Zaloguj się, aby obserwować  
pedro2

jak belujecie??

Polecane posty

Slawuss    1

Nie spadło do 8MPa dzisiaj o 12.30 sprawdzane. Zapchanie wykluczam bo prasa i ciągnik do niej podpięty jest nowy. Jedyne co może być tego przyczyną to belowanie (ok 20 balotów) ciągle dobijałem ciśnienie aby bele były bardzo zbite (aż siano przelatywało przez prasę i leżało na ziemi) i się właśnie zastanawiam czy przypadkiem nowego sprzętu nie rozwaliłem. Z tym odchylaniem będę miał okazję sprawdzić jak słomę będę zwijał, a co do uchylania komory to jak już trochę pojeździłem to nawet mi się nie uchylała wyczuwałem kiedy jest pełna :)


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
divad115    0

po co wy jeździcie szlaczkiem i po co co 20 metrów jedziecie w przeciwną strone i o o jakie dobijanie chodzi. Sory ale dopiero kupuje prasę i też nie wiem jak prasować


sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piottrek    8

Szlaczkiem się jeździ po to aby wychodziły równe bele. Można też jeździć prosto ale muszą być wtedy bardzo szerokie pokosy aby była jednakowa ilość materiału na podbieraku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Teoretycznie po 20 metrów ale jak trafisz że najpierw dużo materiału potem mniej na pokosie to musisz więcej jechać tą stroną gdzie wałek był cieńszy.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
divad115    0

a to nie można jechać cały czas pokosem jak ja mam naprzykład 500 metrowe pole ?


sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

divad jeździj jak chcesz a jak nie spodobają Ci się baloty to jeździj slalomem co 20m i wtedy zrozumiesz bo tłumaczenie Ci to jak opowiadać jak smakuje lizak <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

jak masz wąski podbierak(tylko na szerokość beli) to musisz mieć pokos na cały podbieracz. Jak szeroki podbierak to musisz patrzeć czy pokos jest odpowiedni do komory. Jeśli pokos jest węższy niż szerokość beli (czyli 120 cm standardowo) to musisz jeździć zygzakiem w obu przypadkach ;)

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek6674    0

ja mam zestaw c-360 + sipma 279/1 farma (czerwona) . mam pytanie do ilu trzeba dobijać słomę żeby póżniej w stosie się nie zgniotła??

Edytowano przez tomek6674

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

moim skromnym zdaniem przy c-360 bedzie ciężko tak złomocić słomę żeby się w stogu nie zleżała a jeśli już to prawie do oporu ciągnika. Kupiłem od gościa kiedyś słomę po kronie 135 lub podobnym pracującym z jd 80 konnym, to było po zimie i też były wypłaszczone, a jak mówił bił ile mógł sorki jeśli się mylę :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMily    0

Myślę że to nie jest dobrze jesli to nowa prasa moja jest z 98r i chodzi przy zetorze 5211 i wskazówka schodzi dosłownie centymetr dwa. Wiesz mam znajomego który się zajmuje troche prasami i on twierdzi żeby sprawdzić zawór blokujący w prasie czy dobrze trzyma trzeba przy podłączonej hydraulice oczywiscie nabic cisnienie do konca i zostawic prase na noc z nabitym cisnieniem zgaszonym ciegnikiem. Jak sprawdzisz rano to wskazowka powinna byc w tym samym miejscu bo zawor powinin byc ciagle zamkniety. Jezeli spadnie to oznacza ze zawor jest nieszczelny i cos trzeba z tym robic. U mnie przez calą noc spada o centymetr moze nie caly nawet.

Małym zetorem ciągniesz ?? W słomie to nie ma problemu ale w sianokiszonce no to już hard.. :D Ja prasuję Belarus 892 turbo + Z279/1 Farma II i wiadomo bez problemu idzie.. Jeżdżę wężykiem co 20 metrów jak koledzy obroty wałka 540 prędkość od ok 7 km/h a w słomie do 12 B)

Edytowano przez MrMily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Tak ciągne małym zetorem prasę agro 1200 odpowiednik sipmy z279 tylko z 98 r. tyla żę podbieracz 1,2m więc zadużo wężykować nie muszę. Ten zestaw już od 4 lat bez awaryjnie jeśli chodzi o ciągnik a w prasie tylko dwa łożyska na łańcuchu i dwa zęby w podbieraczu. przy dobijaniu ma trochę ciężko ale ogólnie jest gitara bardzo sprawnie idzie dużo tego nie robie kiszonka około 120 bel słoma 30 - 40 bel. Obok mnie gość beluje c-360 3p tylko że farmą I, i u niego to jest hard bo przy dobijaniu gubi obroty, zdycha i kopci a moc niby ta sama warunki porównywalne i przez 3 lata z prasą robił kapitalke ciągnika i mówił że znów zaczyna brać olej. Ilośc pracy zestawu podobna jak u mnie.

Edytowano przez noris2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

A więc tak wczoraj zacząłem żniwa i również próbowałem sił w słomie. Efekt bardzo zbite bele w jednej w ogóle nie było widać rdzenia. Prawdopodobnie było to spowodowane ilością słomy +obr silnika, czy ok 1800 to za dużo? Zestaw forterra+ classic jak ktoś nie wie

 

EDIT: Wiecie gdzie jest kalamitka do podajnika (to co odbiera materiał od podbieracza)

Edytowano przez Slawuss

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

koledzy wytłumaczcie mi jak to jest z tym prasowaniem na 100 obr. :) mam mtz 82 i prasuje na 540 a gdfzies czytałem że jak dam na 100 i obroty powyżej 1500 RPM to mi przekładnia na prasie pojdzie ;p I moje pytanie takie jakimi obrotami silnika prasować na 1000 obrotów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek6674    0

mam jeszcze jedno pytanie czy w prasie 279/1 (czerwona) można skrócić łańcuch zwijający ten co chodzą na tym łożyska jeśli się da to jak to zrobić (sory jeżeli jest już z tym temat) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

zetor 6211 MF-562 siano, sianokiszonka 4-5 polowa słoma 1 szosowa. (daje rade :D ) obroty od początku do końca 2200-2400 obr.

Edytowano przez piotrek6211

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj