzielacza , olej idzie rozdzielacz blokuje przepływ ,i pompa ciśnie pod ciśnieniem maxymalnym i dlatego według mnie się grzeje . Takie jest me zdanie że to wina rozdzielacza bo blokuje przepływ oleju na pusto i temperatura sie podnosi . A jak awaria to telefon i niech naprawiają . Ciśnij serwis puki gwarancja , bo potem sam będziesz główkował , ale tak to jest jest serwis i serwis . U mnie był wyciek z kostki uszcelnili i jest oki . Juz 700 motogodzin mam .

#124 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 08:59

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Gdzie ten ciągnik stoi, na serwisie? Postuluj o przedłużenie gwarancji. Jaki jest to olej?

#125 Share agka88

agka88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 09:02

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Ciągnik stoi u mnie pod dachem, ma dopiero 68 mth, a kupiony w lutym 2012 roku.
Nie wiem jaki olej, bo serwis wymieniał.

To jest nie jesyna usterka w tym ciągniku, dlatego ciągle stoi.
Mój POL-MOT już do tej pory, miał kilka napraw.

reklamowane:
-nadmierne dymienie,
-rdziewiejąca obręcz kół,
-niedziałający spryskiwacz przedniej szyby,
-popękany przełącznik wariatora,

Przyjechał jeden serwi i nic w sumie nie zrobili, ciągnik straszliwie kopcił od nowości. Wówczas sprawdzili szczelność układu paliwowego i wyciek oleju z turbiny do interkulatora, gdzie stwierdzili że to mogłabyć przyczyna nadmiernego dymienia. Zamienili przewód łączący skraplacz z pompką paliwową na przewód plastikowy, kóry nie spełniał wymogów.

Przyjechał serwis z Lublina, oszaczował usterkę, przyjechała laweta i zabrała ciągnik do Lublina.

I tak miną pierwszy rok gwarancji, gdzie felgi nadal zardzewiałe!

Kolejna usterka - grzeje olej!
Przyjechał wspaniały serwis i stwierdził brak wspomagania ukladu kierowniczego i wymienił pompę hydrauliczną.

Znów ta sama usterka, grzeje się olej.
Odowływałem się już do Lublina i przysłali drugi serwis. Wymienili pompe hydrauliczną, olej i filtry, doleli olej do hydrauliki.

Niestety nadal jest to samo.
Mówili, że oni nic nie zrobią i żeby dzwonić do Lublina a Lublin, na to żeby jeździć - jak się nie da!

Tak już zaraz półtora roku minie, a ja dalej walcze z ciągnikiem i serwisami.

Może postulować o wymianę ciągnika na wolny od wad, ale co zrobić aby wygrać sprawe! Czy ktoś wie?

#126 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 11:46

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? No to jesli masz takie problemy to tym bardziej wsiadaj w ciagnik i jedź w pole i jeździj dotąd aż ciagnik stanie i dzwoń po serwis i nie przyjmuj tłumaczenia ze oni nie wiedza , nie mogą ,żeby dzwonić do lublina i takie tam. Maja zrobic i koniec ciagnik ma byc sprawny a jesli nie moga naprawic to wymiana na wolny od wad . najważniejsze to nie odpuszczać i nękać ich ile sie da póki jest gwarancja bo później dopiero bedziesz mial problem. druga sprawa to jesli usuwali i nie usuneli problemu to powinni przedłużyć gwarancje. 'No i dobrze było by dołożyć pare zlotych i wziać jakiegos niezależnego rzeczoznawcę rzebyś w przyszłosci miał jakąś podstawę w razie sprawy sądowej . Jak i możesz poradzic sie jakiegos prawnika co z tym zrobić. jak bedziesz miał już wiedze o tym jakie prawa Ci przysluguja to jedzies do lublina i na miejscu rozmawiasz z kimś odpowiedzialnym.
Mozesz jeszcze poradzić sie rzecznika praw konsumenta czasami jak taki rzecznik jednym telefonem może obudzić taki serwis czy producenta i nastawic go na odpowiednie tory.

#127 Share adam30

adam30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 12:50

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Miał ktos awarie sprężarki powietrza polegającej na tym że pekł korbowód ? podobno wadliwe ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#128 Share Patryg

Patryg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 18:41

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Odbieram bydło od jednego rolnika który ma pol młotka..
Ja się na ciagnikach nie znam.. ale ten jego wiecznie rozpruty 3 razy padła pompa jakas od hydrauliki
Silnik mimo ze ciagnik ma niecałe 2 lata ma dodatkowe chłodzenie olejem cały zarzygany
Ostatnio byłem to miał rozebrany przednie koło i były popękane te zębatki w środku cały czas ma z nim jakieś przeboje

#129 Share adam30

adam30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 20:06

Mam pytanko , pekł mi pasek klinowy napedzajacy spreżarke w polmocie h 10014  , móg by mi kurys z forumowiczów  posiadajacy  zerknąć i podac jaki rozmiar ma , bo sie  zagubił  a nie mam zapisane nigdzie :( , był bym bardzo wdzięczny .

Edytowany przez adam30, 30 wrzesień 2014 - 20:08.

#130 Share adam145

adam145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 październik 2014 - 23:24

Witam. Mam pol mota 10014 h trzeci rok. 1400 mth i odpukać nic się nie dzieje. Ale jeśli mam go polecić to lepiej odradzę. Serwis do d*py warfama klienta ma za nic. Tylko sprzedać i niech się klient martwi. Zbiła mi sie szuba lewa od drzwi. Pół roku czekałem na szybe. Serwis mówi że Lublin nie dostarczył, a w Lublinie brak na ,magazynie. Ogólnie syf. Może i on jest tani i ekonomiczny. Ale wolałbym wydać nawet 100 tys. więcej i mieć takie rzeczy w nosie.  Kolega ma John deera 7 lat coś koło 90-95km robi wszystko, od pracy z ładowaczem po opryski agregat pług i transport. Obrabia jakieś 70-80 ha. i nic nigdy mu sie nie popsuło. Sorry raz przyjechał serwis bo mu rozdzielacz jeden nie chciał chodzić. i tyle. a w pol motach jak czytam to teraz żałuje że kupiłem

#131 Share Arus321

Arus321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 00:46

Ja tęż miałem problem z pompą hydrauliczną.Raz mi pompę wymieniali tylko to nie jest rozwiązanie problemu.Ja zamiast zalać układ olejem podanym w instrukcji kupiłem najrzadszy olej przeznaczony do hydrauliki, ponieważ ten co jest podany w instrukcji to jest olej przekładniowy a nie do hydrauliki i problemy z hydrauliką się skończyły.Co prawda hydraulika nadal jest gorąca ale problemów nie ma od 1000mth.

#132 Share adam30

adam30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:25

Witam , czy komuś  wyrobił się wałek sprzęgłowy w polmocie   i jaki jest koszt tego wałka , dziś się zepsuł ciagnik jechał i  nagle zaczeło zgrzytac i stanoł, i na 90  % to wałek sprzegłowy   juz drugi raz  tylko że w tedy  wymiana była na  gwarancji i miał 700 motogodzin  , a teraz  1800  wychodzi na to że co około 1000motogodzin  psuje się ten wałek ,tak jak by byłe ze słabego materiału , czy wogule miał ktos problem z tym , i jakie doswiadczenia w tym temacie byłbym wdzieczny jak by ktos wiedział jaki jest koszt takiego wałka. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#133 Share JaKub2090

JaKub2090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 10:34

ja nie miałem takiego problemu. Jedynie powracającym problemem jest klimatyzacja, ale kiedyś wcale nie było klimatyzacji, wiec to jest jeszcze do przeżycia.