Skocz do zawartości

Zdjęcie

Już w sprzedarzy nowe ursusy!

54 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukash

Lukash

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 październik 2007 - 18:32

Już w sprzedarzy nowe ursusy! 7524
http://www.allegro.p...ns_euro_ii.html
6024
http://www.allegro.p...ns_euro_ii.html
- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Już w sprzedarzy nowe ursusy! Dzisiaj, 01:51
  •  

#2 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 02 październik 2007 - 18:33

Już w sprzedarzy nowe ursusy! bardzo mi sie podoba ten 7524 ale cena nie mała ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#3 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 02 październik 2007 - 18:42

Już w sprzedarzy nowe ursusy! Jak na 100 konny traktor to wcale nie tak dużo. A czy wicie może ile waży 7524, bo nigdzie na af nie mogę znaleźć ;)

#4 Share marecki

marecki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 02 październik 2007 - 18:58

Już w sprzedarzy nowe ursusy! to ogłoszenie to mojego znajomego więc jak się z nim spotkam to wezmę od niego prospekt i podam dane.
<blockquote>
</blockquote>

#5 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 02 październik 2007 - 19:06

Już w sprzedarzy nowe ursusy! nawet fajne kabiny tylko te maski trochę dziwne ;)
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 02 październik 2007 - 19:21

Już w sprzedarzy nowe ursusy! Gdzieś czytałem że 7524 waży ok. 5 ton, czyli nie tak jak niektórzy mówili że 3,8 tony ;) .

#7 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 02 październik 2007 - 19:23

Już w sprzedarzy nowe ursusy! No właśnie obawiałem się, ze waży tak mało (mniej niż choćby 4514). A 3,8t to udźwig na podnośniku ;)

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 październik 2007 - 19:48

Już w sprzedarzy nowe ursusy! Trzeba się cieszyć, że Ursus wypuszcza nowe modele, jednak jak by nie patrzeć to jest to technologia Fergusona z lat 70 i 80 dziesiątych, trochę unowocześniona. Jeśli Ursus chce się rozwijać to powinni kupić nowszą licencję od jakiegoś wiodącego producenta( jeśli UZEL postawi na rozwój Ursusa), bo obecnie modele licencyjne są już przestarzałe technicznie, nie mówiąc o ciągnikach ciężkich. Zetor też nie ma nowoczesnych ciągników ale ma przynajmniej rewers i dwa stopnie powershift i na polski rynek to wystarcza.

#9 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 03 październik 2007 - 11:29

Już w sprzedarzy nowe ursusy! Ale z drugiej strony jest wielu polskich rolników, dla których liczy się aby sprzęt był jak najprostszy (patrz: mój ojciec :angry: )

#10 Share Marcincho

Marcincho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 03 październik 2007 - 16:02

Już w sprzedarzy nowe ursusy! Zauważyliście że ten 6024 wygląda jak by był nałożony na ten garaż czy co to tam jest :( Chyba że jest użyty ten sam efekt co przy fotkach 7024

A co do prostoty to taki właśnie powinien być ciągnik, bo im coś bardziej proste tym praktyczniejsze, a przy awarii przynajmniej coś zdziałasz a nie czekasz na servis jak na zbawienie a robota w polu stoi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 październik 2007 - 16:37

Już w sprzedarzy nowe ursusy! To zdjęcie z 6024 jest oryginalne (użyto taki sam efekt jak przy 7524), bo jest takowe w galerii AF
zdjęcie

#12 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 03 październik 2007 - 16:43

Trzeba się cieszyć, że Ursus wypuszcza nowe modele, jednak jak by nie patrzeć to jest to technologia Fergusona z lat 70 i 80 dziesiątych, trochę unowocześniona. Jeśli Ursus chce się rozwijać to powinni kupić nowszą licencję od jakiegoś wiodącego producenta( jeśli UZEL postawi na rozwój Ursusa), bo obecnie modele licencyjne są już przestarzałe technicznie, nie mówiąc o ciągnikach ciężkich. Zetor też nie ma nowoczesnych ciągników ale ma przynajmniej rewers i dwa stopnie powershift i na polski rynek to wystarcza.

To nie jest technologia z lat 70 i 80 bo silniki są nowe sprowadzane w całosci z anglii i spełniające normy spalin, skrzynia z power shiftem a kabina z dobra widocznością i z klimą w standardzie, według mnie poprawiom jeszcze troche skrzynie(więcej biegów i dodac rewers) i podnośnik to będzie lux maszyna na obecne czasy.

#13 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 październik 2007 - 16:58

Już w sprzedarzy nowe ursusy! Ale to co mają teraz w ofercie to za bardzo sobie cenią...

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2007 - 18:04

Już w sprzedarzy nowe ursusy! swat24 W temacie co sądzicie o nowych Ursusach w poście nr 106 opisana jest skrzynia12x4 z czego wynika, że nie ma powerhiftu.Tutaj LowRider napisał, że skrzynia ta ma 1 półbieg, na którym nie ma za to hamowania silnikiem. Co do konstrukcji to ta skrzynia pochodzi z końca lat siedemdziesiątych, tak jak cały tylny most wraz z pompami hydraulicznymi, tylny TUZ i zaczepy bardzo podobne do tych z MF 255( żeby tylko dolny zaczep był mocniejszy, bo w MF 255 można na nim zawiesić max 900 kg a ten wygłąda tak samo).Nowy jest silnik i chyba przedni most, no i kabina.Jak dla mnie to nie jest żaden rewolucyjny model tylko większy brat 5714.

#15 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 03 październik 2007 - 19:14

. Co do konstrukcji to ta skrzynia pochodzi z końca lat siedemdziesiątych, .

URSUS kupił licencję w 1974, wiec jeśli już to jest to konstrukcja z lat sześćdziesiątych, bo najnowszych technologii się nie sprzedaje. Tylko nie wiem czy ostatecznie w ogóle skrzynia 12x4 weszła do produkcji, być może obecnie będzie sprowadzana z UZEL-a który właśnie produkuje te same typy ciągników na które myśmy kupili licencję.
Wzmacniacz momentu ma nowocześniejszą konstrukcję w C-385 który był właśnie opracowywany w latach sześćdziesiątych.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2007 - 19:20

Już w sprzedarzy nowe ursusy! Skrzynia 12x4 jest dostępna w opcji dla 5714 od dawna, tylko nie wiem czy produkowana jest u nas czy może sprowadzana z Anglii.

#17 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 03 październik 2007 - 20:10

Już w sprzedarzy nowe ursusy! waży on ok 4t+obciążniki do tego,to niejest taki lekki jak tu się wypowiadacie!

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2007 - 21:09

Już w sprzedarzy nowe ursusy! Podobno 7524 ma być następcą u 1014, ale nie widzę go w tych samych maszynach co czwórka.1014 waży ok 5200kg.Jeszcze ciekawiej wypadnie porównanie 6024 i u 914, który ma tylko 76 km i waży też jakieś 5 ton.

#19 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 03 październik 2007 - 21:12

Już w sprzedarzy nowe ursusy! nawet nie najgorzej wygladają te nowe ursusy,chociaz mają tą dupiatą maske oblecą ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 03 październik 2007 - 21:41

Skrzynia 12x4 jest dostępna w opcji dla 5714 od dawna, tylko nie wiem czy produkowana jest u nas czy może sprowadzana z Anglii.

Pisano w artykułach, że skrzynie do lekkiej serii od bodajże dwóch lat produkował Uzel.
Swoją drogą 7524 będzie miał ciężko jako następca 1014, bo do dziś chętnie na rynku wtórnym czwórki turbo są kupowane.