pawel131

Pilot do wyciągarki.

Polecane posty

pawel131    0

Kupiłem wyciągarkę do paszociągu i tu mam pytanie: z czego zrobić pilot do sterowania taką wyciągarką albo czy można gdzieś kupić takie coś? Chodzi o sterowanie góra-dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proszę, oto link. Do tego dwa styczniki i sterowanie gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na początku miałem trochę inną koncepcję, jednak masz rację dwa przyciski wystarczą. Po prostu silnik będzie zasilany przez cały czas jak wciśnięty będzie przycisk. Puszczenie przycisku spowoduje zatrzymanie silnika. Do tego dwa styczniki i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1126

Tylko styczniki trzeba tak podłączyć aby wyeliminować załączenie jednego styczników jak drugi pracuje i odwrotnie.

 

Nic nie wiemy o wciągarce a może ma wyłączniki krańcowe to kaseta lepsza na 3 przyciski.

 

Zależy w jakich warunkach ma to pracować, bo można by to wykonać na 2 przyciskach dzwonkowych, mamy już tak kilka lat przy wyciągu obornika i jest OK sterowanie 24V.

 

Jeżeli budowa sterowania od podstaw to pokusił bym się o sterowanie 24V jeżeli kaseta była by przemieszczana ruchoma (wiadomo przewód zawsze jest narażony na jakieś uszkodzenie).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sumie masz rację. Bezpieczeństwo przede wszystkim. W zasadzie dodatkowym kosztem byłby tu transformator bezpieczeństwa 24V. Reszta pozostanie bez zmian (poza tym, że cewki styczników też muszą być na 24V, ale to chyba oczywiste).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1126

Zgadza się transformator dodatkowym kosztem jest, ale życia nie odkupisz (a różnie bywa), zresztą transformator to wydatek tylko ok. 50 zł (a nie robimy chyba na 1 raz tylko na dłuższe użytkowanie).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

cewki w stycznikach zawsze można przełożyć(koszt cewki ok.10 zł),jakby to miało w wilgoci pracować to 24v-bo po kablu może gilać.prościej jest 230 na sterowaniu-ale może skopać,jak o kabel się nie zadba.

dobrym rozwiązaniem jest wyłącznik główny urządzenia-np.żeby dzieci się tym nie bawiły-ta kaseta to dla dzieci super zabawa(pokrętło od wyłącznika mam ukryte).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj