Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Samojezdny

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pio3trek

pio3trek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Lokalizacja:niby podlaskie ale mazowieckie nie daleko od Siedlec

Napisany 06 czerwiec 2011 - 23:10

Opryskiwacz Samojezdny witam . czy warto jest się bawić w używane opryskiwacze samojezdne z zachodu czy lepiej sobie odpuścić i kupić coś nowego ciąganego/pół zawieszonego krajowej produkcji kasa jaką jestem w stanie poświęcić to do 50-60 tyś a idobrze by było ze by to było jakieś rozsądne rozwiązanie na 100 ha w nastawieniem na dalszy rozwój . opinie doświadczenia z poszczególnymi markami mile widziane ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Samojezdny Dzisiaj, 19:39
  •  

#2 Share hanssss

hanssss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 00:02

Opryskiwacz Samojezdny Samojezdny można kupic tak przy 500 h. przy 100 to chyba jednak za malo. .
JESTEM MARTIN :)

#3 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 00:12

Opryskiwacz Samojezdny ja bym bral nowy polzawieszany 2500-3000litrow....100ha spokojnie nim obrobisz, to tak jak 300litrowy na 10h, a zawsze bedziesz miec nowy http://moto.allegro....1647128142.html kolega ma ten na ponad 200ha i bardzo sobie chwali...napisze ci jego slowa:" po co trzymac kolejny silnik na kilka wyjazdow w roku, a czy ciagnikiem czy opryskiwaczem to jedna ch..."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 czerwiec 2011 - 08:21

Opryskiwacz Samojezdny tam gdzie byłem na praktykach był samojezdny opryskiwacz. Roblił w kilku gospodarstwach każde minimum 200ha (całość grubo ponad 1 tys ha). Używka będzie zajechana.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share pio3trek

pio3trek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Lokalizacja:niby podlaskie ale mazowieckie nie daleko od Siedlec

Napisany 07 czerwiec 2011 - 09:14

Opryskiwacz Samojezdny masz racje Nikita_Bennet ze może być zajechany ale czy nowe krajowe sprzęty wytrzymują więcej niż okres 5 lat bez remontu

#6 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 07 czerwiec 2011 - 13:30

Opryskiwacz Samojezdny a myślałeś o rozwiązaniu pośrednim :) zobacz u mnie w galerii - łączy zalety ciąganego z samojezdnym (oczywiście nie wszystkie) ale za dobre pieniądze możesz kupić jcb fastraca - z nabudowanym opryskiwaczem - 15 minut demontażu i masz ciągnik do innej roboty. a zwrotnośc 4ws i prześwit daje przewage nad ciąganym może wyjdzie nieznacznie poza budżet - ale masz gratis ciągnik co bywa pożyteczne -a pozatym łatwiej o części nawet używane do fastracka niż do samojezdnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Tomtu

Tomtu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Płyty winylowe ;)

Napisany 07 czerwiec 2011 - 21:44

Opryskiwacz Samojezdny No ja wyszukałem w tamtym roku opryskiwacz samojezdny Nodet z roku i tu mam problem bo są tam różne tabliczki 89r i 91r 2800l, 24m belka lance aluminiowe, napęd hydro komputer niestety bez klimy.
jak go kupowałem było pewne że pompa do wymiany i przy okazji zrobiliśmy cały remont
-nowa pompa
-nowy silnik hydro do pompy
nowe elektro zawory
-wszystkie węże nowe
- boczny rozwadniacz
-końcówki pryskające
właściwie cała instalacja była zmieniona to akurat robiła firma
- musiałem kleić zbiornik w paru miejscach
- naprawić chłodnice oleju
- dwie osoby pare dni go czyściło, przygotowywało do malowania
-i jeszcze pewnie parę rzeczy
i cały ten remont i zakup opryskiwacza zmieściłem się w kwocie którą podałeś
zadowolony jestem bardzo obrabiam 160 ha i po roku widzę prawie same zalety
praktycznie brak szkód przy jeżdżeniu w rzepaku niestety z dosuszaniem nie będzie tak fajnie przejazdy nie są zniszczone i praktycznie nie widać ścieżek
a rzepak w ścieżkach zrósł się i jest jeden łan i teraz kołami się zniszczy ale dokładnie jak będzie okaże się za pare tygodni.
co do zalet to jest za razem wadą bo mam belkę z przodu i widzę dokładnie jak pryskam.
ale wadą bo w czasie transportu po drodze jest trochę ograniczona widoczność ale jeżdżę dużo bo pola mam nawet 15km od domu no i szybkość poruszania po drodze to max 20km/h do zalet moge dodać 4 hydro silnik przejeżdżałem dość mokre tereny bez zająknięcia.

#8 Share darek9

darek9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 luty 2012 - 21:09

Opryskiwacz Samojezdny Witam bylem ogladac i chce kupic opryskiwacz EVRARD szerokosc 28 m pojemnosc zbiornika 3000L rok pr.1997 pszepracowane 3300mtg ; prosze o opinje o tym opryskiwaczu , na co zwrucic uwage pszy zakupie

#9 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 14:36

Opryskiwacz Samojezdny Gdyby bóg istniał to za Twoją ortografię zesłałby potop kolejny...

#10 Share radix8

radix8

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 22:24

Opryskiwacz Samojezdny

Gdyby bóg istniał to za Twoją ortografię zesłałby potop kolejny...

A to dobre ;)

#11 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 22:37

Opryskiwacz Samojezdny

Gdyby bóg istniał to za Twoją ortografię zesłałby potop kolejny...

bóg ?? Bóg istnieje, za jego ortografie potopu nie ześle ale za nie wiarę pewnie kiedyś tak . http://allegro.pl/op...2167339450.html co myślicie o tym opryskiwaczu ???? warto na 40ha ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 23:16

Opryskiwacz Samojezdny W teologiczne dyskusje nie będę się angażował, bo to nie czas i nie miejsce. O tym można rozmawiać tylko z ludźmi, którzy wyrośli z wymyślonych przyjaciół. ;)
A co do opryskiwacza to na 40 ha 600 litrów ma sens jedynie wtedy, gdy masz bardzo rozdrobnione zasiewy (3 ha ze zbiornika to trochę słabo). Na taki areał to już spokojnie się 1000-1200 litrów ciągane kwalifikuje (a znam ludzi którzy na takich hektarach mają opryskiwacze po 2000 litrów). Większy opryskiwacz to nie tylko więcej opryskanego pola z jednego zbiornika, to także bardziej ujednolicona dawka na większym obszarze. Nigdy nie dobierzesz tak samo dwóch zbiorników, zawsze będzie różnica w stężeniu. Przy 600-litrowym masz 3 ha, przy 1200 l masz już 6 ha opryskane dokładnie takim samym stężeniem. Dobierając opryskiwacz pomyśl jaki średnio kawałek będziesz pryskał, jeśli wyjdzie Ci, że 3 ha to bierz 600 l, jeśli wyjdzie Ci, że np. 5-6 ha bierz coś większego. A jak masz jeszcze pola spory kawałek od ujęcia wody, to przy cenach paliwa szybko zwróci Ci się różnica w cenie między zawieszanym a ciąganym.
Mam nadzieję, że wywód nie za długi i że pomoże, nie ma co się rzucać na coś taniego, tylko dlatego że jest tanie. W PKSach przecież maluchy nie jeżdżą, a na 40 hektarach musisz już mieć się czym rozwinąć.

Dodaj odpowiedź