Zaloguj się, aby obserwować  
husqvarna

Świece żarowe. C-330. Nowa instalacja. Problem.

Polecane posty

husqvarna    0

Cześć,

Wymieniłem wiązkę elektryczną w c330.

I w zasadzie wszystko działa ok.

Oprócz świec żarowych.

Tzn. w położeniu 1 przełącznika świec / rozrusznika, nie świeci się kontrolka świec.

W położeniu 2 w czasie rozruchu (gdy włączy się rozrusznik) kontrolka zaświeca się.

Nie wiem czy dobrze odczytuję schemat:

-zacisk 54 stacyjki łączy się z zaciskiem 15/54 w przełączniku świec-rozrusznika.

-dodatkowo widzę na schemacie połączenie zacisku 54 stacyjki z bezpiecznikiem nr 6.

Tylko gdy tak łączę to stacyjka świeci się (jest włączona) niezależnie od położenia kluczyka.

Gdy nie ma połączenia z tym bezpiecznikiem to stacyjka działa normalnie.

Ale w obu przypadkach nie działa kontrolka żarowych w położeniu 1.

Czy jest jakichś prosty sposób na sprawdzenie świec żarowych ?

Co może być powodem że nie działają mi żarowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

A sprawdzałęś, czy one nie zapalają kontrolki, a one sie grzeją czy one wogóle się nie rozgrzewają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do autora: połączenia masz wykonane prawidłowo. Tak jak piszesz zacisk 54 stacyjki do zacisku 54 przełącznika świece/rozruch, oraz z zacisku 54 stacyjki do bezpiecznika nr 5 i 6. Sprawdź czy masz prawidłowo podłączoną kontrolkę świec , oraz czy stacyjka jest sprawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husqvarna    0
Napisano (edytowany)

Wymieniając wiązkę elektryczną wymieniłem na nowy także włącznik rozrusznika/świec żarowych i stacyjkę.

Ten nowy włącznik wytrzymał kilka dni.

Przy próbie kolejnego odpalenia urwała się w nim sprężyna powodując chyba w tym przełączniku zwarcie objawiające się tym że rozrusznika nie można było wyłączyć.

Dobrze że zamontowałem sobie dodatkowo tzw. wyłącznik masy i dzięki niemu dopiero udało się "opanować sytuację".

Stary włącznik i stacyjka wytrzymały dobrych kilkanaście lat.

A ten ...kilka dni.

Teraz muszę jeszcze raz kupić włącznik i stacyjkę.

____

 

Aktualizuję post by podać przyczynę niesprawności:

-włącznik świec/rozrusznika był uszkodzony.

Po wymianie na nowy (podobno polskiej prod.) wszystko działa ok.

Edytowano przez husqvarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husqvarna    0

Odświeżam temat bo mam znowu problem:

-uszkodzeniu uległa tylna lewa lampa w C-330

-chwilowo ją wymontowałem by odizolować doprowadzone do niej przewody by się przypadkowo nie stykały i nie powodowały zwarć.

-problem polega na tym że teraz świecą mi się kontrolki zegarów bez względu na to czy kluczyk jest wciśnięty w stacyjkę czy wyjęty.

-ponadto przy próbie rozruchu gdy przekręcam przełącznik świec żarowych w położenie -->grzanie świec, to przepala się bezpiecznik od przerywacza kierunków, sygnału dźwiękowego itp.

-bez tego bezpiecznika kontrolki zegarów pala się tak jak trzeba czyli tylko po wciśnięciu kluczyka.

-nie działają kierunki bez względu czy ten bezp. jest czy go nie ma. (przed awarią lampy wsio było oki)

I teraz mam pytanie: czy może to oznaczać uszkodzenie stacyjki czy np. przerywacza kierunkowskazów ?

=========

Odłączyłem od instalacji przerywacz kierunkowskazów (elektroniczny od cinquecento) ale nadal problem występuje ten co opisany powyżej.

Czyli może być uszkodzona stacyjka ?

=========

Ponieważ nie mam miernika to próbuję podmienić każdy podzespół i tą drogą wyeliminować usterkę.

Dziś miałem możliwość podmiany sprawnej stacyjki.

I nic to nie dało objawy jak poprzednio.

Teraz muszę skołować od sąsiada sprawny przełącznik świece / rozruch.

Edytowano przez husqvarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Posprawdzaj napięcia na poszczególnych wyjściach stacyjki i wszystko będziesz wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj