Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone]

86 odpowiedzi na ten temat

#1 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 08:58

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] Mam w swoim 3512 taki ciekawy przypadek że wskaźnik paliwa nie tyle że ciągle pokazuje 0 ale gdy się do pełna zatankuje to faktycznie pokazuje max ale zaraz potem zaczyna skakać i od razu spada do 0. A jeszcze ten wskaźnik ciśnienia z lewej strony u góry jeszcze mi nie wskazywał nic poza 0 ale podnośnik działa. Czy jest to może wskaźnik ciśnienia powietrza w sprężarce?
<a href="www.tekiengeodezja.republika.pl/index.html">Usługi geodezyjne Mońki</a>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] Dzisiaj, 09:38
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 09:12

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] wskaźnik paliwa u mnie też tak działa jak u ciebie. Jak był nowy ciągnik to było dobrze.
Ten wskaźnik ciśnienia jest od sprężarki. Jeśli masz odłączoną to nie będzie nic wskazywać

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 30 kwiecień 2007 - 11:15

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] Jeśli chodzi o wskaźnik paliwa to tez mam podobne problemy w moim 4514. "Zegar" jest ok, ale czujnik w zbiorniku nawala :lol:. Ja juz wymieniłem od 98r trzy i mam już dość ;). Po prostu ten czujnik to totalna lipa. Jego główny mechanizm to takie druciki i po nich "lata" taka płytka. Z tych drucików jest przysyłany impuls do zegara. No i niestety te druciki są tak cienkie, że po jakimś czasie ulegają przetarciu i cały czujnik szlak trafia ;).

#4 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 19:12

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] u mnie w 3512 przy tym czujniku jest po prostu plastikowy pływak , który oczywiście się zdziurawił nabrał paliwa i zalega sobie na dnie pokazując cały czas 0. kiedyś go zakleiłem ale za jakieś pół roku było to samo. teraz rolę czujnika przejął zwykły patyk

#5 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 19:22

Ten wskaźnik ciśnienia jest od sprężarki. Jeśli masz odłączono to nie będzie nic wskazywać

A jak tą sprężarkę włączyć/wyłączyć ?
<a href="www.tekiengeodezja.republika.pl/index.html">Usługi geodezyjne Mońki</a>

#6 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 19:39

A jak tą sprężarkę włączyć/wyłączyć ?

Nieda sie :lol: no chyba że masz agro bisa tam chyba cos zrobili i da sie ja wyłaczać ale to chyba...

A co do czujnika w zbiorniku to w jaki sposób go wymontować ?

#7 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 19:42

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] zdejmujesz maskę i tam u góry zbiornika jest przykręconu na kilka śrubek.

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 19:59

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] sprężarkę można wyłączyć przez założenie krótszego paska klinowego.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 01 maj 2007 - 06:59

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] A jeżeli będe potrzebował jej to co mam sie bawić w zakładanie paska ?

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 maj 2007 - 08:35

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] a do czego mu sprężarka??

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 01 maj 2007 - 14:08

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] No jak będzie potrzebował napompać gdzieś powietrza albo będzie zapinął hamulce do przyczepy. Chyba...

#12 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 01 maj 2007 - 20:33

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] No przewaznie do przyczepy, jak musisz gdzieś jechać to najpierw poświęcic trzeba 30 min na wymianę paska, no nie wiem według mnie niezbyt to ekonomiczne.

#13 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 01 maj 2007 - 20:41

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] Oryginalnie to chyba powinna być cały czas włączona.

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 maj 2007 - 20:44

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] JA tam w przyczepie hamulców nie używam (a w ciągniku górnego zaczepu) a do pompowania kół mam sprężarkę w garażu. Przy ciągniku urwało się wyjście na wąż do pompowania (można by z wyjścia na przyczepę ale mi jest nie potrzebne). Obecnie sprężarka jest podłączona bo mi pasek pękł i musiałem założyć taki dłużysz ale to się niedługo zmieni (może jutro).

bullet_black.png

#15 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 01 maj 2007 - 21:10

Oryginalnie to chyba powinna być cały czas włączona.

Właśnie, nie ma potrzeby jej wyłączania. Ja w 4514 też mam włączoną na stałe i chodzi takl cały czas juz 9 lat - bezawaryjnie :lol:. Najlepiej to zrobić tak aby sprężarka nie pracowała cały czas pod ciśnieniem, tzn. butla nie była pełna. Ja znalazłem starą końcówke węża od przyczepy i podłączyłem ją do ciągnika, przez co powietrze cały czas ucieka sobie i sprężarka pracuje "na luzie".

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 maj 2007 - 15:06

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] U mnie w mf 255 mam wykręcony zawór do spuszczania wody ze zbiornika i sprężarka ma lekko. Nie można jej odłączyć, bo alternator ma od niej napęd :lol: W C360 jest to lepiej rozwiązane bo sprężarkę włącza się tylko kiedy potrzeba.

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 maj 2007 - 15:16

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] tak to jest z MF 255 tam musi chodzić (chyba że alternator się założy tak jak w 3512 :lol: )

bullet_black.png

#18 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 02 maj 2007 - 15:21

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] a jeżeli mam u siebie długi pasek założony a wskaźnik ciągle pokazuje mi 0?

#19 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 maj 2007 - 15:29

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] a nie leci gdzieś powietrze?? jakaś dziura?? Może rurka od wskaźnika wyleciała koło sprzęgła lub zegara albo wskaźnik jest popsuty. A świeci się ta czerwona lampka (jeśli są kable podłączone do zaworu)

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 03 maj 2007 - 16:22

... A świeci się ta czerwona lampka (jeśli są kable podłączone do zaworu)

a jaka lampka jak przekręce kluczyk to świecą mi się 2 czerwone lampki ale nie moge teraz konkretnie powiedzieć co na nich jest musiałbym to sprawdzić