wojteczek11

Pompa hydrauliczna

Polecane posty

wojteczek11    2

mam takie pytanie , jakie obroty powinna mieć zębata pompa hydrauliczna?? i jakiej wydajności pompa była by najlepsza do ładowacza Nujna 100 ?? bo mam pompę hydrauliczną o wydatki 40l/min w ładowaczu i jest mocny ale strasznie wolno chodzi. Panowie jaką pompę radzicie do tego ładowacza??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pompy mogą pracować w szerokim zakresie obrotów w zależności od przeb i typu pompy ale jak napisałeś ze twoja ma 40 l/min.to tak jak w cyklopie a pompa od cyklopa może pracować do 2500obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek11    2

no właśnie pompa taka jak w cyklopie tylko czemu on tak strasznie wolno chodzi?? słaby nie jest a chodzi bardzo wolno, czy pompa o większej wydajności coś zmieni, i mam jeszcze jedno pytanie czy przekładnia pompy w cyklopie zmienia kierunek obrotów wom i o ile powieksza obroty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

nujn miał większe przełożenie(kiedyś to liczyłem,ale już nie pamiętam-musiałbym sprawdzić bo przekładnia gdzieś leży),przekładnia zmienia obroty i od cyklopa i od nujna.

pompę masz nową?bo może coś z nią już nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek11    2

to jeśli przekładnia od nujna bardziej zwiększa obroty niż ta od cyklopa to coś jest nie tak, oryginalna pompa od nujna to pompa łopatkowa ale jej już nikt nie regeneruje,dlatego założyłem pompę podobno taką jak w cyklopie, w każdym razie ma wydajność 40l/min. nujn nie jest słaby , o wiele mocniejszy niż na pompie oryginalnej , tylko że chodzi wolniej niż przedtem, czy zmiana pompy na taką która będzie miała większą wydajność coś pomoże, i jaką największą mogę założyć, i od czego pompę w miarę tanią polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

a jakie masz obroty?

cyklop chodzi z 360 przez piątkę-to masz dużo więcej niż 540(540 trochę mało).

cyklopowska powinna wystarczyć-przecież nujn nie ma większych tłoków(zapotrzebowania na olej)

znalazłbyś pompę większą-wydajniejszą-tylko co zrobisz z tą co masz?

ja mam przekładnię od nujna-ale starego-tam mam zjechane to małe kółko,i puki przekładnia w cyklopie chodzi to nie kombinuję,jak się rozsypie-na pewno zrobię tą od nujna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek11    2

tą co mam to mi trochy leje z przodu , zmieniłem uszczelniacz ale to nic nie dało;/ jak włączyć wałek przez piątkę?? nigdy tego nie próbowałem ,da się tak?? dużo większe są obroty?? hmmm teraz naładuje obornik tym co mam ale jeśli dalej będzie chodził tak wolno to na jesień bedzie trzeba szukać wydajniejszej pompy. tyko jaką można najmocniejszą założyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

to nie wiesz jak wałek przez piątkę włączyć?prosta sprawa-dźwignia reduktora(polowe-szosowe)na luz,środek(ciągnik stoi na biegu),dźwignia wałka do góry(na pierwszą pozycję,druga jest od niezależnej pompy-jeszcze wyżej).

spróbuj zaraz-obroty masz dużo większe(ciągnik na 1200)

podobne obroty wałka bezpośrednio osiągasz na 3 przez biegi.

tylko wstecznego nie włączaj z wałkiem bo pompę rozszczelnisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek11    2

a wiec dziś włączyłem ten wałek przez piątkę i chodzi dużo szybciej , jeszcze muszę tylko tą pompę uszczelnić i narazie będzie chodzić , a jeśli nie to trzeba bedzie szukać jakiejś lepszej pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzykuu    5

Ja też miałem problem że wolno chodził zmieniałem pompę i nic nie dało u mnie wystarczyło założyć grubszy przewód olejowy co idzie od zbiornika do pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Potrzebuję wjechać cyklopem na łaki torfowe i potrzebuje dorobić bliźniaki, czy ktoś takie coś robił? Albo mi podpowie 
    • Przez Mateusz100
      Witam posiadam ładowarke kramer stary złom można wopwiedzieć niby stan dobry ale jednak nie model to jak piosze to 311 S wersja bardzo żadka spotykana bo jak sie patrzy na olx to wiecej jerst 312 albo 512 . Problem tkwi w jeździe a mioanowicie niemy sobie tak wymyślili jaze ma tylko dwa biegi 1 i 2 szybszy i wolniejszy a żeby cofnać do tyłu i z powroterm jechac do przody to trzeba sprzegłóo wciskac nma max aż sie usłyszy taki przeskok jakby i wtedy jedzie do tyłu lub do przodu i tutaj jest problem wciskam jak głupi to sprzeło i nie chce przeskoczyc jak wejdzie do tyłu ot ciagle do tyłu jadse a do przodu nie chce wejsć fikam jak głupi tąś nogą i nic makabra..... nieo mam pojecia co to jest za dziadostwo ale mam tak od wielu lat ... najlepsze był oto że tylkp do tyłu zawsze ładnie wchodziło a do przodu byl problem a teraz to nawet do tyłu czasem nie chce wejść..... prosze o jakąś pomoc miałktoś taki problem w takiej maszynie?
    • Przez Johhny
      Witam mam problem z ładowaczem t 214(cyklop) problem polega na tym  że tylko funkcja od podnoszenia i opuszczania stopek działa a pozostałe funkcje wogule nie działają brak reakcji na pozostałe funkcje w cyklopie po za tym przy włączeniu cyklopa ciągnik ma bardzo ciężko tak jak by coś go dusiło czy hamowało ustępuje to dopiero jak wcisnę wajchę od podnoszenia i opuszczania stopek co może być przyczyną własnie nie działania pozostałych funkcji w cyklopie bo jak mówiłem już działa jedynie funkcja od podnoszenia stopek a poza tym nic więcej 
      Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc
    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj