Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone D4 D5 D7

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:09

Amazone D4 D5 D7 Witam Bardzo proszę o pomoc Kupiłem siewnik Amazone D5 ale bez tabeli wysiewu i instrukcji obsługi. Od tego kogo kupowałem nie wie jak ustawić gdyż jest tylko handlarzem. Zależy mi wysiać 3 - 3,2kg/ha Ale niestety przy próbie kręconej przy ustawieniu najwolniejszych obrotów przekładni wysiewa mi 4,7kg/ha ;/ Na wspólne rolki wysiewające drobnego i normalnego wysiewu czy je trzeba przestawić? czy jak? Zasuwy lejek trzeba w jakiej pozycji trzeba ustawić? Posiadacze siewników D5 a nawet D4 proszę o pomoc... Chciałem siać jutro rzepak... Liczę na szybką pomoc z góry dziękuje. P.S do moderatora forum szukałem takiego tematu ale nie znalazłem więc jak by co proszę o przeniesienie:)
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone D4 D5 D7 Dzisiaj, 18:35
  •  

#2 Share master0608

master0608

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 21:23

Amazone D4 D5 D7 No rzepak sieje sie przestawiajac kolka wysiewajace na te mniejsze ;)

#3 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 11:05

Amazone D4 D5 D7 Kółka przestawiłem, wajchy ustawiłem na 2 i 18 denka na 0 i zasuwy na 75% otwarte i wysiewa mi 1,5kg/ha. Ale problem w tym że siewnik nie wysiewa mi równomiernie środkowe rolki sieją wiecej ziarna a krańcowe mniej bądź w ogóle. Jaki jest powód tego? W siewniku jest 4,7kg rzepaku, juz mnie nerwica bierze, kilkadziesiąt prób robiłem i g..no ! ;[ <_< <_< <_<

Edytowany przez Patryk3802, 17 sierpień 2011 - 11:07.

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share 26szcz

26szcz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 20:49

Amazone D4 D5 D7 witam mam siewnik amazone d7 SpecialII nie mogę sobie poradzić z próbą kręconą za każdym razem wychodzi inny wynik wyremontowałem skrzynie i dalej to samo się dzieje morze ktoś podpowie co za przyczyna

#5 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 21:00

Amazone D4 D5 D7 Dołączam sie do pytania D7 specjal 2 kurde szukam i szukam tylko instrukcja po niemiecku ja robiłem ciagle na oko ale i wkurzam sie ze za każdym razem nie jestem pewny czy tyle wysieje ile trzeba :)

zgadzam sie z postem pod moim ;/

Edytowany przez Vladoo1, 19 sierpień 2011 - 07:19.

#6 Share 26szcz

26szcz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 21:17

Amazone D4 D5 D7 mało tego próba kręcona wychodzi tyle co powinien wysiać a wysiewa mniej

#7 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 10:14

Amazone D4 D5 D7 A masz pewnosc ze dobrze kręcisz? W probie musisz uwzglednic rozmiar kola i rozstaw lejków (czyli ich liczbę). My do naszego mielismy kilka stron tabel dla roznych kombinacji, dla roznych zboz itp itd.

Ostatecznie jednak i tak wychodzi w praniu (byle tylko wiedziec ile razy kolem zakrecic). Poza tym nie kręć na świezo zaprawionym ziarnie, jesli zaprawiasz na mokro. Musi troche wyschnac, bo tez Ci wyjdzie inaczej w probie, a inaczej na polu.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share 26szcz

26szcz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 12:37

Amazone D4 D5 D7

A masz pewnosc ze dobrze kręcisz? W probie musisz uwzglednic rozmiar kola i rozstaw lejków (czyli ich liczbę). My do naszego mielismy kilka stron tabel dla roznych kombinacji, dla roznych zboz itp itd.

Ostatecznie jednak i tak wychodzi w praniu (byle tylko wiedziec ile razy kolem zakrecic). Poza tym nie kręć na świezo zaprawionym ziarnie, jesli zaprawiasz na mokro. Musi troche wyschnac, bo tez Ci wyjdzie inaczej w probie, a inaczej na polu.

ja to rozumie ze koło wchodzi w gre ale jak ja kręce 160 razy kołem a nie korbą to czy jest lejków 25 czy 21 to na ha ma wysiać tyle samo ale jest problem w tym ze kręcę na 10 arów i wychodzi na na rzepaku 4 kg na ha a pojadę w pole to wysiewa o 1kg mniej

#9 Share AREK5211

AREK5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 18:14

Amazone D4 D5 D7 Witam odświezę temat. Kupiłem siewnik Amazone D5 typ 25 i powiem szczerze że nie bardzo wiem jak go ustawić , chodzi mi o wysiew. dodam tylko , że jest to wersja z przekładnią tzw "trybową"

#10 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisany 14 luty 2012 - 18:09

Amazone D4 D5 D7

Witam odświezę temat. Kupiłem siewnik Amazone D5 typ 25 i powiem szczerze że nie bardzo wiem jak go ustawić , chodzi mi o wysiew. dodam tylko , że jest to wersja z przekładnią tzw "trybową"

cześć ale wysiew czego? mam kopie książki od d4 i d5,posiadam d4 też na trybach. tylko by pomóc musze znać jaką masz odległość między rurkami

#11 Share AREK5211

AREK5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 26 luty 2012 - 09:26

Amazone D4 D5 D7 Chodzi mi o wysiew podstawowych nasion - owies, jęczmień ,pszenżyto mój siewnik posiada 17 lejków rozstawionych około 14 cm.

#12 Share hanius47

hanius47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 12:25

Amazone D4 D5 D7

ja to rozumie ze koło wchodzi w gre ale jak ja kręce 160 razy kołem a nie korbą to czy jest lejków 25 czy 21 to na ha ma wysiać tyle samo ale jest problem w tym ze kręcę na 10 arów i wychodzi na na rzepaku 4 kg na ha a pojadę w pole to wysiewa o 1kg mniej

witam, ja posiadam również ten siewnik d7 specjal II 25 jestem zadowolony właśnie przerabiam belkę zagarniającą z zębów prostych na zęby jak w nowszych typach także po przejeździe pole zostaję idealnie prostę co ogromną rolę odgrywa później na wchodach,koszt takiego zęba wynosi 9 zł.od polskiego famarola i 8szt. wystarczy. polecam ten pomysł do poprawy jakości, a co do wysiewu pamiętać trzeba również o ciśnieniu w kole że w obu musi być równo i nie wiecej jak dwie atmosfery,i tu może być problem dlaczego w próbie kręconej tak a w polu inaczej. pozdrawiam

#13 Share wariattsw

wariattsw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 15:19

Amazone D4 D5 D7 Witam
Koledzy podałby ktorys z was jakies namiary gdzie mozna kupić w Polsce części do amazone d5 będę bardzo wdzięczny za odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share wariattsw

wariattsw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 19:38

Amazone D4 D5 D7 Witam
Koledzy podałby ktorys z was jakies namiary gdzie mozna kupić w Polsce części do amazone d5 będę bardzo wdzięczny za odpowiedz

Dodaj odpowiedź