Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mam problem z Kirovcem

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tuner564

tuner564

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 17:21

Mam problem z Kirovcem Witam!

Zakupiłem ostatnio ciągnik kirowiec T150K (jest przerobiony na las)

Problem polega na tym że jest jakiś feler ze skrzynią, nie trzyma ciśnienia jest ok 6 a powinno być chyba 12(gość co go sprzedawał mówił że trzeba wyjąć tłoczek i wymienić pierścienie bo są zatarte)

Nigdy nie miałem z tą maszyną do czynienia. Jak pytałem mechaników to nikt się tego nie podejmie więc sam muszę dochodzić co i jak.

Dlatego mam do Was ogromną prośbę : Jak macie jakieś książki napraw do tego pojazdu lub wiecie z skąd je ściągnąć to byłbym wdzięczny za przesłanie linka.

A spotkał się ktoś z takim problemem ?

Falują mu tag-ze obroty nie wchodzi na wysokie, co może być przyczyną pompa nie ustawione zawory ?

Za wszelkie podpowiedzi i uwagi z góry dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mam problem z Kirovcem Dzisiaj, 19:04
  •  

#2 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 20:43

Mam problem z Kirovcem na kazdym połbiegu nie trzyma cisnienia? a cisnienie w ksiazce jest napisane powinno byc max 9-11 mam instrukcje obslugi po polsku na papierze i dane regulacyjne ale nie mam skanera jak bys powiedział co ci dokładnie trzeba to moze po kilka kartek bym zeskanował gdzies u kolegi ona ma ok 420 stron. moglbym tez zalatwic katalog czesci ale gosc chce za niego 70zł na papierze tez ok 420 stron. a jak masz małe cisnienie to moze sprobuj poregulowac zaworem on jest na gorze skrzyni pod podłoga prawie pod siedzeniem kierowcy musiałbys odkrecic podłoge jedna blache i sprobowac bo moze jest gesty olej w skrzyni jakis stary np i nie ma takiej przepustowosci na zaworze.a te pierscienie i tłoczek sa w rozdzielaczu jak przelecisz reka po tym drucie od połbiegow to do niego dojdziesz
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#3 Share tuner564

tuner564

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 08:30

Mam problem z Kirovcem Czy na każdym to nie wiem bo zjechałem nim na 1 i tylko tego biega używałem. Olej to ma raczej dobry bo gościu go miał 7 lat i widać że o mechanike dbał. I jeśli ma Pan możliwość to prosiłbym o zeskanowanie budowy tej skrzyni (to by mi bardzo pomogło) A taka książkę gdzie kupie ?

Dziękuje za odpowiedź.

Edytowany przez milanreal1, 11 czerwiec 2011 - 21:09.
cytowanie poprzedniego posta

#4 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 11:44

Mam problem z Kirovcem nie musisz jechac wystarczy ze go zapalisz i i bedziesz zmieniał na luzie połbiegi i patrzył na zagar od cisnienia i zobaczysz czy na wszystkich ma cisnienie a jak na jakims nie bedzie wcale to padły sprzegła, a jak bedzie tylko małe cisnienie to tak jak ci pisałem sprobuj poregulowac zaworem jak to nie pomoze to prawdopodobnie w tym rozdzielaczu albo pierscionki sie wytarły albo wyrobiły sobie w tulei rowki i olej spierdziela. Ok jak bede u kolegi to zeskanuje. A to moze ten kirek co był na allegro z wyciagarka i płyta ?
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#5 Share tuner564

tuner564

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 16:43

Mam problem z Kirovcem Tak to ten z allegro. Była to okazja bo rozbierając nawet na części jakby co to kasę odzyskam za niego.
Niestety już nie sprawdzę bo rozebrany.Ale wszystko jest w porządku.

Edytowany przez milanreal1, 11 czerwiec 2011 - 21:08.

#6 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 17:42

Mam problem z Kirovcem zadzwoniłem ale gosc powiedział ze sprzedany a moze chcesz sprzedac ta płyte z wyciagarka ? i za ile ?
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#7 Share tuner564

tuner564

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 13:51

Mam problem z Kirovcem Niestety nie jest do sprzedania. Myślę nim pracować w lesie. Przynajmniej go wypróbować bo mam jeszcze MTZ 82 też na las.

Tylko pojawił się znowu problem. Tuleja co tłoczek w niej pracuje z pierścionkami była wyrobiona i wymieniłem na nową wraz z pierścionkami. I było ok pompa zrobiła ok 13 ciśnienia ruszyłem z miejsca pod dom aby nalać wody do chłodnicy i teraz go nie ruszę z pod domu bo ciśnienie spadło do 0 i nie da się go ruszyć z miejsca. Co się mogło stać :blink:

Gdzie kupie do niego książkę napraw i w jakim ona jest języku ?

Edytowany przez milanreal1, 11 czerwiec 2011 - 21:07.

#8 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 14:52

Mam problem z Kirovcem moze zaciał sie zawor ten o ktorym ci pisałem pod podłoga, a 13 atmosfer to za duzo !! sprobuj rozebrac ten zawor i odpalic traktor i wyregoluj cisnienie na ok 9-11. Z ksiazka napraw sie nie spodkałem ale jest instrukcja obslugi i w niej jest sporo jak co naprawic i dane regulacyjne mam po polsku ale warto miec tez do tego katalog czesci.
ja mam takiego gada ale bez płyty i tez troche w lesie nim robie jest dobry na drogi bo poradzi sobie na kazdej gorzej w lesie LKT jest krotszy i zwinniejszy a ten ma za długi przod na jazde miedzy drzewami bo mam tez LKT

Edytowany przez ZetorPower, 09 kwiecień 2011 - 14:57.

zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#9 Share tuner564

tuner564

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 17:00

Mam problem z Kirovcem Zanim stanął to coś szczeliło i spadło ciśnienie i od tego momentu nie dało się go ruszyć. Zaciągnąłem go za dom i odkręciłem korek spustowy oleju to wypadły jakieś odłamki łożyska kulowego. W pompie co zmienia biegi były też odłamki. Z skąd to mogło być. Ciśnienie spadło do zera i się nie podnosi.Przy czym mogło się to rozlecieć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 20:17

Mam problem z Kirovcem napewno to z łozyska było? kulki tez wypadły ? czy tylko zmielone blaszki ? bo mogło sie rozleciec sprzegło połbiegow jak nie ma cisnienia tylko ciekawe czy na jednym połbiegu czy na wszystkich
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#11 Share tuner564

tuner564

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 00:16

Mam problem z Kirovcem Na wszystkich biegach jest 0. Jak to naprawić. A kulek chyba nie było tylko wygląda jak zmielone łożysko.

A jak sie dostać do tego sprzęgła trzeba rozpoławiać i ściągać kabinę ??

Edytowany przez milanreal1, 11 czerwiec 2011 - 21:06.

#12 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 10:33

Mam problem z Kirovcem tak trzeba adjac kabine odsunac silnik do przedu ile sie da i musiałbys tez zdjac chłodnice wszystkie i wyjac cała skrzynie najlepiej by było ale nie jestem pewny czy to to sprzegło bo jak mowisz ze na wszystkich połbiegach jest 0, bo tam sa 2 sprzegła od 4 połbiegow i jak by sie rozleciało jedno to tylko na tym by nie było cisnienia a na pozostałych by było normalnie a tu trudno powiedziec skad to łozysko moze skoro nie ma cisnienia wyjmij pompe od połbiegow ona jest pod spodem skrzyni wyjdzie tak jak by z dolnym deklem to ona rozprowadza olej po skrzyni jak jest 0 to moze w niej cos sie rozleciało , tylko najpierw spusc olej. Musze obczaic u ciebie bo nia pamietam dokładnie o co tam chodzi bo dawno to rozbierałem
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#13 Share tuner564

tuner564

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 19:03

Mam problem z Kirovcem Skrzynia została rozebrana i wszystko co było zużyte wymienione. Jednak nadal jest słabe ciśnienie i raz jest i jedzie a raz niema i nie jedzie. Nie wiem co to może być.
Jakby Pan ZetorPower podał nr. komórkowy (na pw) to bym zadzwonił i wytłumaczył Panu dokładnie i może coś by mi Pan doradził co z tym robić.

#14 Share lesnikkrzychu

lesnikkrzychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 17:32

Mam problem z Kirovcem

Niestety nie jest do sprzedania. Myślę nim pracować w lesie. Przynajmniej go wypróbować bo mam jeszcze MTZ 82 też na las.

Tylko pojawił się znowu problem. Tuleja co tłoczek w niej pracuje z pierścionkami była wyrobiona i wymieniłem na nową wraz z pierścionkami. I było ok pompa zrobiła ok 13 ciśnienia ruszyłem z miejsca pod dom aby nalać wody do chłodnicy i teraz go nie ruszę z pod domu bo ciśnienie spadło do 0 i nie da się go ruszyć z miejsca. Co się mogło stać :blink:

Gdzie kupie do niego książkę napraw i w jakim ona jest języku ?

Rób ten ciągnik do lasu bo jest naprawde dobry i ma duża siłe uciągu na dobrym suchym terenie Lkt się chowa do niego wiem co mówię bo mam podobną maszyne

#15 Share tuner564

tuner564

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 20:29

Mam problem z Kirovcem Chciałbym go zrobić tylko nie mam pojęcia co mu jest skrzynia wyremontowana, wszystko co zużyte wymienione na nowe, nowe uszczelki, olej i raz jest ciśnienie a raz nie :(

Szukam szpeca od tych maszyn co by sobie z nim poradził bo zbliża się wrzesień, październik i chciałbym to w lesie wypróbować. Jak jest ciśnienie to jedzie a jak nie ma to staje (nie da rade jechać).

Edytowany przez tuner564, 04 lipiec 2011 - 20:33.

#16 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 20:56

Mam problem z Kirovcem

Skrzynia została rozebrana i wszystko co było zużyte wymienione. Jednak nadal jest słabe ciśnienie i raz jest i jedzie a raz niema i nie jedzie. Nie wiem co to może być.
Jakby Pan ZetorPower podał nr. komórkowy (na pw) to bym zadzwonił i wytłumaczył Panu dokładnie i może coś by mi Pan doradził co z tym robić.

z reguły nie daje nieznajomym nr telefonu. A sprawdzałes ten zawrór na skrzyni koło dzwigni od biegow o ktorym ci pisałem ? bo nie odpisałes bo jak on sie zatnie to tez nie bedzie cisnienia na zadnym biegu, no i pompe o ktorej pisałem sprawdziłes ? odpisz jak to nie to to bedziemy myslec dalej

Edytowany przez ZetorPower, 05 lipiec 2011 - 21:00.

zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share tuner564

tuner564

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 10:11

Mam problem z Kirovcem Wczoraj dolałem oleju do skrzyni i dobija do tych 11 jak przy-gazuje i da się normalnie jechać tylko na luzie bardzo szybko spada ciśnienie praktycznie do 0 (nie trzyma ciśnienia) dlatego ciężko biega wrzucić (są wszystkie biegi i na każdym jest ciśnienie takie samo) Tylko np. jak się zagrzeje to nie zrobi już tak mocnego ciśnienia i przy gazowaniu skacze podnosi się ale trochę opada (jak zimny to ten problem nie występuje). Jaki olej jest najlepszy do tej maszyny ?? A w pompie od reduktora zmiany biegów był wymieniany cylinder i pierścienie i z boku był wyciągnięty tłoczek co wchodzi na frez i nie zaznaczyłem sobie jak był i dlatego nie jestem pewien czy go włożyłem tak samo (ma to jakieś znaczenie) ??