Skocz do zawartości

Zdjęcie

rozpoczęcie działalności

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, motoryzacja

Napisany 08 czerwiec 2011 - 16:43

rozpoczęcie działalności wiem że to może nie jest temat do przedziału ''jaki cignik wybrać '' ale to pilna sprawa. Niedługo bo za 10 dni kończe technikum rolnicze i będę się starał o "młodego rolnika" 75 tys. , z tym to se poradze ale gorzej będzie z kredytem preferencyjnym bez którego się nie obędzie i chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko przebiega, a ten kredyt to ma byc ogromna suma

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rozpoczęcie działalności Dzisiaj, 11:20
  •  

#2 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 16:54

rozpoczęcie działalności Cześć jestem w podobnej sytuacji co Ty. ile chcesz tego kredytu? ja potrzebuje około 200 tyś zl

#3 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 17:12

rozpoczęcie działalności ja jestem chyba w gorszej sytuacji bo kredytu chciałbym z 800 tys.

muszę kupić ciągniki trochę maszyn wyremontować oborę i jeszcze dostawić kawałek obory a i jeszcze kupić 80 krów na mleko i co wy na to

#4 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 08 czerwiec 2011 - 17:45

rozpoczęcie działalności Kolega widze ma wielkie plany, a jak duże masz zamiar przejąć gospodarstwo? Bo wysokość zastawu pod kredyt musi coś pokryć. Sądząc po tym, że chcesz naraz kupić 80 krów to widać, że nie masz zbyt rozwiniętego gospodartswa. Kupowanie wszystkiego naraz i to na kredyt nie jest mądrym pomysłem, chyba że masz dużo ziemi żeby zapewnić pasze dla stada i masz rodziców z pokażnymi oszczędnosćiami :D Mam znajomego co podobnie jak Ty wziął wszystko naraz na kredyt. Kupowanie dobrze mu szło, ale teraz zaczyna sie spałacanie i z tego co wiem to już brakuje funduszy, bo z zakupionych 30 krów już kilka poszło nam mięso, a kupę gratów na podwórku które kupił też trzeba utrzymać. Na początku tego roku u mnie w okolicy już zlicytowano 5 gospodartsw po 30 ha i więcej bo na odsetki zabrakło, a nie były to słabe godpodarstwa mleczne,ale odbudowane już, tylko za bardzo chcieli sąsiadom pokazać jacy są bogaci i zrobili za duże zakupy :lol:

"KPK Kumurun Team"

#5 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 17:45

rozpoczęcie działalności

ja jestem chyba w gorszej sytuacji bo kredytu chciałbym z 800 tys.

muszę kupić ciągniki trochę maszyn wyremontować oborę i jeszcze dostawić kawałek obory a i jeszcze kupić 80 krów na mleko i co wy na to

w co ty chcesz się pchać? :blink: gdybym miał 0.8mln to postawił bym skromny hangar kupił bym kilka maszyn cnc, zaprogramowałbym, postawił bym przy nich byle kołka, później liczyłbym kase i wyjechałbym na ibize :rolleyes: a nie piątek, świątek i niedziela upierdzielać się w osranym bydle, ale to tylko moje skromne zdanie.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#6 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 18:16

rozpoczęcie działalności ludzie co wy gadacie u mnie we wsi jest jeden co kupił 3 ciągniki: john deere 5080, fendt 125km i new holland razem jakieś 650 tys. oprocz tego prasa rolująca welger lely 138 tys. kilka maszyn i obore wybudował . ma 100 sztuk bydła i 50 ha ziemi i ze spłacaniem daje sobie rade a jest tago prawie 2 mln i co wy na to.

#7 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 18:51

rozpoczęcie działalności Zapraszam Jakub do moich okolic to pokaże Ci ludzi którzy mają nie gorszy sprzęt i to bez kredytów. I co ty na to?

#8 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 18:59

rozpoczęcie działalności bo im rodzice na wszystko wypracowali wiec i maja napewno nie bylo tak ze ktos mial 10ha i nagle nie wiadomo z kad nabral maszyn i pola
wiec jesli ktos chce sie szybko rozwijac to bez kredytu ani rusz i teraz prawie kazdy rolnik ma jakis kredyt
ale 800tys to troche duzo ja bym sie mocno zastanowil nad tym bo to nie male pieniadze i nie latwo je oddac

#9 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 19:09

rozpoczęcie działalności No nie wiem czy rodzice. Jak startowali nie mieli dużych, nowoczesnych gospodarstw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share SuperSam

SuperSam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Koszykówka,bilard.

Napisany 08 czerwiec 2011 - 19:21

rozpoczęcie działalności Moim zdaniem na remont obory maszyny i krowy 800 tyś. zł to w miarę jeśli masz głowę na karku i dobrze rozporządzisz tą sumą to w ciągu około 2 lat wyjdziesz na plusie a może i szybciej . Musisz tylko wszystko dobrze trzymać w "kupie". Bo z większego stada krów można spokojnie się utrzymywać , takie jest moje zdanie .

#11 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 19:31

rozpoczęcie działalności 10 tys. zł na jedną krowę. Średnia wydajność to 7-8 tys. litrów czyli 560-640 tys. litrów mleka rocznie. Czyli w ciągu 2 lat na jeden litr mleka przypadnie 62-71 groszy kredytu bez odsetek. Do tego jeszcze koszty utrzymania krów, wyprodukowania mleka.

#12 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 19:46

rozpoczęcie działalności i prezesa banku również-czasy dosyć niespokojne-jednego roku lepiej a trzy do tyłu+aura nieciekawa i można się utopić w długu.ja jestem zdania rozwijać się ale powoli,bez dużych kredytów,dopomóc sobie kredytem owszem,a nie prawie cała gospodarka na kredyt-wtedy spółka z.o.o,ale tak dobrze nie ma-a niech choroba stado lub co gorsza kogoś z rodziny dopadnie-strach myśleć.nic na czarną godzinę nie odłożysz-bank wszystko z konta wyczyści.

#13 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 14:48

rozpoczęcie działalności tak sobie wczoraj myślałem że mogę wziąć 500tys kredytu i chyba mi wystarczy.Kupię jakiś nowy ciągnik za 150tys (poradźcie mi jaki, na 40ha 90km) za 150tys kapię jakieś potrzebne maszyny , a reszta na wyremontowanie obory i kupno krów , co wy na to ?

#14 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 17:58

rozpoczęcie działalności 150tys netto czy brotto za ciagnik ja bym na twoim miejscu wzial case jxu :rolleyes:

#15 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 07:13

rozpoczęcie działalności ta cena to brutto

#16 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 10 czerwiec 2011 - 20:24

rozpoczęcie działalności Jakub5080 A ile masz ha? I jak duże stado masz teraz.

"KPK Kumurun Team"

#17 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 20:33

rozpoczęcie działalności Case bym polecił xD nie żadnych farmatraców pierdół albo zetora jakiegoś nowego. A co do tych gospodarstw z dobrym sprzętem i bez kredytów to przecież unia daje jak coś u mnie jeden ma DF 2 160 koni i 100 koni nowe wszystkie maszyny sprzedał kupił nowe teraz kupuje kombajn DF nowa obora wszystko nowe xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów