Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

652 odpowiedzi na ten temat

#321 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 15:56

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Czy waszym zdaniem 45 tyś brutto za KONGSKILDE EcoLine 300 (3m) z redlicami talerzowymi, hydraulicznymi znacznikami i ścieżkami to ździebko nie za dużo (takie mam odczucie)? Na tyle mi wycenili ten siewnik i niby już z rabatami.
Kilka tyś więcej i wychodzi POTTINGER w takiej samej specyfikacji.

Ja kupiłem taki siewnik niedawno. 6 - 7 tys możesz śmiało targować. Dzwoń do kilku dilerów. Transport dzisiaj to nie jest problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Dzisiaj, 11:55
  •  

#322 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 22:23

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Witam
Warto zmienić sprawnego Poznaniaka na jakiś stary zachodni siewnik?

#323 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 18 styczeń 2013 - 22:25

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Taki stary zachodni siewnik może być znacznie lepszy niż nowy polski więc co tu mówić o równie starym poznaniaku.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share zaglub

zaglub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 20:06

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] ja jestem przed zakupek siewnika i pewnie bedzie to Kongskilde 3 m z redlicami talerzowymi pojedynczymi, hydraulicznymi znacznikami i ścieżkami technologicznymi ale mam pytanie odnośnie zespołu dogniatająco - kopiującego bo taka przyjemność kosztuje koło 8-10 tys. i nie wiem czy jest to warte uwagi, jaka jest różnica w wysiewie i wschodach z tym zespołem i bez tego. Prosiłbym o jakieś opinie .. A i siewnik bedzie z hydropakiem - agregat agromasz z talerzówka z packerem.

Edytowany przez zaglub, 19 styczeń 2013 - 20:23.

#325 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 21:45

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Kółka dogniatające są dobre przy użyciu agregatu aktywnego lub przy bardzo dobrej uprawie. Inaczej po wjechaniu na grudę koło wyciąga całą redlicę z ziemi.... . Przy dobrej uprawie talerze są zbędne, więc moim zdaniem albo zwykłe redlice z kołami dogniatającymi albo talerze bez kół. Jak masz gleby mozaikowate to przy talerzach warto zastanowić się nad ogranicznikami głębokości.

#326 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 27 styczeń 2013 - 14:31

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Jeśli to ma być używany siewnik 3m to jednak skłaniał bym się za siewnikiem zachodnim, może być Amazone D7, D8, D9, zależy kto i jakim budżetem dysponuję. Ja osobiście mam D8 Speciall. Sprowadzony z Niemiec do końca serwisowany, opona jedna to może sezon wcześniej kupiona, zęby wszystkie u grabek wymienione. Próbę kręconą można wykonać bez utracenia żadnego ziarenka, do tego dochodzi dokładny i równomierny wysiew, to mówi samo za siebie :)

Edytowany przez jaco25, 27 styczeń 2013 - 14:35.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#327 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 19:28

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] jaco25 widzę że jesteś również z Podkarpacia, powiedz mi czy sam sprowadzałeś ten siewnik czy ci ktoś przywiózł bo sam szukam coś takiego sprowadzonego w dobrym stanie

#328 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 10:22

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Siewnik kupiłem w woj. Lubuskim, gość u którego kupiłem od razu mi przywiózł. Siewniki sprowadza z pierwszej ręki od gospodarzy z Niemiec. Jak chcesz nr. tel. to pisz na gg postaram się odpisać.

#329 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 13:24

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Rolnik1111
Warto zamienić, Poznaniakiem starszym nigdy tak równo nie posiejesz jak starszym Amazone. Wiem co mówię bo siałem tym i tym. Kupiłem D8 to nie ma nawet co przytykać. Próbę kręconą robisz do rynienki co ułatwia w dużej mierze prace, w Poznaniaku się na beton ziarno sypało a potem trzeba było zamiatać. Moim zdaniem ,,stary zachodni" nie znaczy zdezelowany tylko trzeba szukać :D

#330 Share Leszek1953

Leszek1953

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 luty 2013 - 07:57

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] planuje kupiś siewnik 3m. Agregat z hydropakiem przyjeżdża za 4 dni, a siewnika nadal nie ma. Mam MTZ 920.3 udźwig na tył to 3,4 tony pomóżcie mi wybrać odpowiednio ciężki zestaw. Jest możliwość kupna famarola z 96r z tym że on waży 530 kg - dorzućmy do tego ten agregat uprawowo siewny i mam wrazenie że rusek tego nie podniesie. Głównie chodzio to by podniósł rozłożony zestaw i nie stawał dęba. Wiecie może ile waży FIONA? coś lekkiego by się przydalo ze ścieżkami oczywiście i na olejowej skrzyni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Sherlock

Sherlock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 luty 2013 - 09:49

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Siewnik 3m wg mnie dobry tu będzie Amazone D7.

#332 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:02

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Witam, mam pytanie odnośnie siewnika, Waham się pomiędzy zakupem siewnika Kongskilde eco line 3m (siewnik roku 2012) a Nowym Amazone d9 nie znam symbolu w kazdym razie chodzi o nowy siewnik na REDLICACH STOPKOWYCH,

Cena Konsgskilde 28tys. netto cena w 2012 rok w tym niby ma byc ciut drozszy dokładnie sie jeszcze dowiem co do wyposazenia:
podest
sito w skrzyni
znaczniki hydrauliczne
sciezki automatyczne
komputer sterujacy
redlice powschodowe - nie jestem pewny czy wliczone w te cene

Amazone nowy 3m 26tys. netto
podest
sito w skrzyni
znaczniki hydrauliczne
sciezki automatyczne
i zamiast komputera jest jakis sterownik pelen automat tylko trza ustawic szerokosc rozsiewacza/opryskiwacza
redlice powschodowe + 4tys.

pojade jeszcze je obejrzec dokładnie i dogadac co i jak z cena mniej wiecej tak to wyglada po pytaniach o cene

który z nich byscie doradzili stary poznaniak ma juz 30 lat i prosi się o emeryture

jezeli ktos sie orientuje proszę o odpowiedzi

Pozdrawiam

#333 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:09

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] oglądałem oba siewniki bo miałem kupować, z tych dwóch bardziej mi się podobał Konsgskilde , wydaje mi się solidniej wykonany, no i polski, jeśli będziesz miał możliwość to zainteresuj się siewnikami kuhna, są bardzo ciekawe, tyle że ta cena, Konsgskilde ma jeszcze możliwość wzięcia znaczników automatycznych, nie hydraulicznych, fajna sprawa

Edytowany przez malkolm, 28 luty 2013 - 21:11.

#334 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 19:56

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Witam:) czy ktoś z was użytkuje siewnika SULKY TRAMLINE ?? Próbuje wybrać siewnik do zakupu i mam spory dylemat... ogladajac siewniki z Unii odchodzę od chęci zmiany swojego AMAZONE D8. Interesuje mnie siewnik o szerokości 3 metrów. Prosiłbym o jakieś opinie, porady.. Z góry dziekuje!

#335 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 28 marzec 2013 - 05:12

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Jakbym miał Amazone D8 to w życiu bym nie spojrzał na siewniki z Unii hehe :P
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#336 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 07:31

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] ja mam D7 i nie zamienił bym go na unię

#337 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 07:57

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] też tak sadzę ,, po oględzinach nowego poznaniaka czy poloneza ... ale za to ogladając nowego AMAZONE D9 uśmiech na twarzy się pojawia:)

#338 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 09:20

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] oglądałem w tamtym roku nowego d9 na targach i niczym miłym mnie nie zaskoczył a wręcz przeciwnie, wygląda bardziej tandetnie niż nasze staruszki

#339 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 11:19

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] jedynie cena trochę zaporowa:P d9 30 na talerzowych redlicach, znaczniki na środek ciągnika, elektryczne ścieżki , i parę takich bajerów i 45000 zł netto.... sulky w podobnej specyfikacji tez ma bardzo podobna cenę,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 17:22

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone] Chłopaki zastanawiam się nad kupnem siewnika z redlicami talerzowymi i myślałem tylko o d8,ale nasuwają się wątpliwości wypracowanych redlic.A może by tak zamiast używanej amazonki kupić nowy siewnik z agromaszu z kółkami dogniatającymi? wszystkie części dostępne na miejscu za rozsądne pieniądze. Mam dwa pługi obrotowe i złego słowa nie mogę o nich powiedzieć.Użytkuje ktoś taki siewnik? Co o tym myślicie?

Dodaj odpowiedź