samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

jeepslaw1    1

A ja wam mówię że najmniej sprzedano kapusty w tym roku na wiosnę więc cena raczej będzie normalna. A co to cebuli jeśli ktoś też siał to :(

....niewiele mniej siewu się sprzedało więc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

Panowie,czym zwalczyć fuzariozę w rozsadzie kapusty ?? Na liściach dolnych zaczynały mi żółknąć liście. Czy to faktycznie fuzarioza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

zazwyczaj jest to mączniak rzekomy, bynajmniej ja tak sądzę. Pryskam profilaktycznie niewysokim roztworem Topsin-u i jest ok. Ewentualnie podlej Previcurem Energy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopka    0

w styczniu juz wysiewasz...

flancowanie- to kwestia wyboru, sugerujesz się liściem właściwym czy korzeniem...

około lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Sieje koniec stycznia początek lutego a flancuje kiedy pokarzą sie pierwsze liście właściwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ociec82    1
Napisano (edytowany)

Ratunku,śmietka się wykluła , w paletkach było podlane , na polu pryskane i dalej żeruje wciągu 15 letniej praktyki nigdy się to nie zdarzyło,myślę o podlaniu bi, ale obawiam się rośliny już wiążą główki, czy nie za póżno,może ktoś pomoże

Edytowano przez ociec82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Kolego ja podlewałem dursbanem i dało jej rade ale 1/3 pola spadła bo za puźno wykonałem zabieg. a bi nic ci nie da jeśli kapusta już duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak jak kolega pisał ja pryskałem dursbanem przed sadzeniem całe pole i po sadzeniu rownież nie zauważyłem zeby coś sie działo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Koledzy nie piszcie nazw środków które nie mają rejestracji w kapuście i maja strasznie długi okres karencji bo niewiadomo kto czyta te fora i moga byc problemy. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Nie rozumiem jakie mogą być z tego problemy, skoro środek ma odpowiednie działanie na dane warzywo, jest legalnie sprzedawany w sklepie z przeznaczeniem na śmietke i inne choroby. Prowadzę też ewidencję oprysków i w tabeli wpisuję każdy środek którym wykonuję oprysk, miałem niedawno kontrole a agencji i nic się nie czepiali czym pryskam także ja niczym się nie przejmuję. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@Camel7771-mogą być problemy-a bo to od kilku lat mamy taki bajzel że niektóre środki nie mają rejestracji w danym roku w całości,lub na niektóre patogeny,lub uprawy-te co nie mają rejestracji na niektóre uprawy mogą,i są legalnie w sprzedaży,ale stosowanie w uprawie której nie mają rejestracji jest nielegalne.

stosowanie środków które w danym roku nie mają rejestracji jest nielegalne-mogło ci zostać z poprzedniego sezonu,lub kupić jesienią-powinieneś je oddać do utylizacji-oddać do sklepu-oczywiście bez zwrotu kaski.a gdy będą miały rejestrację to z powrotem se je kupisz :D

 

ale lepiej je dobrze ukryć przed kontrolą i zastosować w przyszłym sezonie,gdy już będą miały rejestrację.

 

najlepiej zastosować i się tym głośno nie chwalić :)

 

TAKI BAJZEL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Już widzę urzędników PIORIN'u czy innej instytucji jak przeglądają fora i ściągają wasze IP żeby dowiedzieć się kto pryska kapustę Dursbanem a kto Bi 58. Koledzy nie dajcie się zwariować, jeżeli ktoś napisał, że pryska tym czy innym niedopuszczonym środkiem to nie jest żaden dowód by mu zaszkodzić, możecie pisać że pryskaliście Roundupem na śmietkę i zbieraliście wielkie plony i nic komu do tego. Ryzyko wpadki po napisaniu na forum czym pryskacie jest niemalże zerowe, a dzieląc się swoją wiedzą możecie dużo pomóc użytkownikom, którzy jej potrzebują. Zdaje się że po to tu jesteśmy żeby sobie pomagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ty Marcin nie bywasz czasem na Targpiaście chyba Cie widziałem kilka razy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@marcin509-forum to pikuś-chodzi o prowadzenie rejestru-tam się nie chwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

@thug Nie byłem tam ani razu więc to nie ja.

 

@wiesmag Co do rejestru to oczywiście masz racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

@Marcin zgadzam się z Twoją wypowiedzią;-) Ja dziś podlewam kapuste diazolem bo na kilku kapustach pokazała się znów śmietka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj