Witus

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m]

Polecane posty

Shogun    54

Po pierwsze tak jak pisałem, trzeba sprzęt dopasować do potrzeb. Po drugie nie rozumiem co to wg ciebie komfort koszenia? Bo jeżeli chodzi o głośność pracy to Lely jest jedną z głośniejszych kosiarek, a reszta komfortu to już bardziej od ciągnika zależy. No chyba że o obsługę chodzi, ale wydaje mi się ze w  Samaszu np. nożyki wymienisz szybciej niż w Lely.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

chodzi np o to po samaszu jak pojedziesz szybciej to zostają pasy niedocięte, do tego masa kosiarki większa wymiana noży to akurat najmniejszy problem, krone np ma przykręcane i tam schodzi jeszcze dłużej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 wczoraj rozmawiałem na targach z jakims gostkem z samaszu to powiedział ze nie pracują nad obnizeniem masy kosiarek bo fakt ze są ciezsze od konkurencji . stwierdził ze listwy tnące to robiął z tej samej gatunkowo stali co classs i jescze kilka firm  , a ich waga jest taka bo jest na polski rynek a tu jakosc łąk wiadomo jak zrownoscią  . na listwach samaszu kosiarki robi chyba mcchol ta firma jakos tak sie pisze a wiec podstawa ,  listwa w samaszu jest najwyższej jakosci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

W te pasy to nie wierzę, szybciej to ile wg. ciebie, noże w jakim stanie.

Masa większa bo żeby uzyskać dobra wytrzymałość z kiepskiej stali to musi być wszystko grubsze, ja wcale nie neguję jakości w kosiarkach zachodnich czy nawet Lely. Co do noży to komfort wymiany w samaszu jest wyższy niż w Lely i tyle, pisanie o śrubach w krone nic nie zmieni. Każda maszyna ma wady i zalety, zależy tylko ile jest wad, ile zalet i jak to się ma do ceny. Polskie kosiarki dyskowe produkowane są od bardzo krótkiego czasu porównując do zachodnich marek, myślę że eliminują z czasem niedociągnięcia i są coraz lepsze. Nie twierdzę że są lepsze od zachodnich, bo nie miałem i się nie będę mądrzył ale o Lely mam złą opinię, jak kupowałem to myślałem że to maszyna przeznaczona do trudnych warunków ze względu n modularną budowę belki, ale się zawiodłem. A nawet handlarz u którego ja kupowałem polecał mi KUHN-a, powiedział że są dużo solidniejsze, ale z racji ceny i wiary w modularną belkę i przekładnie kątowe wybrałem Lely. Nie żałuję jakoś bardzo bo dużo wykosiła przez ten czas i jakichś ciągłych awarii nie było ale przynajmniej raz w roku musiałem belkę rozbierać, łożysk w przekładni głównej trochę poszło, nawet na wałeczkowe wymieniłem i jest na razie spokój. Ale nie tego się spodziewałem, a że areał się powiększa to myślę nad czymś nowym. Dla świętego spokoju, Belarus też się miał ciągle psuć bo to "dziadostwo" a poza drobnymi wyciekami co jakiś czas i jedna wymianą sprzęgła to nic się nie dzieje, generalnie odpukać to najmniej awaryjna maszyna w gospodarstwie zaraz po dojarce.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

wierzyć nie musisz mnie to akurat mało interesuje, pisze tylko to co widziałem na własne oczy przy prędkości około 15km 

 

ta łąki nierówne tak samo jak w pługach ziemia za ciężka dla polskich pługów ;) 

 

pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam zastanawiam się nad zakupem przedniej kosiarki 3m, posiadam obecnie tylną samasz kdt300. Biorę pod uwagę 3 firmy claas krone i samasz, wszyscy zachwalaja swoją markę oczywiście ja osbiscie złego słowa nie powiem na temat samasza chociaż w zeszłym roku zaczęło mi ubywac olej z listwy tnacej. Co roku kosze minimum 300ha. Słyszałem również ze jeśli wybrałbym np claasa to te kosiarki nie będą się zgrywac w takim sensie że jedna będzie z większą prędkością obrotów kosić a druga będzie niedokaszac czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Jak jesteś zadowolony z Samasza to co się zastanawiasz? ;) Co do zgrywania się to bujda, bo każdy producent zaprojektował swoją kosiarkę według jakichś wytycznych, a z założenia konstrukcyjnego dyskówkami kosi się szybko. Tak że różnice w prędkości obrotowej na dysku na pewno będą ale przecież nie zwiększasz obrotów wałka chcąc kosić szybciej tylko zmieniasz bieg, bo producent przewiduje pracę maszyny na 540 (lub 1000) obrotów wałka bez względu na prędkość, tak więc do tych dwudziestu kilku km/h różnicy nie zauważysz, a szybciej to raczej się nie kosi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja u siebie na polach to Max do 15km/h kosze. Samasz kdf 300 ma kilka wad po pierwsze nie ma kopiowania 3d na hydraulice tylko na sprezynach, kosiarka kdt300 czyli obecna ktora mam boczną zostawia na miękkiej trawie tzw brody czyli niedokasza no i od zeszłego roku nadmiernie ubywa mi olej z listwy tnacej co mnie mocno zaniepokoilo. Claas 3200f ma tzw activefloat czyli ustawiasz ciśnienie kosiarki co do podłoża i nic więcej Cię nie interesuje. Nic więcej nie mogę powiedzieć na temat tej kosiarki ale umówiliśmy sie z dealerem na test maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja w pottinger 3m  też mam odciążenie belki hydrauliczne dodatkowo jest na sentralnym zawieszeniu ma (siłownik dodatkowy pamagający podczepiać ) chyba jako jedyny producent  światła i tablice ostrzegawcze szybka wymiana noży przekładnia 540 dyski mieszające trawe itp a kosztowała ok 45 tys brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

spoko tylko ja mówię tutaj o kosiarce czolowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

claas wycenil mi na 49netto z odciazeniem activefloat czyli hydrauluxzne pozycjonowanie, nie wiem czy pottinger taki system posiada próbowałem szukać informacji na ten temat ale nie udało mi się na targach rozmawiałem z przedstawicielem to mówił że około 50 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Według mnie Czołowa kuhna jest ciekawsza od pottingera przynajmniej jesli chodzi o szybkosc i dokladnosc a co do ceny to chyba pow 50netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

szukaj kosiarki i sprawdzaj cene części wymiennych jak noże i  ślizgi bo nie sztuka tanio kupić kosiarke a ślizgi po 900 zł płacić dlatego jf stollem nie kosze tylko pottingerem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

claas to na pewno tani nie będzie serwisuje już dwie maszyny u nich więc wiem czego się spodziewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelns88    0
Dnia 13.02.2019 o 18:50, cheecko napisał:

ja u siebie na polach to Max do 15km/h kosze. Samasz kdf 300 ma kilka wad po pierwsze nie ma kopiowania 3d na hydraulice tylko na sprezynach, kosiarka kdt300 czyli obecna ktora mam boczną zostawia na miękkiej trawie tzw brody czyli niedokasza no i od zeszłego roku nadmiernie ubywa mi olej z listwy tnacej co mnie mocno zaniepokoilo. Claas 3200f ma tzw activefloat czyli ustawiasz ciśnienie kosiarki co do podłoża i nic więcej Cię nie interesuje. Nic więcej nie mogę powiedzieć na temat tej kosiarki ale umówiliśmy sie z dealerem na test maszyny.

Ja koszę w bieszczadach pottingerem novadisc 265 5 lat już na koncie 1200 ha zero awarii nawet paski oryginalne jedyna wada pottingera to nożyki które się nie obracają :( skutkuje to częstą wymianą =dodatkowy czas i pieniądze. Miałem różne marki kosiarek vicon fella stoll także coś na ten temat mogę powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulus    0

W kuhn GMD szybka wymiana też się nie obracają bardzo to wkurza zamiast obrócić to na złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Witam. Mam pytanie czy zetor 8011 da sobie radę z taką 3m dyskówką??? Np pottinger krone samasz kuhn.Czy szukać mniejszej 2.8- 2.6m. Obecnie mam bebnówkie  1.85m z tzw. rynku ale 16ha x 3 pokosy to nie na jej siły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Tylko zetor ma 78KM i jest trochę mniejszy niema napędu a 3m z boku może trochę nim "poniewierac" 😉 czy da radę???? 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapi69    0
Witam stoję przed wyborem kosiarki dyskowej kosiarka będzie pracować na 15hektarach interesuje mnie 3m miał być samasz ale po czytaniu opini trochę się do niej zraziłem czy to prawda że samasz jest wykonany ze słabej jakości stali? Czy są na grupie posiadacze kosiarki pottinger novadisc302 chciał bym usłyszeć opini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na 15ha to nawet bym się nie zastanawiał i brałbym samasz nie wiem jak ty chcesz spłacać pottinger który jest dwa razy droższy od samasz. Nawet robiąc 4 pokosy rocznie to ta kosiarka Ci się nie zuuzyje po kilku latach, chyba że masz bardzo krzywe łąki i pełne kamieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38
Dnia 20.05.2020 o 18:10, Przemus061088 napisał:

pottingera czołowa kosiarka przy trawie z posuszem sie zapycha no i nożyki nie obracaja sie to sa minusy

Możesz wyjaśnić zapychanie się tej kosiarki?

Czemu jak nożyk się nie obraca to minus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez Marecki2922
      Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .
      Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Tak jak w temacie kupię przyczepe 6, 8 do 10 ton. Pronar, warfama, D55 lub inną. Wywrot koniecznie na 3 strony. Zarejestrowaną. Do 16000zł. Najlepiej łódzkie lub mazowieckie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj