Skocz do zawartości

Zdjęcie

System dachowy EuroFala - czat z ekspertem - archiwum


Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Share agrofoto

agrofoto

    Zaawansowany

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 2963 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 wrzesień 2011 - 11:31

System dachowy EuroFala - czat z ekspertem - archiwum W dniu 31 sierpnia spotkaliśmy się na czacie z ekspertem firmy Cembrit. Rozmawialiśmy na temat dachów, na temat systemu EuroFala, a także jak optymalnie budować czy modernizować dachy.

Przedstawiamy archiwum tego wydarzenia

yacenty Witamy na czacie z ekspertem firmy Cembrit
EkspertCembrit(A) Witam Państwa. Nazywam sie Mariusz Warchałowski. Jestem regionalnym kierownikiem sprzedaży. W dniu dzisiejszym odpowiem na państwa pytania dotyczące systemu dachowego EuroFala.

gregorius(Q) Witam pierwsze pytanie ode mnie na czym polega wyższoćś EuroFali nad zwykłą blachą dachową? Ekonomicznie uzasadnione?
EkspertCembrit(A) Przede wszystkim bezpieczeństwo stosowanych rozwiązań. System Dachowy Eurofala daje gwarancję na stosowanie w surowytch warunkach obiektów inwentarskich, solidność wykonania oraz żywotności produktu sięgającego 50 lat. System ten posiada pełną gwarancje, uwzględniając użytkowanie dachu w warunkach skrajnie trudnych jak magazyny soli, obory, galwanizernie, itp. Nie koroduje.

gregorius(Q) od teraz pytania tak czyli tamto się nie liczy?
yacenty zadaj proszę jeszcze raz

ariss(Q) mam dach o wymiarach 15 metrów na 4 na garażu są tam wstawione tzw korytka a na to papa podczas monrażu nie podparli tych korytek na środku i sie ugięło przez to woda stoi na środku mysle nad poprawą tej dziury poprzez zapełnienie jej jakims materiałem tylko musi być lekki żeby wytrzymało lub zmienić dach ale przy Euro fali bym musial zwiększyć spad co wyjdziej najtaniej
EkspertCembrit(A) Minimalny kąt nachylenia dla EuroFali to 12 stopni. Oferując na rynku nasze rozwiązania podkreślamy korzyści jakie otrzymują klienci stosujący nasz system jako całość w połączeniu z konstrukcją dachu oraz kosztami wykonania i materiałów dodatkowych jakie są potrzebne. Zysk dla naszych inwestorów to niski koszt konstrukcji, rzadki rozstaw łat ok. 1m. Nie ma potrzeby stosowania folii paroizolacyjnej, na materiale po wewnętrznej stronie nie wykrapla się wilgoć. Mniejsza ilość punktów mocujących – przelicza się od 2,5 -3,5 szt. na m2.

eton(Q) Czy pod Eurofalą potrzebna jest folia, zeby nie kapało na maszyny?
yacenty odpowiedz juz padła, zapraszamy do archiwum

piotrus19(Q) Mamy pokrycie EuroFala na oborze od 4 lat, kolor zielony, płyty malowane były na gorĄ
yacenty a jakie jest do tego pytanie?

hitmebaby(Q) jak wygląda użycie Eurofali w innych europejskich krajach? Gdzie najczęściej jest stosowany, w sensie na jakich budynkach?
EkspertCembrit(A) Płyty dachowe EuroFala są szeroko stosowane w Europie. Produkt jest wykorzystywany zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i mieszkaniowym. W Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgi, Holandii niemal wyłącznie stosowane jest rozwiązanie tego typu na budynki inwentarskie. Włókno-cement jest też powszechnie używany we Francji, Włoszech zwłaszcza w terenach nadmorskich gdzie jest większe zasolenie powietrza.

deer(Q) witam
yacenty witamy

ariss(Q) czy pod Eurfa;e poleca Pan drewno czy konstrukcja stalowa?
EkspertCembrit(A) Nie ma znaczenia. Płyty układamy zarówno na konstrukcji drewnianej, jak i stalowej.

wajdek85(Q) Czy eurofala jest odporna na grad i czy ewentualne uszkodzenia obejmuje gwarancja?
EkspertCembrit(A) Materiał jest bardzo wytrzymały i nie ulega zniszczeniu przy opadach gradu. Nie zgłoszono nam jeszcze przypadku, żeby grad przebił płyty.

