Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żniwa 2011

1000 odpowiedzi na ten temat

#661 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 12:00

Żniwa 2011

ludzie przestańcie tyle narzekać bo się czytać już tego nie chce..... jest deszcz to będzie i pogoda przecież jeszcze nawet sierpień się nie zaczął ja nie pamiętam takich wczesnych żniw zawsze się zaczynało kolo 6 sierpnia a tu dopiero lipiec.....

To przyjedź do mnie i zobacz jakie zboże ma kły w sumie to już są liście. Nawet jak przyjdzie upał to co się zbierze po 2 tony z hektara a reszta pójdzie w słomę. I jaka wartość będzie miało to ziarno.

Edytowany przez damian40000, 30 lipiec 2011 - 17:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żniwa 2011 Dzisiaj, 20:58
  •  

#662 Share zimnyLECH

zimnyLECH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 12:09

Żniwa 2011

ludzie przestańcie tyle narzekać bo się czytać już tego nie chce..... jest deszcz to będzie i pogoda przecież jeszcze nawet sierpień się nie zaczął ja nie pamiętam takich wczesnych żniw zawsze się zaczynało kolo 6 sierpnia a tu dopiero lipiec.....

Chomik ty sie lepiej schowaj z tymi swoimi wypowiedziami.

#663 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 12:11

Żniwa 2011 Zależy gdzie... u mnie żniwa powinny być od 25 lipca więc mów kolego za siebie. Ludzka praca idzie na marne, ziemniaki w wodzie, zboże porasta, opada, rzepak na ziemi. Nie narzekać... a co, cieszyć się mamy?

#664 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 12:21

Żniwa 2011 U mnie również już najwyższy czas na żniwa, zwłaszcza jęczmienie powinny być już wszystkie pokoszone. A co jest najlepsze, jeszcze masa rzepaków w okolicy stoi.. Wczoraj jeden wykosił kilka hektarów z wilgotnością ok20%, teraz będzie przerzucał i dosuszał, ale co miał zrobić jak już wylatuje? I tak tylko ok 1tony z ha omłócił, wprawdzie nie był to super rzepak bo i na słabych glebach, ale w normalnych warunkach sadzę że ok 1,5tony/ha by miał.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#665 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 30 lipiec 2011 - 12:22

Żniwa 2011

W mojej okolicy zazwyczaj 22 lipca zaczynały się duże zniwa i to bez różnicy czy 20 lat temu czy kilka lat temu (dobrze znana mi i rodzicom którzy opowiadają jak to było kiedys data , bo dzień moich urodzin) .

A w tym roku ? w tym roku 28 lipca ludzie dopiero rzepaki definitywnie skończyli młócić :mellow:
Duże zniwa powiny trwac conajmniej od tygdnia ...

Najgorzej mnie wkurza ze zniwa mozna powiedziec nie zaczęte a ksiądz juz ogłasza kiedy będą dożynki :lol:

Ale masz trochę racjii , przeciez są tacy którym powódz czy susza zabrała wszystko ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#666 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 30 lipiec 2011 - 12:29

Żniwa 2011 coś chomik błysnął;) kraj nie jest jednorodny pod względem klimatu, a co za tym idzie terminu zbioru

Żniwa w zeszłym roku zaczęły się u nas 3 sierpnia, ale powinny się w tym roku zacząć około 25 lipca, niestety tylko leje z jednodniowymi odstępami czasem.
Efekt jest taki, że pszenżyto zrosło, pszenica już też zaczyna, jęczmień mimo że stojący był, to nawałnice go pomięły, i też już jest kilkanaście cm od gruntu.
Jeszcze nie jest tragicznie ale przynajmniej u nas zapowiadały się niezłe plony jeszcze w połowie lipca, teraz jak przestanie lać to będzie dobrze jeśli chodzi o wielkość plonu, ale jeśli chodzi o jego jakość to już nie

trudno się mówi, na pogodę nie mamy wpływu, taki to już fach

#667 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 12:44

Żniwa 2011 I kolejny rok z rzędu jakość ziarna będzie pozostawiała wiele do życzenia ;)
... i co się dziwić ludziom którzy zaczynają zniwa wczesno , jak najwczesniej - w końcu już drugi rok z kolei kto nie złapał pszenicy i ozimin na samym początku ten zbierze czarne a nawet porośnięte ziarno :(

#668 Share qba

qba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 13:31

Żniwa 2011 wczorajsze zyto miało liczbe opadania 90 a od dzisiaj znow pada niewiem co to bedzie

#669 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 13:56

Żniwa 2011 Czytając posty doszedłem do wniosku ze niektórzy tu piszący i tak maja dobrze . Na wschodzie Polski w moich stronach to wczoraj dopiero rzepak zaczęli kosić ,zboże stoi nie ruszone :( A dziś pada :(

#670 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 15:20

Żniwa 2011 i wy wszyscy myślicie że tym swoim wiecznym narzekaniem to pogoda nagle się poprawi?????

że kraj nie jest jednorodny to ja dobrze o tym wiem... ja jestem tego zdania że natura i stwórca wiedzą co robią bo od nas ludzi najmniej tutaj zależy, to jest warsztat pod chmurką jak to się mówi i trzeba czekać na pogodę wszyscy jesteśmy w podobnej sytuacji nie mówię tutaj że jest dobrze ani że jest źle ale naszym wiecznym polskim narzekaniem nic nie wskóracie!!!!!

Będzie słońce to będziemy zbierać to na co nam pozwoli i tyle prosta sprawa.... mi tam w sumie się do żniw się nie spieszy rzepak zebrany miał około 12 procent ale za to te dwa procent jest cięższy o wodę.... groch jeszcze nie za dojrzały a pszenicę dopiero w lipcu jeszcze od grzyba pryskałem więc zielone i trzeba czekać kto zadbał to będzie miał co zbierać

wszyscy jak zwykle narzekali na rzepaki bo sypią 2 tony a mój zadbany i doglądany dał mi 4 tony i do tego mam uznane 15 procent gradu....

kiedyś były żniwa i pogody było 2 -3 tyg słonecznej to się zbierało każdy miał czas a niestety teraz pogoda i świat się zmienia i trzeba się do tego dostosować i robić swoje wtedy kiedy można i być dobrej myśli bo to połowa sukcesu a nie narzekać i psioczyć na wszystko i na wszystkich że to nie tak że to źle....

Edytowany przez chomik111, 30 lipiec 2011 - 15:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 lipiec 2011 - 15:33

Żniwa 2011 Lubelskie-deszcz,deszcz,deszcz...,ta pogoda już mnie zaczyna wku...-denerwować .Jak tu się nie martwić i nie złościć? jak w tamtym roku musiałem kupić 100% zboża do siewu z centrali bo to co ukosiłem nie bardzo nadawało sie dla świń ,a nie mówiąc na mąkę na chleb .W tamtym roku było o tyle lepiej że było kilka dni słonecznej pogody i komu nie zachciało się jechać na usługę do koszenia to miał szansę zebrać ładne zboże,a w tym roku co ?,kombajn stoi w garażu zatankowany do pełna i gotowy do pracy a tu pada i pada .Kilka dni nie padało to miałem plan dzisiaj kosić pszenicę,a od rana znowu pada.Jak sprawdzam prognozę pogody dla mojej okolicy to płakać się chce- do wtorku deszcz,środa czwartek i piątek słoneczne a w sobotę znowu pogoda barowa ;[ .
Ludziom z miasta to dobrze,ich jak woda w domu nie podtapia to nie myślą o pogodzie ;) ,a na wsi jak nie susza to deszcz i zawsze wiatr w oczy :( .

#672 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 16:30

Żniwa 2011 Tak ! a w TV nawet już o tym nie wspominają ;) kiedyś jak "państwo" miało PGR to społeczeństwo było uświadomione i czuło się odpowiedzialnym za plony jakie rolnicy zbiorą bo wiedzieli ,że od tego zależy ich byt ! A teraz nie dość ,że rząd i państwo "leje" na rolników to jeszcze reszta społeczeństwa <_<
... nie wspominając juz o niebie ( :lol: )

#673 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 17:08

Żniwa 2011 do @chomik111 kolego chyba cie ponosi za bardzo to ze ty miales 4t to nie znaczy ze inni nie dbali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko nam juz na jesieni nie udalo sie zasiac bo warunki nie pozwoliły!!!troche kolego zastanow sie co mowisz!!!!!!!!!!!

#674 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 17:26

Żniwa 2011 do @chomik111 kolega mądry bo rzepak zebrał a ja np. nie mogę wjechać bo ciągle pada a wilgotność mierzona 19% na moim mierniku a u nich to ponad 20% byłoby !

#675 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 30 lipiec 2011 - 19:57

Żniwa 2011 Wczoraj wykosiliśmy 4ha pszenicy odmiana Bogatka przedplon ziemiaki sypała 7,5t/ha wilgotność 14,2%.Dzisiaj słota woj .Opolskie :(

#676 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 lipiec 2011 - 20:23

Żniwa 2011 całą noc pada , cały dzień pada i ma padać do wtorku a najgorsze że w środku tygodnia ma być 3 dni bez deszczu a puzniej znowu opady.

#677 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 20:26

Żniwa 2011 Jak myślisz, da rade wjechać przez te 3 dni słońca w zboże?

Edytowany przez SipmaZ224, 30 lipiec 2011 - 20:29.

#678 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 lipiec 2011 - 20:37

Żniwa 2011 obawiam sie że nie. Już wczoraj mało nie ugrzązlem kombajnem a dzisiaj w dołkach tyle wody ze ,,kajakiem można pływać".

#679 Share Marcincc360

Marcincc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 20:57

Żniwa 2011 Ja już skoćzyłem kosić u siebie zaczełem 16 lipca a skończyłem 29 lipca
Podsumowując to plony obfite jak na taki rok ;))
Pozdrawiam
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share pawel101210

pawel101210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport,Muzyka

Napisany 30 lipiec 2011 - 22:28

Żniwa 2011 u wujka na wsi to woda na polach po kostki tam gdzie niżej :( nie da rady wjechać w drugi pokos ani w żniwa bo mokro :( w kukurydze jak by wjechał to by ulgnoł to trzeba jeździć ręką na przyczepkę i na podwórku siekać sieczkarnią na zielonkę dla bydła :( może jak te 3 dni słoneczne dopiszą to się wymłóci to co się da :) i problem będzie ze słomą aby schła bo co jak te 3 dni kombajnowania całymi dniami i oczekiwanie na kolejne dni żeby była pogoda bo trzeba te 12 ha słomy zebrać to lunie deszcz i po wszystkim :( jeszcze dzierżawy jakieś dojdą pewnie i od ludzi wujek weźmie trochę słomy to będzie na pewno jakieś 15 ha do zbierania słomy , oby tylko od poniedziałku tydzień lub dwa nie padało to trochę drugi pokos będzie zebrany i żniwa zakończone :) a później to już bez obaw tylko obornik pod koniec sierpnia wywieźć , zaorać i czekać na jesienne zasiewy żyta :) ale znając pogodę to tak nie będzie :(
28.07.2009 - 28.07.2012r. Już trzy lata na AF :)