Skocz do zawartości

Zdjęcie

kirowiec 150

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dragonek

Dragonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:55

kirowiec 150 Witam użytkowników kirowców, prosił bym o poradę na temat wymiany łożyska wałka połączonego z krzyżakiem i wałem pędnym napędzającego tylny most
z tego co widzę na zewnątrz to wałek który wychodzi z skrzyni biegów ma flanszę pod którą widać dekiel przykręcony na śrubach i pod nim jest to nieszczęsne łożysko co ma luz i na dodatek wycieka olej, moje pytanie-czy jest możliwość wymiany tego łożyska bez rozwalania prawie całego kirka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kirowiec 150 Dzisiaj, 21:51
  •  

#2 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 28 październik 2010 - 10:53

kirowiec 150 musze cie zmartwic nie da sie tego zrobic bez przynajmniej odsuniacia skrzyni z silnikiem do przodu ja wymieniłem to łozysko oraz kilkadziesiat pozostałych ale wyciagnałem skrzynie była rozebrana na atomy zostały tylko puste obudowy
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#3 Share Dragonek

Dragonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 październik 2010 - 17:36

kirowiec 150

musze cie zmartwic nie da sie tego zrobic bez przynajmniej odsuniacia skrzyni z silnikiem do przodu ja wymieniłem to łozysko oraz kilkadziesiat pozostałych ale wyciagnałem skrzynie była rozebrana na atomy zostały tylko puste obudowy

Co daje przesunięcie silnika z skrzynią do przodu, według mnie -nic

#4 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 18:34

kirowiec 150 jak przesuniesz skrzynie i silnik do przodu to masz miejsce zeby wejsc miedzy reduktor a skret
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Dragonek

Dragonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 19:52

kirowiec 150 Z tego co wiem to rzecz cała polega na odkręceniu kilku śrubek mocujących dekiel z uszczelniaczem 4-5 szt.do których jest dostęp od strony wały napędowego i da się je odkręcić, gorzej z wyjęciem całego wałka napędzającego wał pędny,prawdopodobnie po odkręceniu dolnej pokrywy skrzyni biegów tej co na niej jest korek spustowy oleju można się jakoś dostać do tego wałka problem w tym co się stanie :(gdy jakimś cudem uda się wyciągnąć ten wałek ): -z kołami zębatymi podkładkami , łożyskami bo myślę że jakieś tam są i jak to się wszystko rozleci to może być problem z poskładaniem tego na swoje miejsca.

#6 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 21:18

kirowiec 150 jak dobrze pamietam jezeli bys to odkrecił i wybił z łozyska bo chyba jest w obudowie to spadł by tryb ktory jest na tym własnie wałku tam jest tylko jeden try kurde nie pamietam dokładnie porobiłem zdjecia skrzyni w proszku i po odkreceniu dekli gornych ale nie moge sobie przypomniec jak to siedziało wszystko
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#7 Share Dragonek

Dragonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 19:26

kirowiec 150 jeśli tylko jeden by wypadł to myślę że dało by się to poskładać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Dragonek

Dragonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 październik 2011 - 19:07

kirowiec 150 Witam, dalej nic konkretnego, z ostatnich informacji jakie uzyskałem wychodzi na to że ten wałek z drugiej strony jest zabezpieczony nakrętką i w takim przypadku nie ma szans na jego wyjęcie. W tym miejscu konstruktor się nie popisał , nie przewidział możliwości wymiany łożyska i uszczelniacza od zewnątrz a wystarczyło założyć flanszę na wieloklin i zabezpieczyć nakrętką a nie robić jednolity wałek razem z flanszą wrrrr.:(

Edytowany przez Dragonek, 15 październik 2011 - 19:17.