gregorius(Q) Napisał Pan, że EuroFala jest wytrzymała na skrajne warunki. Dam jeden przykład: silny wiatr odłąmuje się gałąź, czy Eurofala pęknie jak zwykły eternit, jak wyszytałem na waszej stronie głównym składnikiem EuroFali jest cement, czy wytrzyma takie uderzenie, nie chodzi mi o ogromny konar tylko gałąź
EkspertCembrit(A) Materiał doskonale sobie poradzi. W próbach laboratoryjnych materiał ulega zniszczeniu przy obciążeniach 300-350kg/m.

limousine(Q) Można mocować eurofalę na konstrukcji całkowicie metalowej, czy muszą być łaty drewniane?
EkspertCembrit(A) Można mocować na konstrukcji stalowej. Do tego celu stosuje się albo wkręty do stali, które posiadamy w ofercie, lub haki, które wykonuje się do odpowiedniego profilu konstrukcji stalowej.

hitmebaby(Q) Czy na Eurofali nie wystąpi po latach porost trawką? Jak to się pielęgnuje?
EkspertCembrit(A) Materiał nie wymaga konserwacji. Porost np. mchem w dużej mierze zależy od warunków atmosferycznych, ukształtowania terenu, strony świata (PN-PD). W porównaniu do eternitu płyty są gładsze co spowalnia ten efekt zwłaszcza po stronie północnej.

deer(Q) Jak wygląda sprawa z kondensacją pary wodnej na eurofali - chodzi mi o wiaty maszynowe i okres wiosenny czy jesienny - duże wahania temperatury ?
EkspertCembrit(A) Ze względu na skład chemiczny materiału. Zawartość cementu, który ma właściwości higroskopijne, płyta wchłania do 20% wilgoci.

piotrus19(Q) Mamy pokrycie EuroFala na oborze od 4 lat, kolor zielony, płyty malowane przez producenta na gorąco. Daje się zauważyć że kolor powoli blaknie od słońca itp. Czy producent zaleca jakieś malowania ochronne, jeśli tak to co ile lat?
EkspertCembrit(A) Z upływem czasu pod wpływem promieni UV barwy ulegają zmatowieniu i dopuszczalne jest spłowienie. Dotyczy to wszystkich malowanych rzeczy wystawionych na wpływ słońca.

gregorius(Q) Czy istnieje, że po długiej eksploatacji (powyżej 5 lat) kolor może zblaknąć
yacenty odpowiedz właśnie padła, zapraszamy do archiwum

farmermf(Q) witam
yacenty witamy

deer(Q) Jaką trwałość zakładacie dla eurofali - z zabiegami konserwującymi i bez ?
EkspertCembrit(A) Żywotność materiału szacuje się na ok 50 lat.

eton(Q) widziałem wkrety do eurofali z takimi dziwnymi po bokach motylkami. do tego to jest?
EkspertCembrit(A) Montaż płyty wykonuje się mechanicznie na drugiej i szóstej fali. Podobnie jak w przypadku posadzek betonowych, w płytach muszą powstać otwory z dylatacją na ruchu konstrukcji dachu w czasie upałów i chłodnych dni. Dlatego w miejscach montażu otwory wykonuje się o 4 mm większe w stosunku do używanych wkrętów. Nasze wkręty montażowe posiadają skrzydełka, które na etapie montażu rozwiercają płytę, pozostawiając luz na pracę płyty. Dzięki temu naprężenia z konstrukcji dachu nie są bezpośrednio przenoszone na poszycie.

deer(Q) jakie są największe dostępne wymiary płyt eurofali ?
EkspertCembrit(A) Dostępne w Polsce płyty mają maksymalnie 2,5m długości. Szczególy pod adresem: http://agrofoto.pl/i.../wymiarowka.jpg

Matiboos(Q) ile lat eurofala może wytrzymać na dachu ?
yacenty odpowiedz padła - 50, zapraszamy do archiwum

farmermf(Q) jaki jest koszt m2
EkspertCembrit(A) Oferując na rynku nasze rozwiązania podkreślamy korzyści jakie otrzymują klienci stosujący nasz system. Zysk dla naszych inwestorów to niski koszt konstrukcji, rzadki rozstaw łat ok. 1m. Płyty wchłaniają dużą ilość wilgoci w swoją strukturę i w sposób naturalny ją oddają, dzięki temu koszty inwestycji pomniejszone są o folie, kontrłaty i robocizne potrzebną na założenie tych materiałów, a trzeba pamiętać, że założenie folii zajmuje porównywalny czas do montażu samych płyt Eurofala. W ostatecznym rozrachunku dla klientów nasz system stanowi rozwiązanie, dzięki któremu inwestor cieszy się komfortem, i bezpieczeństwo użytkowania dachu przez wiele dziesięcioleci. Każdy dach należy wyceniać osobo jako całość a nie tylko samo pokrycie dachu. Jest to najczęściej popełniany błąd przez inwestorów.
EkspertCembrit(P) Cennik znajduje się na stronie: www.cembrit.pl Zapraszam do kontaktu z Regionalnymi Kierownikami Sprzedaży. Ceny są wyjątkowo atrakcyjne.

dany(Q) witam serdecznie ekasperta, Yacentego i czatowiczów
yacenty witamy i zapraszamy do zadawania pytań

DeeJay91(Q) ile ksoztuje m2 eurofali?
yacenty odpowiedz już padła, zapraszamy do archiwum

hitmebaby(Q) Czy przy wymianie dachu z eternitu na Eurofalę zabezpieczacie ekipę od zbierania eternitu?
EkspertCembrit(A) Współpracujemy z firmami, które profesjonalnie zajmują się utylizacją starych płyt eternitowych oraz montażem EuroFali.

eton(Q) co z tymi motylkami?
yacenty odpowiedz już padła - zadane jest bardzo dużo pytań, proszę o cierpliwość na wszystkie pytania odpowiemy

DeeJay91(Q) z jakeigo materialu jest wytwarzana eurofala?
EkspertCembrit(A) Głównym składnikiem materiału jest cement, mączka kredowa, mikrokrzemionka, włokna PVA, woda. Wysokie walory użytkowe nasze wyroby, uzyskują dzięki zastosowaniu do ich produkcji tzw. rozproszonego zbrojenia w postaci włókien syntetycznych. Powoduje ono hamowanie powstawania i rozwoju mikropęknięć. We właściwej ilości, zastosowanie włókien, pozwala na uzyskanie wzrostu wytrzymałości na rozciąganie i ścinanie, oraz wzrost odporności zmęczeniowej i udarności wyrobu. Uzyskiwane efekty stosowania włókien zależą m.in. od ich właściwości fizycznych. Płyta zbrojona makrowłóknami polimerowymi nawet, jeśli nastąpią jej zarysowania to może jeszcze przenosić duże obciążenie mimo znacznych odkształceń.

deer(Q) Jakie wymienił by pan najczęściej popełniane błey przy montażu eurofali ?
EkspertCembrit(A) Montaż w niewłaściwych miejscach. Prawidłowy montaż: 2, 6 fala. Brak dylatacji w otworach montażowych. Brak zacięć na narożach płyt. Niewłaściwy rozstaw łat. Mocowanie na gwoździe – zabronione!

DeeJay91(Q) czy moglby Pan/Pani przedstawic zalety eurofali w porowaniu np z blacha?
EkspertCembrit(A) EuroFala nie koroduje, nie wykrapla się wilgoć po wewnętrznej stronie płyt, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania folii paroizolacyjnej. Materiał nie jest akustyczny co dla płochliwych zwierząt – np. koniec jest bardzo ważne. EuroFala dobrze izoluje termicznie – nie dochodzi do gwałtownych wahań temperatur.
gregorius(Q) Kiedy wprowadzono EuroFalę w Polsce? Jaka jest opinia pierwszych klientów? Czy są zadowoleni z tego systemu?
EkspertCembrit(A) W Polsce w 98 roku. Materiał bardzo dobrze się sprawdza na dachu. Klienci są zadowoleni. Firma większą cześć systemów eksportuje do Skandynawii.

DeeJay91(Q) jesli otwory sa wieksze aby plyta mogla pracowac czy niewiarze sie to z przesiakniem?
EkspertCembrit(A) Posiadamy specjalny system montażowy z grubymi uszczelkami, które osłaniają otwory montażowe i jednocześnie kompensują ruchy w pionie. Dodatkowo wkręty montażowe posiadają specjalną, polimerową powłokę, która czyni je wyjątkowo odpornymi na agresywne warunki atmosferyczne.

eton(Q) a nie bedzie ciekło przez te wkrety? na gwozdzie nie mozna tego montowac?
EkspertCembrit(A) Nie polecam a wręcz zabraniamy – montaż na gwoździe powoduje uszkodzenia mechaniczne płyt od samego wbijania, brak możliwości pracy połaci dachu i konstrukcji dachu oraz całego budynku – np. osiadanie, naprężenia wynikające z kurczliwości drewna w czasie wahań temperatur.

hitmebaby(Q) u kolegi na dachu jest ondulina. Przy małym deszczy przecieka, przy dużym jest ok i woda spływa. Czy Eurofala nie działa podobnie - nie nasiąka za bardzo?
EkspertCembrit(A) EuroFala jest zrobiona na bazie cementu. To czyni ją wyjątkowo wytrzymałą i bezpieczną w użytkowaniu. Trudno ją porównać do delikatnych płyt bitumicznych, ta są zupełnie różne kategorie pokryć dachowych.

dany(Q) ile może ważyć dach z eurofali o powierzchni 100 m2
EkspertCembrit(A) Metr kwadratowy EuroFali waży 12kg/m^2. Zmiana składu chemicznego spowodowała zmniejszenie jego ciężaru przy jednoczesnym wzroście wytrzymałości o 40%.

paul7(Q) Czy przy zakupie większej ilości eurofali można liczyć na rabat?
EkspertCembrit(A) Tak.

deer(Q) jak jest waga m2 krycia eurofalą - licząc samą eurofalę ?
yacenty odpowiedz padła przed chwilą - 12kg - zapraszam do archiwum

DeeJay91(Q) ile wazy m2 eurofali?
yacenty odpowiedz padła - zapraszam do achiwum - 12kg

dany(Q) czy eurofala ma jakieś specjalne zabezpieczenie przed mchem i grzybami?
yacenty już było, zapraszamy do archiwum

dany(Q) eurofala wykonana jest z włóknocementu, cement wiadomo, a co to za włókno?
EkspertCembrit(A) PVA - technicznie kuralon. Jest włoknem syntetycznym, podobnym do włokna szklanego. Zastosowanie tego materiału w stanie rozproszonym stanowi zbrojenie płyty. Dzięki temu możemy mieć mniejsze przekroje materiału przy zwiększonej wytrzymałości.

dany(Q) jakie maksymalne obciążenie może przenosić płyta z eurofali
yacenty odpowiedz już padła - zapraszamy do archiwum - ps. kto późno przychodzi... musi czytac archiwum

gregorius(Q) przepraszam padły jakieś nowe pytania bo przez chwile nie miałem internetu
yacenty tak padają co chwilę - zapraszamy jutro do archiwum

muchamat(Q) jakie są wady eurofali?
EkspertCembrit(A) W mojej opinii jest to bardzo fajna alternatywa do istniejących pokryć dachowych, dostępnych na rynku. Płyty łączą w sobie trwałość, żywotność, jakie mają dachówki cementowe, a duże formaty płyt, niski ciężar pozwala na błyskawiczny montaż.

hitmebaby(Q) Czy po zamontowaniu dachu można spokojnie po nim chodzić?
EkspertCembrit(A) Płyty ulegają zniszczeniu przy obciążeniu 300-350kg/m. Prawo budowlane zakazuje chodzenia po jakimkolwiek pokryciu dachu. Obojętnie co położycie na dach, chodząc po nim musicie mieć zapewnioną komunikację dachową. Płyty wytrzymują duże obciążenia przekraczające znacznie wagę człowieka, jednak bezpieczeństwo i zdrowie jest najważniejsze. http://agrofoto.pl/i...brit/montaz.mpg

deer(Q) Montaż śruba powinien odbywać się na grzbieci czy dole fali ?
EkspertCembrit(A) Na grzbiecie. Tam penetracja wody jest najmniejsza.

dany(Q) jakie są dostępne kolory płyt
EkspertCembrit(A) http://agrofoto.pl/i.../wymiarowka.jpg

hitmebaby(Q) czy przy montażu samodzielnym, również jest gwarancja? Czy gwarancja obowiązuje tylko w przypadku zamówienia profesjonalnej, wyznaczonej przez Was ekipy?
EkspertCembrit(A) Płyty należy mocować według naszej instrukcji montażu. Instrukcja dołączana jest do każdej palety. Nie ma wymogu stosowania autoryzowanych dekarzy.

gregorius(Q) Czy Macie dobrą sieć dealerską? Czy w każdym województwie jest chociaż jeden punkt sprzedaży?
EkspertCembrit(A) W kraju pracuje 10 Regionalnych Kierowników Sprzedaży (RKS). Opiekują się rynkiem i klientami. W przypadku pytań proszę o kontakt z nami.

DeeJay91(Q) w eurofali nalezy zostawic wieksze otwory aby mogla ona pracowac czy poprzez takei czynniki jak morz wiatr podczas przesuwania sie plyty sie spowoduje to jej zniszczen? czy takie czynniki rowniez przewiduje gwarancja?
EkspertCembrit(A) Większe otwory są wymogiem normowym. Stosowanie naszych systemów montażowych jest gwarancją długowieczności dachu. Normlane wiatry nie powodują zmęczenia materiału oraz uszkodzenia dachu. Przed wiatrem zabezpieczyć można dach wiatrownicami.

Franek58r(Q) W jaki sposób jest malowana Eurofala
EkspertCembrit(A) Płyty są malowane na gorąco. Przed pomalowaniem płyty są czyszczone, impregnowane (gruntowane), rozgrzewane do 80 st. C, po czym przechodzą przez kurtynę z farby akrylowej do malowania na gorąco.

hitmebaby(Q) czy macie jakieś pokazowe ale prawdziwe gospodarstwa gdzie można na żywo zobaczyć płytę i porozmawiać z gospodarzem? Kiedyś takich reklamowaliście.
EkspertCembrit(A) Całe mnóstwo. Proszę o kontakt z RKS-ami celem podania konkretnych inwestycji. Na strona www.cembrit.pl w dziele inspiracje znajdziecie zdjęcia budynków z Polski.

DeeJay91(Q) jakie usterki najczesciej zglaszaja klienci uzytkowujacy eurofale?
EkspertCembrit(A) Nieprawidłowy montaż.

DeeJay91(Q) w jakich odleglosciach powinny byc rozmieszczone wkrety mocujace?
EkspertCembrit(A) Wkręty mocujemy na grzbiecie drugiej i szóstej fali na łatach, które rozmieszczone są w odległości około 1m.

wajdek85(Q) Teraz trudne pytanie, jakie są wady i na co trzeba uwazać montując i użytkując płyty eurofala
yacenty pytanie już padło - zapraszam do archwium czatu

DeeJay91(Q) czy eurofala wymaga jakiejs konserwacji po x latach?
yacenty pytanie już padło - zapraszam do archwium czatu

Patryk3802(Q) Witam
yacenty witamy

wiesmag(Q) mam zamiar podjąć modernizację dachu z pokryciem eternitowym-myślę nad eurofalą ,ale nie chcę zdejmować eternite,bo niby po co,takiego obowiązku nie ma i nie będzie,będzie obowiązek zabezpieczenia eternitu.mam dachy po modernizacji-a mianowicie przykręcone łaty na istniejący eternit i pokrytę blachą-myślę nad wyeliminowaniu łat i przymocowaniu eurofali bezpośrednio na eternit,czy zdało by to egzamin,czy wymiarowo by to podeszło,ciężar był by znośny,czy pomiędzy płytami coś nie będzie się działo-takie moje rozmyślania-było by to najprostrze rozwiązanie i mniej kosztowne-brak opłat utylizacyjnych.
EkspertCembrit(A) Obowiązek utylizacji jest do 2032 roku. Sugeruję wymianę starych płyt i położenie nowych na tych samych łatach. Będzie to najtańsze rozwiązanie. Jest to odkładanie w czasie czegoś co i tak będzie musiało zostać wykonane. Jednocześnie narazi się Pan na dodatkowe koszty – zdjęcia nowego dachu i położenia go jeszcze raz. Nie ekonomiczne rozwiązanie.

DeeJay91(Q) czy na eurofali nie beda tworzyc sie po paru latach osady takie jak w przypadku eternitu?
yacenty pytanie już padło - zapraszam do archwium czatu

muchamat(Q) czy eurofala nadaje sie też na domy jednorodzinne?
EkspertCembrit(A) Oczywiście. Niemal połowa dachów w Danii domó jednorodzinnych do właśnie płyty włókno-cementowe./Doskonale się prezentuje. Kolorowe płyty przyciągają uwagę, dachy są lekkie i nie wymagają zabiegów pielęgnacyjnych. http://agrofoto.pl/i...mbrit/dachy.jpg

razor275(Q) jaki jest okres gwarancyjny na EuroFale ?
EkspertCembrit(A) Żywotność materiału szacuje się na 50 lat. W Polsce gwarancja na EuroFalę jest 15-letnia.

DeeJay91(Q) czy tworzywo z ktorego wykonan jest eurofala jest przyjazne dla srodowiska i ziwerzat?
EkspertCembrit(A) Tak, jest przyjazne. Materiał jest naturalny. Głównym składnikiem jest cement.

gregorius(Q) Czy np. przy docinaniu kurzy się tak jak przy eternicie?
EkspertCembrit(A) Kurzy się tak jak w przypadku wszystkich materiałów na bazie cementu. Pył jest określony jako naturalny, mineralny. Żeby nie odcinać narożników polecam płyty NO/WO – już mają obcięte narożniki a cena jest ta sama.

eton(Q) a coś na kalenice jest? zeby zabezpieczyć?
EkspertCembrit(A) System dachowy EuroFala to kompletne rozwiązanie, które obejmuje gąsiory, wiatrownice, system montażowy, świetliki - doskonałe rozwiązanie na doświetlenie budynków, pomieszczeń.

DeeJay91(Q) czy produkowane sa nakladki np na laczenie eurofali na szczycie budynku?
yacenty pytanie już padło - zapraszam do archwium czatu

wiesmag(Q) czego więcej można się dowiedzieć o płytach elewacyjnych,jak to się montuje,jakie przestrzeni od ściany to wymaga?
EkspertCembrit(A) Płyty EuroFala można również mocować na powierzchniach pionowych na podobnych zasadach, jak przy dachach. W ofercie naszej znajdują się również płyty płaskie, fasadowe. O szczegóły zapraszam do bezpośredniego kontaktu z Cembrit-FB.

Patryk3802(Q) Jakie wymiary maja płyty? Fale są takie same jak w eternicie ? a montaż łat? w jakich odstępach jest?
EkspertCembrit(A) Płyty mają długości 2,5m; 1,8m; 1,25m; 0,625m. Amplituda fal jest taka sama jak w przypadku płyt eternitowych. Zasady montażu są takie same, jak w przypadku eternitu.

muchamat(Q) jak długo można przechowywać eurofalę na placu budowy?
EkspertCembrit(A) Płyty powinny być przechowywane najlepiej pod zadaszeniem, tak żeby wilgoć się nie dostała pomiędzy płyty w stosie.

DeeJay91(Q) czy wszystkie kolory sa w takiej samej cenie?
EkspertCembrit(A) Tak.

wajdek85(Q) na ile lat jest gwarancja? i co obejmuje
yacenty pytanie już padło - zapraszam do archwium czatu

Franek58r(Q) czy zajmujecie się zabieraniem eternitu
yacenty pytanie już padło - zapraszam do archwium czatu

lkc(Q) Czy na eurofali skrapla się woda od wewnętrnej strony budynku?
yacenty pytanie już padło - zapraszam do archwium czatu

hitmebaby(Q) Jak płytę należy ocieplić w przypadku stosowania zamiennie do eternitu na domku?
EkspertCembrit(A) Budynki mieszkalne docieplamy wełną mineralną. Ma najlepsze parametry izolacyjne i ogniowe.

hitmebaby(Q) dzięki za rozmowę. czas na mnie. jak będę wymieniał eternit to na eurofalę, ale to wiedziałem jeszcze przed czatem.
yacenty dziękujemy za udział

Patryk3802(Q) Czy taka jedna płyta wagowo jest lżejsza czy cięższa od eternitu?
yacenty pytanie już padło - zapraszam do archwium czatu

HubertOjdana(Q) siema...co tak dużo Was?? Chat z EXpertem moze ?
yacenty tak, rozmawiamy dziś o dachach i EuroFali

Franek58r(Q) czy pod eurofalę trzeba stosować folie?
yacenty pytanie już padło - zapraszam do archwium czatu

Franek58r(Q) gdzie produkowana jest Eurofala?
EkspertCembrit(A) Zakłady Cembrit S.A istnieją od 1968 roku, (dawniej Izopol) w Trzemesznie i od wielu lat słyną z produkcji pokryć dachowych. Chcemy być postrzegani jako lider branży włókno-cementowej w Europie i dlatego nasze działania są ukierunkowanie na promocję tej kategorii materiałów budowlanych. Tworzymy, produkujemy, kupujemy i dostarczamy na rynek produkty systemów dachowych, elewacyjnych skupiając się na włókno-cemencie. Jesteśmy jedynymi producentami takich wyrobów w Polsce. Jesteśmy częścią Cembrit Holding A/S, co otworzyło nam rynki zbytu w całej Europie.

wiesmag(Q) więc co z tą elewacją-lub moim pomysłem modernizacji dachu-trudne pytania będą omijane?
yacenty pytanie już padło - zapraszam do archwium czatu - niestey ale jest duzo pytan i odopowiedz chwilkę trwa

wajdek85(Q) Jeżeli dzisiaj zamówiłbym płyty na 300m2 dachu, ile musiałbym mniejwięcej czekac na ich dostawę?
EkspertCembrit(A) W zależności od lokalizacji od kilku do 10 dni.

eton(Q) jak bardzo wytrzymałe są płyty świetlikowe, które macie w broszurze?
EkspertCembrit(A) Bardzo wytrzymałe. W moim regionie podczas gradobicia na żadnej inwestycji płyty nie uległy zniszczeniu.

piotrus19(Q) Jeśli dobrze pamiętam podczas montażu, w płytach były ścianane kanty płyt, czy to jest prawidłowe?
EkspertCembrit(A) Tak powinien wyglądać prawidłowy montaż. Oczywiście odpowiednie rogi.

