Skocz do zawartości

Zdjęcie

Avero 160

250 odpowiedzi na ten temat

#141 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 28 wrzesień 2011 - 18:07

Avero 160 @MDSikor - Polski kombajn? :lol: :lol: Nigdy w życiu, chodzi mi o to że są Polskie firmy które dorabiają stoły i sieczkarnie do zachodnich maszyn(o połowę tańsze niż fabryczne danej marki) i według opinii całkiem dobre to jest. Dajmy na to taki stół, co tam może się zepsuć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Avero 160 Dzisiaj, 05:00
  •  

#142 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 wrzesień 2011 - 18:35

Avero 160 Byś się zdziwił. Ktoś kiedyś na tym forum pisał że zgubił kosy pionowe w pierwszym dniu pracy nowym polskim stołem. Nie twierdzę że wszystkie polskie zamienniki są złe.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#143 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 18:56

Avero 160

Nam na początku jak myśmy się pytali o cene takiego kolesia to on nam powiedział 370 tyś z hederem 4,3 i stołem. Potem spotkaliśmy znajomego przedstawiciela to powiedział że 370 to cena za avero 240 ze stołem, a za 160 za 330 tyś by szło wyrwać.Oczywiście cena ta jest targowa.@rower56 żałuje że nie zrobiłem zdjęcia, ale jak coś się komuś naprawde podoba to o zrobieniu zdjęcia już się zapomina.

Nieszkodzi :) .Wózek pod heder to jak się nie mylę to 18 tys. :blink:

#144 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 19:05

Avero 160 Polski zamiennik to 6-7tyś netto

#145 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 19:15

Avero 160 I na polskim też sie przejeździ... B),ciekawe czy różnią się np. masą?

Edytowany przez rower56, 28 wrzesień 2011 - 19:18.

#146 Share jarex216

jarex216

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 19:24

Avero 160 zapraszam na stronkę
info-rolnicze.blogspot.com

#147 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 19:25

Avero 160 A jeszcze taniej samemu wózek zrobić B) Słyszałem że dobre sieczkarnie i stoły robia w Wągrowcu?

#148 Share F1traktors

F1traktors

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 20:27

Avero 160 Te ceny które podałem to było ze stołem do rzepaku orginalnym , hederem 4,3m i wózkiem orginalnym. Sory że nie napisałem. Zakręcony jakoś dzisiaj jestem :P

#149 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 06:43

Avero 160 Widzę chwile mnie tu nie było a trochę temat ożył ; ) (Jesteśmy użytkownikiem Avero 240)

Co do wydajności nie jestem w stanie podać liczb , ale tak jak przy bizonie odbierały zboże dwa ciągniki z przyczepkami 8t i 6t , na odległość 25km , tak w tym roku kompletnie nie mieliśmy szans aby to zboże odebrać tymi samymi zestawami , gdyż kombajn napełnił przyczepy , własny zbiornik i stawał : )

Pan Bobek_Farmer , i nie chcę teraz nikogo urazić , ale nie ma chyba zbyt dużego pojęcia o ekologii ; ) Bo tak się składa że my mamy już od 18 lat gospodarstwo z certyfikatem ekologicznym ; ) Ale obornik co 4 lata na każde pole , gnojowica co roku na wszystkie pola i w tym roku plon pszenżyta był na poziomie 4,5t/ha . Mieszanka strączkowo-zbożowa troszkę gorzej bo już na poziomie 4t/ha ; ) Jak ktoś robi sobie ekologie tylko dla dopłat to ok . Ale my mając 400 ogonów , musimy skądś brać paszę dla nich. Tyle na temat ekologii ; )

Padła tutaj cena na poziomie 0,5 mln ; ) Trochę kolego przesadzasz bo to nie jest nawet 450 tyś , tylko sporo mniej ; ) A jeszcze Vat można odliczyć ; D Udało nam się bardzo dobrą cenę wynegocjować także ; )

Dostępność do serwisy jest indywidualną sprawą , bo każdy ma inne odległości do serwisu danych firm . My do serwisu Claasa , nie mamy daleko , a że braliśmy już od nich paszowóz i byliśmy zadowoleni z serwisu . To też trochę zaważyło w sprawie ; ) Mamy do kładzenia rocznie max 50 ha (swoich) i nie zależy nam na masakrycznych wydajnością bo w tym roku spokojnie się zmieściliśmy w czasie ; ) Jedynie żałujemy że nie wzięliśmy opon 800 z przodu bo pod największe piaszczyste góry kombajn miał problemy ze wciągnięciem tej masy ; )

Dodam jeszcze że mam ogromny szacunek do Pana farmerfm bo nie boi się skrytykować własny kombajn pod pewnymi względami , a nie jak ktoś kto kupi NH i och , ach jaki to on niesamowity ; ) Każda maszyna ma swoje wady i zalety , obojętnie czy to NH , czy Claas .

Edytowany przez Wito, 29 wrzesień 2011 - 06:46.

#150 Share F1traktors

F1traktors

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 07:32

Avero 160 @Wito To ja zadam takie pytanie. Jak ten kombajn się sprawuje ? Jak działa cały system APS ? oraz czy tył umie dobrze oddzielić? Chcę wiedzieć jak to się sprawuje w praktyce APS na 4 klawiszach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 08:26

Avero 160 widziałem Avero na agro show i powiem tak kabina rzeczywiście fajna ale poza tym to bez rewelacji, siatke osłaniającą chłodnice trzeba bedzie omiatac , zbiornik paliwa metalowy,kombajn w pewnych miejscach niedomalowany wiec uważam że cena zbyt wysoka, za 80 tys.zł mniej mozna miec TC 5050 który ma lepsza wydajnośc

#152 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 16:38

Avero 160 @F1traktors , mam nadzieje że się nie obrazisz , ale nie jestem w stanie się wypowiedzieć ponieważ nie jestem operatorem . Nasze gospodarstwo ma tak jakby dwie bazy odległe od siebie jakieś 25km , i niestety kombajn stoi tam także ; ) Ale jeździłem trochę jako pasażer , i powiem tak że jak się dobrze skalibruje to wymłaca świetnie . Jak się wjedzie w jakiś dołek wilgotny i złapie dużo zielonej masy to trzeba zwolnić bo zaraz czujnik strat piszczy tylko że w tym roku słoma była bardzo mokra i ziarno się po prostu do niej przyklejało i wskaźnik strat ziarna pokazywał małe straty , a w rzeczywistości nic nie można było znaleźć za nim ; ) Mam nadzieję że choć troszkę zaspokoiłem pytanie ;)

Jak coś to śmiało proszę pisać ; )

Pozdrawiam

#153 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:40

Avero 160 Mój post miał charakter humorystyczny. :) Podane wartości były specjalnie zmodyfikowane. Dodany obrazek

#154 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:52

Avero 160 A to w takim razie najmocniej przepraszam .

Mój błąd ; ) Muszę się pochlastać ; P

Pozdrawiam .

#155 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 16:47

Avero 160 Oj dawno mnie tu nie było, może po kolei:

Hmm..napiszę ci tak.Mniejsza seria większa seria,to ta sama marka,na ogół ta sama grupa projektantów.Nie chodzi tutaj o czym największy i czym najwięcej,ale uwidocznienie tego,co dla przeciętnego kowalskiego jest niedostrzegalne.Piszecie że claas to bajka,super maszyna i wogóle.Może i tak jest,nie mówie że nie,ale nie ma rozwiązań idealnych,takich które są wymuszane z biegiem czasu.Jak mi uzasadnisz to że przecież siedzą podobne rotory,a jednak są różnice pomiędzy tymi markami ?

No właśnie o tym mówię, sam sobie odpowiedziałeś. Niby podobne rotory, a jednak inne

Nie widziałeś tc na rotorach,to pewnie dłuugo jeszcze nie zobaczysz ;) wiem że na rotorach bazują najwydajniejsze maszyny,i właśnie o to chodzi.

I dlatego też wspomniałem o różnicach w seriach danej firmy. To, że NH ma rekord wydajności to nie znaczy, że TC będzie wydajniejszy od Avero dlatego, że tam jest zupełnie inna technologia... Przytaczasz nie poważne argumenty

Piszesz o smarowaniu,a spytam się w taki sposób,czy ty smarowałeś kiedy kolwiek newhollanda? to nie jest tak jak ty myślisz że to zajmuje bóg wie ile czasu,jak wprawiony użytkownik to wie gdzie czego szukać.Wszystkie kalamytki są pogrupowane,oraz pooznaczane co jaki czas należy w nie zaglądać.Dla informacji codzienne smarowanie w moim nh trwa max.10 min.Więc czy ja wiem,czy to aż tak dużo? wg mnie nie.

To po co Ci NH w takim razie, było kupić jeszcze tańszy kombajn żeby było jeszcze więcej pkt smarowania. Porównujemy konkretnie CLaas-NH i tutaj wygrywa Claas. Każdy dzień masz +kilka minut.

Kabina jest fajna,nie ma co ukrywać.Ale nie zapominaj że wygoda to nie wszystko.Kombajn to nie traktor,że robisz cały rok na okrągło,dzień w dzień.Tutaj dwa tygodnie i finisz.A kabina aby w ogóle była,bo wiele ludzi pracuje w gorszych warunkach i nie narzekają.

Mogłeś kupić Rekorda, miałbyś dużo tańszego, no przecież jest wygodny.... ma siedzenie, kabine, schodki do wejścia do kabiny - ogólnie full wypas. Chyba po to kupuje nowy kombajn, płace za niego, żeby praca była lżejsza, tak?

Piszesz o awaryjności,więc napiszę ci tak.Nie każda awaria trwa 3 dni,w dzisiejszych czasach przyjeżdża serwis i naprawia,zwłaszcza że to nowa maszyna.I skoro już na aworyjność weszliśmy,spytaj się najbliższego przedstawiciela o ceny części do obu marek,oraz o szybkość załatwienia jej.

No niestety również nie każdą awarię, można usunąć na miejscu.
Cena? Tak, rzeczywiście, NH będą tańsze ale ja wolę wymienić głupi pasek raz, a drożej niż użerać się z nim kilka razy
Części do Claasa? - zasada płace i żądam

Znam chłopaka niedaleko mnie,ma już też ok.5 lat new hollanda tc jak nie więcej,i ani jednej awarii.Co komu się trafi,oraz zależy od operatora,więc o tym nie ma co więcej rozkminiać ;)

Szczerze mu gratuluje, szkoda, że nie napisałeś orientacyjnie ile ha kosi rocznie...

Otórz z tym rozkładaniem na części to nie jest taka prosta sprawa jak by się niektórym wydawało.Może ma o wiele wiele więcej części,ale powiec mi po jakiego groma jest więcej elektroniki potrzebne? może i lepsza wygoda,ale niestety zasada proporcjonalności-więcej części-więcej rzeczy w przyszłości do naprawy.Kombajn to nie samochód,że jeździ po drogach,i co tydzień żona tobie go wyczyści..To jest maszyna,ona ma robić w różnych warunkach,wpadnie trochę plewów,poleci trochę deszczu,i użyj wyobraźni co może się dalej stać ;)

Kolejny się trafił, polecam kupić sobie sierp, aby mieć pewność przepracowania żniw bezawaryjnie...

Pozdrawiam.Fotki mogę zrobić w niedalekim czasie.

Oczywiście, na ten smaczek czekam niecierpliwie
Pozdrawiam, Libero

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#156 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 18:23

Avero 160 @F1traktors - a wiesz może co zawiera cena takiego df i nh co wcześniej pisałem? Bo skoro z mojej ceny claasa która się dowiedziałem można aż tak zejść to ciekawe do ilu można z tymi dwoma zejść B)

#157 Share F1traktors

F1traktors

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 19:55

Avero 160 Oglądałem też oba te kombajny. DF nie przypadł mi do gustu, nie wiem czemu ale nie podobał mi się, może te palce gumowe na nagarniaczu mnie wystraszyły :blink: NH nawet ładny kombajnik, a za cene avero 160 masz praktyczne NH TC 5070 :P Więc oba te kombajniki cena przyciąga napewno :D

#158 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 październik 2011 - 20:21

Avero 160

I dlatego też wspomniałem o różnicach w seriach danej firmy. To, że NH ma rekord wydajności to nie znaczy, że TC będzie wydajniejszy od Avero dlatego, że tam jest zupełnie inna technologia... Przytaczasz nie poważne argumenty

Wszystko już na ten temat zostało powiedziane ;)

To po co Ci NH w takim razie, było kupić jeszcze tańszy kombajn żeby było jeszcze więcej pkt smarowania. Porównujemy konkretnie CLaas-NH i tutaj wygrywa Claas. Każdy dzień masz +kilka minut.
Mogłeś kupić Rekorda, miałbyś dużo tańszego, no przecież jest wygodny.... ma siedzenie, kabine, schodki do wejścia do kabiny - ogólnie full wypas. Chyba po to kupuje nowy kombajn, płace za niego, żeby praca była lżejsza, tak?

Jak to czytam,to nie wiem,w jakiej intencji piszesz takie bzdety.Piszemy tutaj tylko o nowych kombajnach,więc proszę nie wyskakuj ze starymi maszynami.Jeżeli jest taki ok,to kupuj :) Powiedz mi w którym nowym kombajnie masz ciężką pracę?I cóż takiego niezwykłego dostrzegasz w kabinach innych marek jak nh,pomijając obszerność?
Jak bym każdy dzień przeliczał na minuty,to dawno siedział bym w pokoju bez klamek ;) 3minuty w tą a w tą,to co to za różnica? Jak możesz to napisz ile codziennie spędzasz przy smarowaniu.Ja nie smarowałem nowego claasa,więc nie powiem dokładnie,więc nie wiem ile to zajmuje,ale odpowiedz mi na poprzednie pytanie,smarowałeś choć kiedykolwieg tc?

No niestety również nie każdą awarię, można usunąć na miejscu.
Cena? Tak, rzeczywiście, NH będą tańsze ale ja wolę wymienić głupi pasek raz, a drożej niż użerać się z nim kilka razy
Części do Claasa? - zasada płace i żądam

Kto w nowej maszynie,wymienia paski kilka razy na sezon? kupisz dobre oryginalne będą chodzić,kupisz badziew chiński nie.

Kolejny się trafił, polecam kupić sobie sierp, aby mieć pewność przepracowania żniw bezawaryjnie...

Haha..czytając takie posty nie wiem czy śmiać się czy płakać :blink:

Załączam fotke.Jak ktoś ma dobre oczy wypatrzy o co chodzi. ;)

Załączone miniaturki

• DSCF4802.JPG

#159 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 02 październik 2011 - 08:59

Avero 160 @adrian masz na myśli te rurki :lol: zauważ, że są one na jakiejś osłonie, a kombajn jeśli się wyciąga to się wyciąga do tyłu raczej a nie do przodu ;) Siłowniki może i są nisko zawieszone, ale co z tego? Mocowanie siłowników musi wytrzymać z podniesionym hederem, to czemu miałoby np. nie wytrzymać podczas wyciągania kombajnu. Ta biżuteria to te kilka rurek :lol: ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 02 październik 2011 - 18:10

Avero 160 To nie rurki a przewody i amortyzatory gazowe.Nie są w żaden sposób osłonięte.Wiem bo przyglądałem się im z bliska.Mam drugie foto może lepiej widać.Właśnie przy ciągnięciu do przodu może być ok a do tyłu mogą być problemy ;) Siłowniki nic nie przeszkadzają,w nh są w podobny sposób zamontowane i jest ok :)