Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 123kom

123kom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 20 sierpień 2011 - 14:16

Prasa Witam wszystkich,mam zamiar kupić używaną prasę do 25 tys.zł. i teraz zastanawiam się czy kupować polską sipmę czy coś z zagranicy.Prasa miałaby prasować głownie słomę i siano,może czasami sianokiszonkę.I teraz nasuwa się pytanie jaka ta prasa ma być:łańcuchowa,pasowa.walcowa(słyszałem że słabo prasuje słome czy to prawda).Prasa może być stało komorowa (120x120)Proszę o odpowiedzi i modele ,marki pras. :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa Dzisiaj, 11:13
  •  

#2 Share RsTe

RsTe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 14:33

Prasa bierz pasowa, dobrze slyszales ze walcowe nie chca prasowac suche slomy. ja bym bral zagraniczna polecam m.in. vicon czy jakos tak sie pisze..

#3 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 20 sierpień 2011 - 15:26

Prasa ja polecam ci John Deera 572. W spłdzielni mają i widziałem kilka razy jak ten sprzęt pracuje. Komputer jak i cała prasa prosta w obsłudze :D
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 20 sierpień 2011 - 16:20

Prasa Claas Rollant 46 walcowa. Bardzo wygodna i ma małe zapotrzebowanie mocy. Za 25 kupisz w idealnym stanie. Sipmy nie polecam, ale ludzie tym prasują.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 19:35

Prasa w pasówce bela nie powinna stanąć ;) Mi kilka razy stanęła ale winne były łożyska na wałku i ścinało :/ Co do walcowych to słoma musi być bardzo sucha żeby bela stanęła ;) U nas mają walcówki to belują na 2 dzień po koszeniu i bela nie staje