agrofoto

Stan żniw na 30.07.2011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

powiat łukowski gmina Adamów

zaawansowanie żniw w mojej wsi oceniam na 0,1%

nadają pogodę do piątki pewnie coś się wykosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5338

powiat bialski

tak jak u wszystkich przez pogodę żniwa stoją w "wodzie", jedynie co w zeszły piątek było pogodnie to ludzie z lekka na "z górkach" wykosili


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podlasie. Okolice Hajnówki i Bielska podlaskiego

rzepaki w 70% skoszone

zboża 100% na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dykon ja bym się nie cieszył z tego powodu

lubelskie w okolicy rzepaki niektóre skoszone, jęczmienie ozime tez ale nie wiele osób miało a reszta zbóz stoi w polu :huh:


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

my dzisiaj mieliśmy w końcu coś ukosić, ale cóż znowu zaczęło padać i dzisiaj jest już po robocie ;[


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

U mnie również wszystko stoi, może dwa pola widziałem skoszone, nic więcej. Świętokrzyskie pow. Pińczowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz10238    0

u nas w świętokrzyskim nie ma deszczu od wczoraj.myśle że jak pogoda pozwoli to jutro skosze pszenice <jest równe pole> niestety więkrzość pól w moim terenie to góry i wzniesienia gdzie żaden kombajn nie wyjdzie trzeba poczekać z tydzień (świętokrzyskie pow. opatowski)

Edytowano przez lukasz10238

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Podlaskie, pszenżyto zaczęło nową wegetację,kiełki od 3mm do 20mm, pszenica zaczyna kiełkować , a białko i gluten idzie do nieba. ;[ Wilgotnośc pszenicy 24% na godz 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romeo1    0

Pogranicze śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego - żyto, pszenżyto, pszenica - zaawansowanie w zbiorach 0,0 %. Wszystko porasta. Nie ma mowy o ziarnie konsumpcyjnym z tegorocznych zbiorów i o materiale siewnym. W momencie, gdy to piszę pada deszcz. Początku żniw nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@krzysiekfarmer5 - a no w piątek kosili, groch i jęczmień, wczoraj widziałem jak ciągneli 2przyczepy szóstki tego jęczmienia, dzisiaj świnie już pewnie go jedzą, za suchy to nie był :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

ja dzis pierwszy raz wyjechałem 2 ha owsu skoszone


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

woj. mazowiecki

Dzisiaj 5 kombajnów wyjechało kosić rzepak i 4 z nich ulgneły. Ciągnikami ledwo powyciągali :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Woj. Kuj-Pom. Dziś kombajny młuciły co się dało.

Edytowano przez akaku

Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

U mnie jak narazie nie ma mowy o jakichkolwiek żniwach po ostatnich 3 dniowych opadach ;[ które ustały wczoraj gdzieś

tak koło południa.

Ten kto nie wykosił rzepaku przed deszczami to nie wiem czy coś jeszcze nakosi, a pszenica ta która jako pierwsza zaczęła dojrzewać cała czarna,:( ciekawe co z niej będzie.

Edytowano przez manik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Ten kto nie ma z czego zrobić śruty,to kosi ,ale to jest gnój.Planuję zacząć w sobotę,ale święto jest.Może w piątek ale raczej tylko kawałek .Najgorszy owies,bo na pół zielony od nowa.Myślę,że najlepiej poczekać na przyszły tydzień,niż cały rok truć krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

U mnie żniwa pełną parą. wczoraj pszenzyto, dziś pszenżyto i łubin, jutro i pojutrze żyto a owies za miesiąc bo odbił i zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Słońce sporo pomaga pszenicy, rano jeszcze ziarno dało się zmiąć, teraz da się ale mało co, jutro popołudniu można próbować, a w piątek to na całego B) Ale gorzej z ziemią, w niektórych miejscach nogi się zapadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Lubelskie , pow Parczew Gm. Siemień kto ma kombajn kosi co się da.

Ja skosiłem owies i jęczmień. Jutro albo piątek pszenżyto :)

Owies suchy ale jęczmień trochę wilgotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

U mnie żniwa zawsze się kończy na koszeniu reczki(gryki) a tu jeszcze nie zaczęte żniwa a dziś była gryka koszona przez znajomego, kombajn koleje na polu w jednym miejscu zrobił ale się nie zakopał, za to poległ df w rozwożeniu gnojówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem przy pszenicy to ziarno jest twarde i nie jest zbyt mokre ale ziemia w niektórych miejscach nie nadaje się do wjazdu kombajnem, myślę ze jutro trochę kombajnów ruszy w pole.

znam tego posiadacza DFa?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

dziś o 18 skończyliśmy żniwa, na jutro zostało tylko 2ha słomy zebrać


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj