Jareczeeek

Odmiany pszenżyta ozimego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Anetka1    255

sąsiad ma odmianę Borwo było piękne czy kupić od niego czy lepiej jakąs nową ale drogą odmiane bo on ceni po 50 a nowe po 180  w centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Na pasze drozej by sprzedal. Jak policzyc zaprawianie zwrot z agencji i jakosc(choc nie zawsze) to nie jest jakas wielka oszczednosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

sąsiad ma odmianę Borwo było piękne czy kupić od niego czy lepiej jakąs nową ale drogą odmiane bo on ceni po 50 a nowe po 180  w centrali

 

borwo spoko odmiana tylko tak ono ma piekny klos a nie zawsze sypie pieknie przyklad z tego roku wygladalo na conajmniej 6 7 ton a sypalo 4,5 tony z ha az wszyscy sie dziwili ze tak malo sypnelo ,2 lata temu taki sam przypadek był.

po 50 zł chce to bardzo tanio prawie 60 za paszowke by wział . a ktory rok z centrali on ma brane  jak swierze to bierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Na pasze drozej by sprzedal. Jak policzyc zaprawianie zwrot z agencji i jakosc(choc nie zawsze) to nie jest jakas wielka oszczednosc.

 

50 zł kwintal,powiedzmy że siejemy 200kg/ha

 

100 zł kosztuje nas hektar sąsiadowego zboża, zaprawa + ew czyszczenie jakieś 30 zł to niech będzie 130 pln

 

180 zł kwintal z centrali * 1,8 (bo zakladam żę kwalifikatu wysiejemy mniej) wychodzi nam 324 zł/ha, dopłata za do materiału siewnego na ten rok niecałe 100zł/ha jeśli mnie pamięc nie myli. Nie musimy czyścic i zaprawiać to 324-100 = 224 zł

 

na szybko licząc, kwalifikat wychodzi prawie razy drożej, jak sąsiad ma to ziarno pierwszy czy drugi rok po centrali to nawet bym sie nie zastanawiał 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108
Miał ktoś odmianę pszenżyta Dinaro bo mam ofertę z pobliskiej centrali nasiennej sprzedawca zachwala że bardzo dobra odmiana. Może ktoś ma doświadczenie z tą odmianą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

najlepsza odmiana jaka mialem od kilku, conajmniej 7 lat ..polecam kazdemu.. nawet na 5 klasie  dala ponad 5t..na torfach musialem kosic prawie 2 tygodnie później ponieważ  knowie byly zielone  ..ale za to polon rewelacja.. a i ogrom slomy  za kombajnem..dla mnie na chwilę obecna nie ma lepszej odmiany bo i sypie dobrze i mam slome ktora po w brew pozorom w tyk roku nigdzie nie wyległa.

 

Edytowano przez massa1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10
6 godzin temu, massa1994 napisał:

najlepsza odmiana jaka mialem od kilku, conajmniej 7 lat ..polecam kazdemu.. nawet na 5 klasie  dala ponad 5t..na torfach musialem kosic prawie 2 tygodnie później ponieważ  knowie byly zielone  ..ale za to polon rewelacja.. a i ogrom slomy  za kombajnem..dla mnie na chwilę obecna nie ma lepszej odmiany bo i sypie dobrze i mam slome ktora po w brew pozorom w tyk roku nigdzie nie wyległa.

 

Rozumiem że piszesz o avokado? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Ja tak samo mogę polecić tą odmianę na słabsze, mozaikowate gleby.

Jedyny minus to taki ze cieżko rośnie, krzewi się na glebach zwiezłych- zapewne przez bardzo grube ziarno i straszna susze w okresie siewu jak i ok 3 tygodni po siewie gdzie było dużo bryłek zbitej ziemi. 

Słomy jest bardzi dużo, jest sztywna, ale i tak wolałem minimalna dawka skrócić je dla pewności. Ziarno nie porosło , choć przed zniwami zaczeło duzo padać.

Bardzo długo leży na glebie , ale jak wystartuje to bardzo szybko nadrabia zaległosci.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32
2 minuty temu, pawelol111 napisał:

A w badaniach Avokado do d*py plonuje...

W 2017 było na 2 . miejscu w plonowaniu Wg COBORU, w 2018 juz gorzej. Kazdy region kraju ma inna ziemie, inne opady, temperatury- wszystko ma wpływ na plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, adamos012 napisał:

A co sądzicie o odmianie ROTONDO?

Super odmiana ale raczej na lepsze gleby, jedyny minus - szybko porasta. Sieję tą odmianę kilka lat i nie miałem lepiej plonującej

 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidko99    0

Witam macie jakieś sprawdzone odmiany warte polecenia?   woj.pomorskie

Edytowano przez Dawidko99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek9195    0

Ja w tym roku skosilem pszenżyto mieszane (trismart, maestozo, Rotondo) mniej więcej wszystko w proporcji 1do 1 i na średnim polu gdzie się nie położyło dało około 8 ton z hektara i to wcale nie na pierwszej klasie. Ogólnie z tego co rozmawiałem z bardziej doświadczonymi rolnikami to właśnie warto siać takie mieszanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj