Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agroplus 310 [opinie]

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 luty 2013 - 19:18

Agroplus 310 [opinie] Kolego w każdym ciągniku z turem szybko sprzęgło siada, jesli to dla Ciebie taki problem kup wersje z rewersem hydraulicznym, to czy spalisz sprzęgło po 1 tys mtg po 1500mtg czy 2 tys mtg to tylko od Ciebie zależy techniki jazdy pracy i tego jak użytkujesz tego tura i do czego użytkujesz tura, bliskiej stycznosci nie mam z tym małym sdf ale wiem że w agrofarmie 85 sprzęgło padło po 1800mtg bo pojechał na piaskownie i woził piach, gdyby nie to może by dłużej pochodziło, za to wiem że w wersjach 100 i innych starszych 100konnych sdf sprzęgło dłużej wytrzymywało ale tam sprzęgło ma 13 cali, na pocieszenie dodam że w tych agroplusikach a konkretniej w starszych modelach to jest same roller i lamborghini lampo równie delikatna była również przednia os, chociaż znajomemu w agrofarmie (inny agrofarm niż wyżej) wyszczypała się satelitka i 5 tys kosztowało, czy w nowym agroplusie 310 jest ta sama os co w starszych rollerach i lampo tego nie wiem, polskiego tura raczej bym nie polecał do tego traktoreczka, jak juz to stoll f8,
ps. nie wiem czy znalazłes w galerii fotkę agroplusa 77 ze spalonym sprzęgłem serwis zapiewał 14 tys, same częsci około 8 tys, tarcza grubo ponad 1 tys, do tego nowy docisk i koło zamachowe bo tarcza na długo nie styknie, no ale wszystko można dotoczyć przerobić i może wyjsc naprawdę tanio, ogólnie super traktoreczek ale ceny częsci mogą przyprawić o ból głowy, a jaki tur zakładasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agroplus 310 [opinie] Dzisiaj, 23:06
  •  

#42 Share maseey

maseey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/piotrek123456789098

Napisany 13 luty 2013 - 19:46

Agroplus 310 [opinie]

Kolego w każdym ciągniku z turem szybko sprzęgło siada, jesli to dla Ciebie taki problem kup wersje z rewersem hydraulicznym, to czy spalisz sprzęgło po 1 tys mtg po 1500mtg czy 2 tys mtg to tylko od Ciebie zależy techniki jazdy pracy i tego jak użytkujesz tego tura i do czego użytkujesz tura, bliskiej stycznosci nie mam z tym małym sdf ale wiem że w agrofarmie 85 sprzęgło padło po 1800mtg bo pojechał na piaskownie i woził piach, gdyby nie to może by dłużej pochodziło, za to wiem że w wersjach 100 i innych starszych 100konnych sdf sprzęgło dłużej wytrzymywało ale tam sprzęgło ma 13 cali, na pocieszenie dodam że w tych agroplusikach a konkretniej w starszych modelach to jest same roller i lamborghini lampo równie delikatna była również przednia os, chociaż znajomemu w agrofarmie (inny agrofarm niż wyżej) wyszczypała się satelitka i 5 tys kosztowało, czy w nowym agroplusie 310 jest ta sama os co w starszych rollerach i lampo tego nie wiem, polskiego tura raczej bym nie polecał do tego traktoreczka, jak juz to stoll f8,
ps. nie wiem czy znalazłes w galerii fotkę agroplusa 77 ze spalonym sprzęgłem serwis zapiewał 14 tys, same częsci około 8 tys, tarcza grubo ponad 1 tys, do tego nowy docisk i koło zamachowe bo tarcza na długo nie styknie, no ale wszystko można dotoczyć przerobić i może wyjsc naprawdę tanio, ogólnie super traktoreczek ale ceny częsci mogą przyprawić o ból głowy, a jaki tur zakładasz?

stoll f8, albo
Hylmet
Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 13 luty 2013 - 21:31.

#43 Share inzynierobserwator

inzynierobserwator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 luty 2013 - 19:59

Agroplus 310 [opinie] Kompletne sprzęgło do Lampo 70 kosztuje 2100zł bez upustu http://sklep.agro-pl...etrzem-sprzeglo Nie wiem skąd te ceny wytrzasnąłeś. U mnie sprzęgło w lampo wytrzymało prawie 4000 mth. Wiele części u dilera (Agroplus Bogate) jest tańsze niż w sklepie internetowym. Wiem bo przy okazji wymiany sprzęgła zmienialiśmy profilaktycznie simmering na wale korbowym i uszczelkę oraz simmering od strony skrzyni biegów.

Edytowany przez inzynierobserwator, 13 luty 2013 - 20:01.

#44 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 13 luty 2013 - 20:11

Agroplus 310 [opinie] Sprzęgło może zepsuć się w każdym ciągniku w jednym szybcie w drugim wolniej, zależy też jeszcze ile będziesz miał pracy z turem jeżeli sporadycznie to powinno wiecej wytrzymać, a jeżeli np codziennie do przewozu kiszonki itp. to może mniej wytrzymać.

#45 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 luty 2013 - 09:39

Agroplus 310 [opinie]

Kompletne sprzęgło do Lampo 70 kosztuje 2100zł bez upustu http://sklep.agro-pl...etrzem-sprzeglo Nie wiem skąd te ceny wytrzasnąłeś. U mnie sprzęgło w lampo wytrzymało prawie 4000 mth. Wiele części u dilera (Agroplus Bogate) jest tańsze niż w sklepie internetowym. Wiem bo przy okazji wymiany sprzęgła zmienialiśmy profilaktycznie simmering na wale korbowym i uszczelkę oraz simmering od strony skrzyni biegów.

oo faktycznie ładnie ceny spadł i dobrze, bo jak pomyśle ile producent czy dielerzy musieli na tym zarabiać to aż skręca, no szukłaem zdjoł ktoś w galerii był agroplusik 77 ze spalonym sprzęgłem za części około 7 tys miało byc i za robotę z transportem serwis 2gie tyle chciał, kiedyś ponad 1 tyś kosztowała tarcza, a to co podałeś to za sam docisk 2100zł,
ogólnie to jak tak potaniały części i filtry też są już tańsze to chyba jedna z najlepszych propozycji na rynku nowych ciągników

#46 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 luty 2013 - 10:40

Agroplus 310 [opinie]

Kolego w każdym ciągniku z turem szybko sprzęgło siada, jesli to dla Ciebie taki problem kup wersje z rewersem hydraulicznym, to czy spalisz sprzęgło po 1 tys mtg po 1500mtg czy 2 tys mtg to tylko od Ciebie zależy techniki jazdy pracy i tego jak użytkujesz tego tura i do czego użytkujesz tura, bliskiej stycznosci nie mam z tym małym sdf ale wiem że w agrofarmie 85 sprzęgło padło po 1800mtg bo pojechał na piaskownie i woził piach, gdyby nie to może by dłużej pochodziło, za to wiem że w wersjach 100 i innych starszych 100konnych sdf sprzęgło dłużej wytrzymywało ale tam sprzęgło ma 13 cali, na pocieszenie dodam że w tych agroplusikach a konkretniej w starszych modelach to jest same roller i lamborghini lampo równie delikatna była również przednia os, chociaż znajomemu w agrofarmie (inny agrofarm niż wyżej) wyszczypała się satelitka i 5 tys kosztowało, czy w nowym agroplusie 310 jest ta sama os co w starszych rollerach i lampo tego nie wiem, polskiego tura raczej bym nie polecał do tego traktoreczka, jak juz to stoll f8,

