Skocz do zawartości

Reklama

wilgotnościomierze do zboza

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
27 odpowiedzi na ten temat

#1 ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 08:52

witam mam zamiar kupic sobie wilgotnościomierz do zboza do około 1500zł - 2000zł jeżeli beda to nawet tansze. ale nic niewiem na ich temat. jezeli macie takie sprzety i orientujecie sie który jest dobry to doradźcie mi ..dzieki pozdro na allegro znalazłem 2

http://www.allegro.p...oza_ziarna.html
http://www.allegro.p...oza_ziarna.html    

i niewiem czy one dobre czy niee. może macie jakies inne propozycje?
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#2 elektrotech

elektrotech

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1394 postów
  • 21188625
  • Zainteresowania:Ursus C-325A

Napisany 29 sierpień 2007 - 13:12

najlepiej jak się wypowiedzą uzytkownicy co z podobnych mierników korzystają
(*)(*) (*) Andrzejku Zawsze Będę O Tobie Pamiętać (*) (*) (*)

#3 MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • 3495119

Napisany 29 sierpień 2007 - 15:33

Tego pierwszego dramińskiego raczej nie polecam. Przy pomiarze np.wilgotności kukurydzy są straszne rozbieżności. Dużo bardziej dokładne są wilgotnościomierze z młynkiem.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#4 ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 19:07

chodzi ci o ten drugi z rozdrabniaczem? a ta firma Dramiński sprawdzona jest czy moze masz jakies innego sprawdzonego producenta??? kukurydzy ja niemam i nie planuje wiec bede mieżył sobie tylko pszenice, rzepak i jęczmien
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#5 MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • 3495119

Napisany 29 sierpień 2007 - 19:17

Dramiński jest firmą sprawdzoną na polskim rynku i bardzo popularną. Sam miałem taki wilgotnościomierz jak ten pierwszy, ale niestety jestem zmuszony teraz kupić nowy (tamten się zepsuł). Tym razem będzie na pewno z młynkiem, tylko nie wiem jeszcze jakiej firmy i jaki model.

#6 coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2794 postów
  • 3709345
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery, samochody, radiokomunikacja cb i kf, komputery, muzyka z lat 80tych i 90tych, technika rolnicza :).

Napisany 29 sierpień 2007 - 19:45

Ja posiadam wilgotnościomierz z młynkiem z firmy Grene. Jestem z niego bardzo zadowolony. Dałem za niego 990zł dwa lata temu. Można go z łatwością wszędzie zabrać, ponieważ cały sprzęt jest w czarnej walizce :P.

#7 MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • 3495119

Napisany 30 sierpień 2007 - 10:54

Też mam zamiar kupić taki wilgotnościomierz. Ma bardzo dobrą cenę w stosunku do dramińskiego.

#8 coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2794 postów
  • 3709345
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery, samochody, radiokomunikacja cb i kf, komputery, muzyka z lat 80tych i 90tych, technika rolnicza :).

Napisany 02 wrzesień 2007 - 01:35

Polecam go właśnie ze względu na cenę- jego dodatkowe atuty (poza tymi które wymieniłem wcześniej) to metalowa obudowa, wskaźnik naładowania baterii, wskażnik temperatury. Dla mnie minusem jest brak podświetlenia wyświetlacza- w nocy trzeba podbiegać do ciągnika lub kombajnu i przyświecać sobie światłem.

#9 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5384 postów
  • 1277053
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 wrzesień 2007 - 13:45

wilgotnosciomierz??
tylko z mlynkiem - masz pewną informacje.
bawilem sie tym pierwszym draminskiego a pozniej takim z "mlynkiem" i ten z mlynkiem zawsze mial wskazania jak na skupach/elewatorach a ten pierwszy draminskiego zawsze mial 1-3% rożnicy.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • 8453917

Napisany 04 wrzesień 2007 - 20:00

ja mam wilgotnościomierz draminskiego dałem około 2000zł taki troche profesjonalny jest i zawsze podaje mi takie wyniki jak w elewatorach ma duży wyświetlacz i bardzo mało energi zużywa ogulnie jest git juz ze 200 zł na nim zarobiłem bo przyjeżdzają do mnie z okolicy żebym im zmierzył

#11 coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2794 postów
  • 3709345

Napisany 05 wrzesień 2007 - 10:25

Zobacz postlongerbycz, o Sep 4 2007, 19:00, powiedział:

ja mam wilgotnościomierz draminskiego dałem około 2000zł taki troche profesjonalny jest i zawsze podaje mi takie wyniki jak w elewatorach ma duży wyświetlacz i bardzo mało energi zużywa ogulnie jest git juz ze 200 zł na nim zarobiłem bo przyjeżdzają do mnie z okolicy żebym im zmierzył

To ile bierzesz za pomiar? U mnie jedek koleś z sąsiedniej wsi kasuje 5zł. Do mnie jak ktoś przyjedzie to robie to za darmo, podobnie jeden mój sąsiad.

