Skocz do zawartości

Zdjęcie

5 pasów czy 6 pasów a moze walce???

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 12 luty 2011 - 11:59

5 pasów czy 6 pasów a moze walce??? Witam znajomy chce kupic używana prasę do okolo 35tys, prasa ma chodzić z ciągnikiem 90konnym, bedzie pracowac na areale niecalych 80ha z usługami, presowac bedzie głownie "miekka" słome (owsianka i z mieszanki)do tego siano i 15ha sianokiszonki.
Ja ze swojej strony doradzilem mu jakas pasowke i bardzo spodobaly mu sie wczesne wersje vicona(6 pasów) ,claas odpada bo ciagnik za słaby, a jd pasowy za bardzo mu sie nie podoba i obawia sie ze nie bedzie potrafil zaczac balota :huh: , zastanawia sie takze na walcowa presa jd 578 itp albo welger rp200 i nowsze. Chciałbym sie dowiedziec takze czy awaryjnosc i wydajnosc miedzy prasa 6 i 5 pasowa bardzo sie rozni? owijanie glownie siatka opcjonalnie 2 x sznurek.
z gory dzieki i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
5 pasów czy 6 pasów a moze walce??? Dzisiaj, 07:27
  •  

#2 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 12 luty 2011 - 19:31

5 pasów czy 6 pasów a moze walce??? Polecam pasówki, a 5 czy 6 pasów to mniejszy problem. Niech bierze taką, która jest w lepszym stanie. Czego obawia się w JD? Ktoś mu bajek naopowiadał, czy pracował już taką prasą?

#3 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 13 luty 2011 - 14:34

5 pasów czy 6 pasów a moze walce??? tlumaczylem mu ze jd to dobre i solidne maszyny, ale boi sie tych drogich lozysk a jego ojcu za bardzo z wygladu nie podchodzi ten sprzet <_< , na ten temat nie da sie ich przegadac,a co sadzicie o wydajnoci tych vikonow np taiego http://moto.allegro....1450984661.html ??

#4 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 13 luty 2011 - 15:37

5 pasów czy 6 pasów a moze walce??? a z ktora prasa ciagnik bedzie mial lzej z viconem 1901 bez rotora i 5 pasami czy moze vicon rv 187 z 6 pasami lzej pojdzie?
jaka jest roznica miedzy viconem rv 157 a vivonem rv 187?

#5 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 13 luty 2011 - 22:29

5 pasów czy 6 pasów a moze walce??? między 5 czy 6 pasami w viconie nie będzie różnicy. RV 157 robi baloty do 160cm a RV 187 do 180cm
JD ma o wiele mniejszy stopień zbicie w porównaniu z viconem mam na to testy przeprowadzane w Niemczech i Holandii przywiozłem sobie z Farmy i czytałem
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#6 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 14 luty 2011 - 13:04

5 pasów czy 6 pasów a moze walce??? powiedz mi a jaka mozna osiagnac wydajnosc takim viconem?

a jak taki vicon na 6 pasow poradzi sobie z sianokiszonka? nie beda sie odwracac pasy itp??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 14 luty 2011 - 14:55

5 pasów czy 6 pasów a moze walce??? ja sam mam MF 828 to jest model krewny do vicona rv187 i sianokiszonka wychodzi bardzo dobra dobrze się odwija wcześniej ciągałem ją u912 i nie było problemu pasy się nie nachodziły tylko trzeba było po sianokiszonce listwy sprawdzić za walcami takie rozpórki bo miedzy to a walce wchodziło siano. prędkość w sianokiszonce hmm zależy kto i czym robił rządki dużo bo jak szeroki i nie pozwijany to szło pod 6km/h a słoma to też zależy jaka po jakiejś mieszance czy jęczmieniu ponad 10

#8 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 luty 2011 - 16:02

5 pasów czy 6 pasów a moze walce??? @ariss gdzie takie testy można dorwać, alb o jak masz to na papierze mógłbyś zeskanować i przesłać na maila?

#9 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:34

5 pasów czy 6 pasów a moze walce??? no to jest z 15 stron ale mogę zeskanować odezwij się na gg lub PW

#10 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:22

5 pasów czy 6 pasów a moze walce??? a co powiecie na temat prasy welger 200rp , welger lely 220 albo welger 320? wiem ze to renomowana firma ale jak to jest z tymi modelami pierwszy raz spotkalem sie z 320, i jaka jest roznica miedzy welgerem z napisemm lely a bez takiego??

#11 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:51

5 pasów czy 6 pasów a moze walce??? welger 200rp to przecież walcówka. Welger Rp 520 master to pasówka i właśnie w testach bardzo dobrze wypada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 15 luty 2011 - 17:39

5 pasów czy 6 pasów a moze walce??? dobrze wiem ze welgerki rp200 i 220 i 320 to walcowki , ale czym sie od siebie roznia i o czym swiadczy napis lely na presie?