Zawsz Cię lubiłem @Ferdek :D -ale jak piszesz że w każdym ciągniku z ładowaczem szybko sprzęgło siada to Ci napiszę że w Zetorze 7211 wstawiłem nową tarczę 11 lat temu a 10 lat ciągnik jeździ w turze i to całkiem sporo godzin rocznie (nie wiem ile bo od 20 lat ciągnik ma 1621 mth :D )-a sprzęgło wydaje się być całkiem ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 luty 2013 - 13:59

Agroplus 310 [opinie] Wyjątek od reguły ;) chociaż mój mf 255 również od kilkunastu lat sprzęgło się trzyma, a swego czasu z legendarnym kolcem do bel i ładowaczem do gnoju na tuz nie miał lekkiego życia, od roku z turem i też się trzyma, stare sprzęgło pusciło na nitach ale nie spaliło się, heh znam ludzi którzy w każdym samochodzie jaki mieli potrafili spalić sprzęgło, lub w ciągnikach sprzęgła wykańczają, to tylko zależy od techniki jazdy
ps. w ciągniku 4x2 sprzęgło "ratuje się" ulizgiem kół napędowych w 4x4 na pewno szybciej by się skończyło

#48 Share inzynierobserwator

inzynierobserwator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 14 luty 2013 - 19:33

Agroplus 310 [opinie] @Ferdek 2100zł kosztuje kompletne sprzęgło do lampo czyli miedzy innymi: docisk, tarcza, łopatki, sprężynki, obudowa. Wszystko co pokazane jest na zdjęciach na stronie Agro-Plus Bogate http://sklep.agro-pl...trzem-sprzeglo. Sprzęgło jest marki Lucas i jest montowane w Lampo przez producenta. Za robociznę nie płaciliśmy dużo gdyż wykonywał ją prywatne kolega. I ten kolega pracuje w rol-bracie i wymieniał niemal identyczne sprzęgło (też firmy Lucas) w JD 5065E u kogoś na gwarancji bo się jakaś łopatka wypięła i się sprzęgło posypało. Kolega mówił że kompletne sprzęgło do JD 5065E kosztuje ponad 4000zł koszt części.

#49 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 luty 2013 - 21:42

Agroplus 310 [opinie] no to fajnie ja się tylko cieszę że w końcu ceny częsci do sdf są na akceptowalnym poziomie, bo jak brałem lambo i zainteresowałem się co ile kosztuje to myslałem że osiwieję, zdziercy i krwiopijcy wymyslali ceny po 3000% marży!!!
Tak więc jesli sdf będzie miał ceny częsci na akceptowalnym i normalnym poziomie, to gdybym jeszcze raz miał kupować ciągnik lub gdy może będę kupował to nawet nie spojrzał bym na żadne farmtracki, fotony polmoty zetory i inne pseudo tanie w utrzymaniu ciągniki

Edytowany przez Ferdek07, 14 luty 2013 - 21:44.

#50 Share gie1980

gie1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 luty 2013 - 16:01

Agroplus 310 [opinie]

6 tysięcy za robotę sprzęgła ?
Jaka firma tyle zdziera ?
Ja robiłem również sprzęgło w Agroplusie i za robotę wyszło 1000 zł.

#51 Share Bohdan

Bohdan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 17:42

Agroplus 310 [opinie] Mam ciągnik agroplus 310 ecoline ,od jakiegoś czasu gotuje mi olej w hydraulice ,wlasnie wrócił z naprawy i żadnej poprawy nie ma czy ktoś z was spotkał się z czymś takim jeżeli tak to proszę o porady -corobić ,gdzie tkwi problem-PILNE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 17:00

Agroplus 310 [opinie] Trzeba zmienić olej na nówkie jak to oni mówią jest przepracowany mam to samo w 320 albo założyć chłodnice ale to sporo większy koszt i sączy się bokami przez korpus skrzyni

Edytowany przez Stas25, 27 sierpień 2013 - 17:03.

Dodaj odpowiedź