#12 ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 18:07

u mnie gośc w elewatorze robi zawsze pomiary jak komus trzeba to kasuje 10zł ale to jes 15 km odemnie i wole miec swoj na miejscu . apropoooo on ma wilgotnościomież jakis całkiem innej firmy i mowił ze dał za niego 3400zł
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#13 coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2794 postów
  • 3709345

Napisany 07 wrzesień 2007 - 21:40

Zobacz postZetorPower, o Sep 6 2007, 17:07, powiedział:

u mnie gośc w elewatorze robi zawsze pomiary jak komus trzeba to kasuje 10zł ale to jes 15 km odemnie i wole miec swoj na miejscu . apropoooo on ma wilgotnościomież jakis całkiem innej firmy i mowił ze dał za niego 3400zł

Za tą cenę ten sprzęt może robi jeszcze inne pomiary niż wilgotność. Czytałem jakieś ogłoszenie w top agrar z wilgotnościomierzami co jeszcze robią próbę glutenu. Cena nie była podana.

#14 elektrotech

elektrotech

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1394 postów
  • 21188625
  • Zainteresowania:Ursus C-325A

Napisany 08 wrzesień 2007 - 07:44

no tak płacimy za pomiar jednorazowy,a co okaże się jak bedzie trzeba robić pomiary co 1 dzień??? jesli ktos ma duzo zboza chyba zakup jest wart inwestycji
(*)(*) (*) Andrzejku Zawsze Będę O Tobie Pamiętać (*) (*) (*)

#15 benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 20 październik 2007 - 19:30

nie rozumiem rolników ktorzy za pomiar wilgotnosci biora kaske!!!!!!!!!!!!!ludzie szanujmy sie troszke,jestesmy z jednej gliny ulepieni inni nas wykorzystuja nie robmy tego sami.

#16 kalu

kalu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 14:53

Panowie przymierzam sie do kupna miernika z tej firmy i taki model: DRAMIŃSKI Grain Master - miernik wilgotności ziarna z rozdrabnianiem próbki:) co prawda nie nalezy do tanich bo wychodzi 1800zł aczkolwiek chyba nie myli sie jak te zasypowe...pozdrawiam i licze na szeczera odpowiedź;)

#17 kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1645 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 19:30

może ktoś mi doradzi w jaki sprzet zainwestować?
chciałbym żeby był dość dokładny i najlepiej tani :P
Ma ktoś lepszą propozycje od tego z linku:
http://www.agri.dram...nianiem-probki/

#18 darekdd998

darekdd998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 09:34

Zobacz postkamil41, o 23 styczeń 2011 - 19:30, powiedział:

może ktoś mi doradzi w jaki sprzet zainwestować?
chciałbym żeby był dość dokładny i najlepiej tani :P
Ma ktoś lepszą propozycje od tego z linku:
http://www.agri.dram...nianiem-probki/

Witam z miernikami nie jest to taka prosta sprawa jak się komuś wydaje. Sam Posiadam kila takich samych i od znajomego nieraz biorę z młynkiem z tym że najpierw trzeba je skalować a to musisz robić na precyzyjnym. takim jakiego w skupach używają i ty niestety(firma ASONIK Super CHTM 2  ) takich używam i nawet na nich są nieznaczne odchyłki przykładowo 0,05 gdzie je się zeruje( kalibruje przed pomiarem). A jeśli chodzi o kręcioły to gdzie je będziesz kalibrował a niestety czasami trzeba. Podczas suszenia kukurydzy to po kilka razy więc tu z czystym sumieniem polecam ASonika choć koszt zakupu jest ok 800zł ale jak chcesz inwestować to polecam. Pozdro

Edytowany przez darekdd998, 03 lipiec 2011 - 09:51.

#19 Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 27 październik 2011 - 19:36

@darekdd998 jak długo używasz asonika i czy nie ma z nim problemów? Sąsiad posiada z tej firmy, porównywał go z trzema innymi to wyniki są prawidłowe nawet w kukurydzy bo właśnie do kuku potrzebuję wilgotnościomierza i zamierzam kupić asonika. Proszę o opinie jaki będzie najlepszy do kuku i czy polecacie asonika.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 październik 2011 - 19:49

Tez używam ASONICA i nie mam zastrzeżeń. Stwierdzam, że badanie robione metodą wagową jest dokładniejsze i że nie ma takiego ziarna jak gryka - w wykazie.

Zobacz także