DeeJay91(Q) czy po x latach eurofale mozna czyms malowac? jesli tak co polecacie?
EkspertCembrit(A) Z uwagi na zanieszyszczenia atmosferyczne, zatłuszczoną powierzchnię bardzo trudno jest dobrać odpowiedni materiał do malowania płyt tak, żeby uniknąć łuszczenia farby. Nasze materiały malowane są na gorąco przez co penetracja farby wchodzi w głąb struktury płyty i jest wytrzymała.

Patryk3802(Q) A czy eurofala nadaje się na pokrycie wiat?
EkspertCembrit(A) Nadaje się i doskonale się sprawdza.

Kibic122(Q) Witam
yacenty witamy

przemrolnik(Q) Witam serdecznie ;)
yacenty witamy

jerzy(Q) witam
yacenty witamy

jerzy(Q) czy dajecie gawarncję na swoje produtky jeśli tak to na ile lat ?
yacenty pytanie już padło - zapraszam do archwium czatu

HubertOjdana(Q) czy Eurofala spełni funkcję ściany bocznej w wiacie ?
yacenty pytanie już padło - zapraszam do archwium czatu

Franek58r(Q) czy mocno się nagrzewa?
EkspertCembrit(A) Przy dużym nasłonecznieniu, płyty z wierzchu są nagrzane, natomiast jest wyczuwalna różnica po spodniej stronie (chłodniejsza). Płyty bardzo dobrze izolują termicznie. Współczynnik lambda wynosi 0,04, tyle samo, co wełna mineralna skalna używana na docieplenia budynków.

dany(Q) dlaczego nazwa firmy została zmieniona z Izopolu na Cembrit, czy to nie odbiło sie na wynikach firmy?
EkspertCembrit(A) Dawny Izopol został przejęty przez duński holding. Firma posiada zakłady produkcyjne w całej Europie. Zakłady w poszczególnych krajach miały różne nazwy. Aby ujednolicić wizerunek firmy, została zmieniona nazwa na Cembrit. Wyniki finansowe, jak i postrzeganie firmy uległy wzmocnieniu.

piotrus19(Q) Pytań więcej nie mam, z pokrycia EuroFali na oborze w 100% zadowoleni, przyjazne dla środowiska, szeroka paleta barw, żadna płyta nie pękła, doskonałe wytrzymałościowo, podczas silnego deszczu ładnie szumi. Koleje budynki napewno będa przekrywane płytami EuroFala.
EkspertCembrit(A) Dziękuję, korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim naszym współpracownikom, a przede wszystkim klientom, którzy zaufali nam i kupując nasz produkt. Grono naszych odbiorców systematycznie powiększa się, przybywa również stałych klientów, którzy z roku na rok inwestują w swoje gospodarstwa i modernizują lub budują nowe obiekty stosując system dachowy Eurofala. Bardzo dziękujemy za okazane zaufanie dla naszych produktów dotychczasowym klientom.

HubertOjdana(Q) gdzie znajde archiwum chatu ?
yacenty jutro będzie widoczne w zakladce poświęconej czatom z ekspertami, znajdziesz?

gregorius(Q) W swojej ofercie macie również dachówki z materiełu użytego w EuroFali
EkspertCembrit(A) Mamy. W przypadku zainteresowania, proszę o kontakt pod numerem 602 603 175 - RKS Mariusz Warchałowski.

Franek58r(Q) a na obore to lepiej te przeźroczyste świetliki czy te drugie?
EkspertCembrit(A) Matowe. Lepiej się sprawdzają. Światło ulega zmiękczeniu, dzięki czemu dobrostan zwierząt jest zachowany.

Franek58r(Q) czy tylko Trzemeszno produkuje takie płyty w Polsce?
EkspertCembrit(A) Tak.

Franek58r(Q) można zobaczyć jak to produkujecie?
EkspertCembrit(A) Tak.

eton(Q) jak sie to zachowuje w kontakcie z ogniem, zapli sie ?
EkspertCembrit(A) Płyty są sklasyfikowane jako niepalne, posiadają klasę ogniową A1.

Franek58r(Q) a był kiedyś taki ruski eternit czy można go czymś zastąpić?
EkspertCembrit(A) Tak. Posiadamy w swojej ofercie odpowiednik tzw. 'eternitu przemysłowego' - wysoka fala.

eton(Q) w ciagu dnia ile metrów mozna połozyc?
EkspertCembrit(A) To zależy. Osobiście spotkałem ekipę, która położyła w ciągu jednego długiego, czerwcowego dnia 400m^2.

gregorius(Q) Mam nierówny dach, zagięcie na środku? Czy przy montażu płyta nie peknie w poprzek?
EkspertCembrit(A) Przy małych uskokach materiał powinien się poddać. Należy pamiętać, że płyty są zrobione na bazie cementu.

gregorius(Q) Czy długość, szerokość fali można zmienić, tzn. przy zamówieniu inne wymiary czy są one stałe?
EkspertCembrit(A) Wymiary są stałe.

Franek58r(Q) dziekuję za infromacje napewno jak bede robił remont to skorzystam z waszej oferty bo firma jest widoczna i budzi zaufanie
EkspertCembrit(A) Zapraszam do współpracy.

yacenty(P) Zbliżamy się do końca czatu - prosimy o ostatnie pytania!

dany(Q) dlaczego w Polsce gwarancja jest tylko na 15 lat chciaż żywotność eurofali szcuje się na 50 lat, czy to zależy od klimatu, a jak jest w innych krajach UE?
EkspertCembrit(A) Długość gwarancji jest uwarunkowana historycznie. W Anglii na nasze materiały gwarancja jest 30-letnia. Jako jedyna firma w Polsce specjalizujemy się w produkcji i sprzedaży pokryć dachowych na budynki gospodarcze (obejmujące obory, stajnie, chlewnie, kurniki) i przemysłowe, np. magazyny soli, galwanizernie oraz dachy budynków nad morzem. Dla przykładu obory - wilgotność do 80%, duże stężenie amoniaku. Rzadko które pokrycie dachowe sprawdza się w takich warunkach. Jako jedyni dajemy pełną gwarancję na materiał funkcjonujący w tak trudnych warunkach.

eton(Q) a jeszcze mam pytanie o wentylacje do budynków inwetarskich
EkspertCembrit(A) Dla właściwej wentylacji i utrzymaniu wilgotności w wymaganych granicach potrzebny jest wydajny system wentylacji kalenicowej. System dachowy Eurofala pozwala na prawidłową budowę obiektów inwentarskich z możliwością wykonania grawitacyjnej wentylacji kalenicowej z elementów naszego systemu dachowego. Rozwiązanie wentylacji kalenicowej przy użyciu Eurofali cechuje się prostotą i niskimi kosztami montażu.
EkspertCembrit(P) http://agrofoto.pl/i...it/kalenica.jpg

eton(Q) macie cos co pasuje do kształtu płyt?
EkspertCembrit(A) Posiadamy systemy dopasowane do kształtu płyt. Oferta w cenniku.

Franek58r(Q) a macie jakiś dekarzy którzy mogą założyć Eurofale?
yacenty pytanie już padło - zapraszam do archwium czatu

gregorius(Q) Jakiej musza być grubości łąty?
EkspertCembrit(A) Przy rozstawie krokwi ok 1m - łaty 4cm / 6cm.

EkspertCembrit(P) Każda zainteresowana osoba może liczyć na pomoc i doradztwo w temacie optymalnego unowocześniania lub budowy nowego dachu. Aby produkty włóknisto-cementowe były wykorzystane i użytkowane w jak najlepszy sposób, Cembrit udostępnia szeroki serwis projektantom, wykonawcom i końcowym użytkownikom. Nasi doradcy i specjaliści, zarówno w fazie projektowania, realizacji inwestycji, jak i użytkowania obiektów, służą pomocą, udzielając wyczerpujących informacji wszystkim zainteresowanym naszą ofertą. Deklarujemy wolę i chęć współpracy na wszystkich etapach użytkowania naszych wyrobów, to jest od momentu wpisania ich do projektu inwestycji poprzez ich wykorzystanie, a następnie ich użytkowanie. Dziękuję za aktywne uczestnictwo.
yacenty Pytania wyczerpały się, dziekujemy za udział w czacie zarówno Wam drodzy AgroFotowicze oraz Panu Ekspertowi, do zobaczenia na następnym czacie

Edytowany przez agrofoto, 09 wrzesień 2011 - 11:33.


Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
System dachowy EuroFala - czat z ekspertem - archiwum Dzisiaj, 01:53
  •  

Podobne tematy