Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wóz paszowy wybrać?

706 odpowiedzi na ten temat

#81 Share rado2140

rado2140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 10:06

Jaki wóz paszowy wybrać? Dzięki wszystkim za porady :) wybrałem już paszowóz http://allegro.pl/it...2_paszowoz.html byłem go obejrzeć i mi się spodobał nowy nie używany teestowaliśmy go u rolnika no i mi odpowiada :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wóz paszowy wybrać? Dzisiaj, 05:19
  •  

#82 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 10 sierpień 2010 - 13:01

Jaki wóz paszowy wybrać? Zrób trochę fotek. Chodzi mi szczególnie o środek. :)

#83 Share szymen1

szymen1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 16:25

Jaki wóz paszowy wybrać? Chciałbym kupić wóz paszowy na równe 41szt Najlepiej nowy i zagranicznej firmy. Musi być oczywiście niedrogi. Wie może ktoś jakiej wielkości wybrać, jakiej firmy no i ile kosztuje.
Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share ZetorekClasic

ZetorekClasic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 17:43

Jaki wóz paszowy wybrać? 8/10m3 wystarczy na 50 sztuk a firmy nie powiem bo nie rozglądam się za paszowozem

#85 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 18:32

Jaki wóz paszowy wybrać? możesz kupić 8m z mozliwością przebudowy na 10 jak powiększysz stado ja mógł bym ci polecić Pronara wiem nazwa odstrasza ale wozy naprawde są dość solidnie wykonane nie są wysokie wiec w niższe drzwi wjedziesz nio moj kolega ma i chwoli sobie wlaśnie

#86 Share Kamiloo

Kamiloo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 19:01

Jaki wóz paszowy wybrać? Minimum 10m3 wszystko sie bedzie dokładniej i szybciej mieszać.Proponował bym ci trioliet lub strautmann.

#87 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 19:41

Jaki wóz paszowy wybrać? Ja też polece Ci PRonara. Ojciec na prawie 100 sztuk krów mlecznych ma bez nadstawy i dzień dnia miesza pełniutki aż się wywala. miesza dokładnie i bardzo szybko. Czas uzytkowania już minęło 3 lata :)

#88 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo,

Napisany 21 listopad 2010 - 19:48

Jaki wóz paszowy wybrać? Ja mam Keenana produkcji irlandzkiej jeden z lepszych i solidnych wozów paszowych z jednym porządnym poziomym wałkiem miesza bardo dokładnie znajomy ma sano i nie wymiesza nim tak dokładnie jak moim bo ma on pionowy wałem.NO i oczywiście przy keenane ciągnik ma lekko wóż mój ma 14m3 i mieszała go c-360. 15-20min i wóz namieszany . Cena takiego wozu to ok 100tyś

#89 Share szymen1

szymen1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 20:46

Jaki wóz paszowy wybrać? Cich84
Mam ciągnik Pronara i narazie chodzi w miare dobrze. Ale wozy z tego co wiem są tylko 10m3.

#90 Share szymen1

szymen1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 16:32

Jaki wóz paszowy wybrać? A w 10m3 wejdą 2 bele i 2 krokodyle kukurydzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:22

Jaki wóz paszowy wybrać? Ja kupiłem 5 miesięcy temu używany paszowóz KUHNa z Niemiec. Jest on z 2005r. Wymieniłem tylko noże i jak na razie nie było żadnych awarii. Paszowóz bardzo dobrze miesza. Jego Pojemność to 12m3. Ma on pionowy ślimak. Postawiłem na tą firmę gdyż mam dużo sprzętów KUHNa i jak na razie chodzą bez żadnej nawet najmniejszej awarii. Bardzo polecam paszowozy tej firmy. Na Twoją obsadę powinien wystarczyć paszowóz o pojemność 8m3 lecz lepiej kupić paszowóz z zapasem bo może zwiększyć się obsada i okazać się za mały. Zaletą paszowozów KUHNa jest to że można założyć do nich nadstawki.

#92 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:31

Jaki wóz paszowy wybrać? tak jak przedmówcy mówili to radzę 10m3 minimum. A jak są plany rozwojowe to nawet i 12.. Ja mam italmixa Triplex 11. Lecz wiele nie mogę o nim powiedzieć bo mam go dopiero od maja. Jak na razie to nie było z nim problemów, ładnie i szybko miesza i ma dość niewielkie zapotrzebowanie mocy. Ta marka jest stosunkowo niedroga i solidna. Z zagranicznych które mają nie wygórowaną cenę w stosunku do jakości to zostaje jeszcze Storti.

#93 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 22:28

Jaki wóz paszowy wybrać? wdług mnie lepiej kup sobie troche wiekszy czli 10 m3. ja mam strautmana samozaładowczego i bardzo sobie to chwale. mój jest użuwany z 1999 roku i chodzi juz 7 lat z drobnymi awariami głównie w elemencie wycinającym. jedynym problemem jest ze pod samozaładowczy potrzebujesz twarde podłoże i troche wiecej miejsca ale nie ma tyle start kiszonki, u mnie chodzi w tym 912 i daje spokojnie rade. mie kupuj samozałodowczego z frezem bo to bardzo ciężko idzi i potrzeba dużo paliwa

#94 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 10:39

Jaki wóz paszowy wybrać? Zasada jest taka 6szt. krów na 1 m sześcienny wozu plus 1 m sześcienny w zapasie, czyli dla Ciebie 8 m sześciennych. Z doświadczenia wiem, że 8 to trochę za mało, 10 m sześciennych na takie stado to po zęby z naddatkiem :) .

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#95 Share szymen1

szymen1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 17:05

Jaki wóz paszowy wybrać? Wielkie dzięki. Teraz trochę więcej się orientuje w tym temacie:)

Wielkie dzięki. Teraz trochę więcej się orientuje w tym temacie:)

#96 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 29 listopad 2010 - 20:32

Jaki wóz paszowy wybrać? ja polecam tobie wóz BVL
mam BVL10 ECO
mieszam nim pasze dla 100 krów czyli jakieś 4,5 tony
jest on dobry do kiszonek w pryzmach nie polecam do balotów bardzo długo miesza,
nie się co dziwić jest dedykowany do gospodarstw kiszących pasze w pryzmach
u mnie współpracuje z nim 120 konna Renata za to zamiast wałek włączać na 540 włączam na 1000
i zmieszam obroty

wóz sprawuje się idealnie

#97 Share atlas22

atlas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 14:12

Jaki wóz paszowy wybrać? Witam,jest tu wiele takich tematów, wielu osób pytałem ale to nie rozwiązuje mojego problemu :(
Potrzebny mi wóz paszowy o wymiarach 2,40 wysoki na 3 m szeroki max, pojemność 10-11 m3, kiszonki brane z pryzmy nie bele, współpracował by z c355,
Podobno ze Kuhn produkuje obniżone wozy paszowe, ale wtedy ich cena jest pewnie wyższa, znalazłem tez coś takiego
http://www.agro-serw...hp?co=4_triplex
ale jest dosyć długi i nie wiem czy wyrobił bym się wyjechać z obory bo mam 5m pomiędzy obora a płytą gnojowa, jakie modele polecacie i w jakiej cenie?

#98 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 14:36

Jaki wóz paszowy wybrać? za 60 tys z groszem kupisz Pronara i będziesz z niego zadowolony. U nas miesza 2x dziennie dla ków (sianokiszonka z pryzmy+QQ) i raz dla jałówek i byków (bela siana+QQ). Jest u nas ponad 3 lata i super się sprawuje. C 355 spokojnie sobie poradzi z paszą z pryzmy. Mieliśmy na testy Sano, Metal Fach, Italmixa (model Triplex i filiżankę) a Pronar po testach został. Italmix i Metal Fach nie wchodził w grę bo były jeszcze nie do końca dopracowane.

#99 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 16:25

Jaki wóz paszowy wybrać? powiem ci jedno musisz do takiego ciagnika miec wóz z mieszaniem pionowym:) z poziomym nie da rady wiem bo pracuje na gops które ma 2 rodzaje wozów i pionowy idzie lzej i pasza jest lepszej konsystencji:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share atlas22

atlas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 17:50

Jaki wóz paszowy wybrać? tak, myślę o wozie z ślimakiem/ślimakami pionowymi, wszystko było by ok gdyby nie ta wysokość,ograniczenie do 2,40 uniemożliwia wybór większości paszo wozów ponieważ większość przystosowana jest do wysokich budynków :/

Dodaj odpowiedź