Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka czy siano?

166 odpowiedzi na ten temat

#21 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 08 październik 2007 - 16:00

Kiszonka czy siano? Ja akurat prefuruje siano,bo u mnie wychodzi taniej i przy moim zywieniu bydla jest lepsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka czy siano? Dzisiaj, 18:04
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2007 - 16:14

Kiszonka czy siano? No a ja mam dylemat bo z jednej strony bele sianokiszonki są ciężkie przydał by się tur i chwytak do bel do tego oczywiście owijarka bo nie ma chetnych w okolicy na usługę no i folia, a przecież wszystkiego w sianokiszonke nie zrobie niech nawet 2/3, a siano i tak będe musiał robic więc to będzie małe wykożystanie sprzętu, w tym roku nie mam pogodnego sina bo pogoda była pod psem i odbiło już mi się na wydajności ale w tamtym roku wszystko wyschło super, do tego ja nigdy nie przewracm siana, no chyba że w suche deszcz wleje, a tak jak są zielone kłapcie to beluje i belka lekko się zagrzeje i ma miodowy zapach, napewno wzrosła by trochę wydajnośc ale i kwoty brakuje, a nie ma korytarza paszowego to zadawanie tej sianokiszonki bedzie ciężkie, a tak wogóle jak rozmawiam ze znajomymi co stosują sianokiszonke to faktycznie wzrost wydajności jest ale właściwie pokrywa koszty foli,paliwa i amortyzacji owijarki więc przy 15 krowach nie wiem czy się opłaca w to inwestowac

#23 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 październik 2007 - 17:02

Kiszonka czy siano?

owijarki więc przy 15 krowach nie wiem czy się opłaca w to inwestowac

my kupiliśmy sprzęt gdy mieliśmy 10 krów (15 dojnych dalej nie mamy) i muszę powiedzieć ze sianokiszonka jest o niebo lepsza od siana

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Zielonki na kiszonki zobacz »

•  

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2007 - 17:13

Kiszonka czy siano? Gazi a o ile wzrosła wydajnośc przy tej samej dawce paszy treściwej?

#25 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 październik 2007 - 17:24

Kiszonka czy siano? trudno powiedzieć bo wtedy nikt na to nie patrzył ale tak o ok 25-30% ale jaki "komfort" pracy czas zaoszczędzony i siły i zarobić można tak czy inaczej nam się opłacił zakup zestawu

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2007 - 17:27

Kiszonka czy siano?

trudno powiedzieć bo wtedy nikt na to nie patrzył ale tak o ok 25-30% ale jaki "komfort" pracy czas zaoszczędzony i siły i zarobić można tak czy inaczej nam się opłacił zakup zestawu

Jak kupie owijarke to tylko z myslą o usługach, a czy ten komfort i czas pracy zaoszczedzony to bym sie jednak kłucił

#27 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 październik 2007 - 17:33

Kiszonka czy siano?

Jak kupie owijarke to tylko z myslą o usługach, a czy ten komfort i czas pracy zaoszczedzony to bym sie jednak kłucił

dlaczego zawsze to wygodniej i szybciej ja w siano

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2007 - 18:02

Kiszonka czy siano?

dlaczego zawsze to wygodniej i szybciej ja w siano

Przecież siano tylko belujesz i zwozisz a tu transport cieżejszy załadowac na owijarkę trzeba, wynajęcie prasy drożej licząc sam koszt paliwa i folii, a do tego ciężejsze zadawanie paszy, plus to na pewno to ze nic nie zamaka,bo siano zamaka, jak leżą belki pod chmurką, ale te wszystkie koszty plus dokupienie kwoty moim zdaniem tylko się zerują i są opłacalne w perspektywie na dłuższe lata i przy większej wydajności

#29 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 październik 2007 - 18:12

Kiszonka czy siano? pisząc że czas się zaoszczędza miałem na myśli ilość dni jakie miną od skoszenia do zebrania w sianokiszonkę ten czas jest o niebo krótszy

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2007 - 18:17

Kiszonka czy siano?

pisząc że czas się zaoszczędza miałem na myśli ilość dni jakie miną od skoszenia do zebrania w sianokiszonkę ten czas jest o niebo krótszy

Fakt w tym roku bardzo by się to przydało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 październik 2007 - 18:19

Kiszonka czy siano? i to jeszcze jak my już niedługo 4 pokos zaczynamy a sąsiad co na suche suszył to dopiero 2 pozbierał po prawie miesiącu suszenia

#32 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 14 październik 2007 - 09:52

Kiszonka czy siano? W zywieniu najlepiej używać i siana i sianokiszonki dobrej jakości. Nie można stwierdzić co jest lepsze siano czy sianokiszonka. Napewno sianokiszonka dobra ma więcej białka i energi w kilogramie suchej masy. Ale nie można jej stosować jako jednej paszy. Podstawą dobrego żywienia jest jak największa różnorodność paszy co poprawia precę żołądków i zwiększa strawność ogólną. Tak żywione krowy są zdrowsze i łatwiej się zacielają!

#33 Share farmtrac11

farmtrac11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z ROLNICTWEM

Napisany 20 luty 2008 - 18:17

Kiszonka czy siano? Ja sądze tak samo jak bartek1961 nie można stwierdzić co lepsze bo i siano potrzebne i kiszonka

#34 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ciągniki i jescze raz ciągniki

Napisany 20 luty 2008 - 18:49

Kiszonka czy siano? w moim gospodarstwie jest sporządzana wyłacznie kiszonka z traw i kukurydzy.Polecam to metode zbioru traw ponieważ w ten sposób można zwiękrzyć wydajnośc od krów pozdro

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2008 - 18:54

Kiszonka czy siano? Jak zaczeliśmy dawać sianokiszonkę krowom, od razu wydajność się polepszyła, dlatego polecam sianokiszonkę...

#36 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 25 luty 2008 - 10:29

Kiszonka czy siano? Popieram toendt my jak zaczeliśmy dawać kiszonkę to odrazu było lepsze mleko

#37 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 15:44

Kiszonka czy siano? Wiadomo że kiszonka,siano ma za mało witaminek ^_^

#38 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 16:28

Kiszonka czy siano? Nie można wykluczyć siana wszystko musi być, siano jak również sianokiszonka. Co prawda mam własny sprzęt do jej robienia więc nie zwraca się tak uwagi na koszty w jej zrobieniu bo kupuje się tylko folie i paliwo.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#39 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 14:09

Kiszonka czy siano? ja robie siano i jest ok ale sianokiszonkę droższy koszt produkcji
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 15:27

Kiszonka czy siano? Najlepiej siano a kiszonka z kukurydzy, rozmawiałem z wieloma rolnikami którzy stosują sianokiszonke w belach fakt mleko skoczy ale jakim kosztem? sianokiszonka opłaca sie tylko na najlepszych mieszankach traw z dużą zawartością motylkowych a zwykłych czy tym bardziej zaniedbanych łąk na bagnach ze starymi gatunkami traw to marnacja kasy i tyle, cudów nie ma że jak owinie ktoś w folie jakieś chwasty i badyle stanie się wartościową paszą dlatego nie warto a ostatecznie przekonał mnie wyeterynarz z dużej fermy (800 krów i 1000 opasów) słabej jakości łąka to czy siano czy sianokiszonka znaczy tyle samo